Z powodów osobistych w ostatniej chwili zrezygnowało dwóch uczestników. Pozostała czwórka jest w gotowości i raczej nic nie wskazuje na to aby coś miało zepsuć jej plany. W niedzielę odlatujemy w siną dal. Ponieważ linie lotnicze Mogolii zrobiły nam psikusa to jesteśmy zmuszeni pozostać w Irkucku ok 3 dni. Dzięki miejcowemu koledze Pawłowi mamy perspektywę na spędzenie ciekawych chwil nad Bajkałem.
To raczej będzie ostatni news na tej stronie aż do powrotu.
Wszelkie nowinki i relacja na bieżąco będą dostępne tutaj: RELACJA
Serdecznie zapraszamy i do usłyszenia.


20 Czerwca zapakowaliśmy motocykle do kontenera. Poszło sprawnie i bez większych
problemów. Tak więc sprzęty już podróżują do Azji.


11-12 maja odbyło się integracyjne spotkanie uczestników wyprawy. Jak przystało na zaprawionych w bojach podróżników ulokowaliśmy się w namiotach nad jeziorem. Pogawędki trwały do późnych godzin nocnych.
Dołączyli do nas Mirek z Lublina na Africa Twin oraz Emil z Warszawy na ttr600re.
Tak więc jest nas 7 osób.
Planowany załadunek kontenera 25 czerwca !!!


GEOZETA.PL
Portal Geozeta.pl objął patronat medialny nad wyjazdem. Na jego łamach ukaże się obszerny artykuł z wyprawy.


Nowym sponsorem wyprawy została firma Motor-Land
Teraz mamy super japońskie łańcuchy i zębatki na motocyklach.


Motocykl objął patronat
Z radością informujemy, że patronat medialny nad wyprawą będzie sprawował w prasie motocyklowej


Z ostatniej chwili.
Jeżli uda nam się załatwić transport kontenerowy do Ułan Bator to będziemy mieli szybki i skuteczny transfer motocykli do Mongolii oraz bezpieczną bazę startową i powrotną. Jest to alternatywna koncepcja dotarcia na mongolskie stepy.

Chcieliśmy już teraz podziękować panu OGI z mniejszości mongolskiej za poświęcony nam czas w konsulacie jak i duże zaangażowanie w przygotowaniach do podróży. Pan OGI jest naszym łącznikiem pomiędzy obydwoma krajami. Dzięki niemu mamy możliwość załatwienia już teraz wielu spraw w samej Mongolii.


Kolej Transyberyjska
Mamy pozytywne inforacje z Moskwy. Nasz przyjaciel Nikołaj potwierdził informacje, że bez problemu można przewieźć motocykle koleją transyberyjską aż do Irkucka lub Ułan Bator. Obecnie sprawdzamy ceny oraz możliowść załadowania motocykli do tego samego składu, którym mamy zamiar pojechać. Podróż z Moskwy potrwa ok 3-4 doby.