problem w włączeniem

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
igorski
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 09, 2013 8:43 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

problem w włączeniem

#1 Post autor: igorski »

Witam

Ostatnio bawiłem się moim viaderkiem ( 2008 wtryski) i po jego ponownym złożeniu nie chce odpalić. Naciskam rozrusznik, słyszę jakieś zgrzyty i resetuje się licznik, ale odpalić nie chce. Ma to może jakiś związek z czujnikiem wypadku? jak to naprawić?

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: problem w włączeniem

#2 Post autor: płock1964 »

igorski pisze:Witam

Ostatnio bawiłem się moim viaderkiem ( 2008 wtryski) i po jego ponownym złożeniu nie chce odpalić. Naciskam rozrusznik, słyszę jakieś zgrzyty i resetuje się licznik, ale odpalić nie chce. Ma to może jakiś związek z czujnikiem wypadku? jak to naprawić?
Jeśli zgrzyty i reset to proponuję naładować akumulator na początek.
Jeśli nie pomoże, musisz opisać , co dokładnie robiłeś.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

igorski
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 09, 2013 8:43 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

Re: problem w włączeniem

#3 Post autor: igorski »

akumulator jest na pewno naładowany bo zanim go rozbierałem chodził normalnie. zdejmowałem ramę pomocniczą i zdejmowałem wtedy też czujnik położenia ( wypadku ), przed tym działał i jeździł normalnie

Awatar użytkownika
Endriusza
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 98
Rejestracja: czw gru 19, 2013 8:35 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Grudziądz

Re: problem w włączeniem

#4 Post autor: Endriusza »

Mój akumulatorek działał. Jako, że zima to zaniosłem jego do domku. Naładowałem (prostownik sprawny i pokazał po czasie, że akumulator naładowany). Zaniesiony i założony do Niunka już nie zakręcił. Naciśnięcie startera spowodowało, że coś stuknęło zgrzytnęło i resecik. Powrót do domu, ponowne ładowanie. Pomiar napięcia bez obciążenia w normie. Ile się końcówek napucowałem zanim jako niedowiarek podłączyłem na próbę akumulator z samochodu. Teraz mam nowe aku :) Wiem teraz też, że przewody do samochodowego na próbę muszą być też odpowiednio grube gdyż na zwykłych od rozkręconego przedłużacza nie ruszy ;D

igorski
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 09, 2013 8:43 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

Re: problem w włączeniem

#5 Post autor: igorski »


Awatar użytkownika
Endriusza
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 98
Rejestracja: czw gru 19, 2013 8:35 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Grudziądz

Re: problem w włączeniem

#6 Post autor: Endriusza »

Dźwięk jak bendiks z samochodu (w moto jeszcze nie słyszałem) gdy nie może (zbyt małe napięcie - akumulator lub połączenia po drodze, zniszczona zębatka) załapać.

Compan97
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 21, 2014 7:11 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

Re: problem w włączeniem

#7 Post autor: Compan97 »

Sorki, że to tutaj pisze, ale nie będę zakładał nowego wątku bo mam podobny problem. Ja po prostu zapomniałem przekręcić kluczyka w stacyjce i na drugi dzień miałem rozładowany akumulator. kiedy go naładowałem i chciałem odpalić to rozrusznik także mi zgrzytał. Odpaliłem go na krótko od samochodu i przejechałem się żeby troszkę się doładował akumulator. Jak przejechałem ok. 4 km to motorek zaczął się dławic. Postanowiłem wrócić i w drodze powrotnej kiedy zrzucałem biegi, ruszałem lub przyspieszałem to wiaderko dławiło się i było słychać stukanie w silniku. Zastanawiam się dlaczego tak jest. Może zawory się poprzestawiały czy coś. Jeżeli ktoś wie jak to naprawić i jak poważna jest usterka prosze o odpowiedź. Z góry dzięki.

yama
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 11
Rejestracja: ndz lip 06, 2014 8:13 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: problem w włączeniem

#8 Post autor: yama »

post nr1 sprawdź rozrusznik wszystko na to wskazuje
ew spadła wydajność akumulatora gdy za mało pobierze prądu i nie ma siły kręcić
compan97 ładowanie -regulator prądnicy ew sam akumulator kiepski sprawdź miernikiem
regulacja zaworów ?
Mi czasem coś stuka ale ok nie przejmuje się po 54kkm miałem tylko 1 zawór do regulacji :)
yamaha xj900/małe wiadro może kiedyś z dużym sercem

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: problem w włączeniem

#9 Post autor: melon1968 »

Compan97 pisze:Sorki, że to tutaj pisze, ale nie będę zakładał nowego wątku bo mam podobny problem. Ja po prostu zapomniałem przekręcić kluczyka w stacyjce i na drugi dzień miałem rozładowany akumulator. kiedy go naładowałem i chciałem odpalić to rozrusznik także mi zgrzytał. Odpaliłem go na krótko od samochodu i przejechałem się żeby troszkę się doładował akumulator. Jak przejechałem ok. 4 km to motorek zaczął się dławic. Postanowiłem wrócić i w drodze powrotnej kiedy zrzucałem biegi, ruszałem lub przyspieszałem to wiaderko dławiło się i było słychać stukanie w silniku. Zastanawiam się dlaczego tak jest. Może zawory się poprzestawiały czy coś. Jeżeli ktoś wie jak to naprawić i jak poważna jest usterka prosze o odpowiedź. Z góry dzięki.
Pożycz dobry akumulator i odpal.Jeżeli dalej coś stuka to będziemy szukać przyczyny.

igorski
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 09, 2013 8:43 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

Re: problem w włączeniem

#10 Post autor: igorski »

faktycznie coś z aku było, kupiłem nowy bo stary nie dawał rady. dzieki za pomoc

Compan97
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 21, 2014 7:11 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

Re: problem w włączeniem

#11 Post autor: Compan97 »

Też kupiłem nowy akumulator i już normalnie odpala, ale kiedy silnik się nagrzeje coś stuka w silniku. Nie potrafię określić skąd dokładnie ten dźwięk się wydobywa. Stuka przy obrotach od 1,5 tys. do 4,5 tys. Nie wiem czy to istotna informacja, ale próbowałem odpalić moto na pych, ponieważ spieszyłem się do pracy i myślałem, że odpali. Nagrałem filmik jakość słaba, ale bardzo dobrze słychać ten dźwięk.
https://www.youtube.com/watch?v=VZZm5mD ... e=youtu.be

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: problem w włączeniem

#12 Post autor: melon1968 »

Compan97 pisze:Też kupiłem nowy akumulator i już normalnie odpala, ale kiedy silnik się nagrzeje coś stuka w silniku. Nie potrafię określić skąd dokładnie ten dźwięk się wydobywa. Stuka przy obrotach od 1,5 tys. do 4,5 tys. Nie wiem czy to istotna informacja, ale próbowałem odpalić moto na pych, ponieważ spieszyłem się do pracy i myślałem, że odpali. Nagrałem filmik jakość słaba, ale bardzo dobrze słychać ten dźwięk.
https://www.youtube.com/watch?v=VZZm5mD ... e=youtu.be
Użyj stetoskopu a jeśli nie masz to drewniany kij do którego przykładasz ucho i zlokalizuj miejsce.

Compan97
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 21, 2014 7:11 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

Re: problem w włączeniem

#13 Post autor: Compan97 »

To stukanie wydobywa się z okolic pompy wody. Jednak wydaje mi się, że to nie to. Mam pytanie jak ten motocykl jest napędzany na łańcuszek czy może jakieś zębatki. Po weekendzie rozkręcę i zobaczę co jest w środku może porostu coś się poluzowało.

crishome
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 18
Rejestracja: sob maja 25, 2019 6:40 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Pomorskie

Re: problem w włączeniem

#14 Post autor: crishome »

Compan97 pisze:Też kupiłem nowy akumulator i już normalnie odpala, ale kiedy silnik się nagrzeje coś stuka w silniku. Nie potrafię określić skąd dokładnie ten dźwięk się wydobywa. Stuka przy obrotach od 1,5 tys. do 4,5 tys. Nie wiem czy to istotna

informacja, ale próbowałem odpalić moto na pych, ponieważ spieszyłem się do pracy i myślałem, że odpali. Nagrałem filmik jakość słaba, ale bardzo dobrze słychać ten dźwięk.
https://www.youtube.com/watch?v=VZZm5mD ... e=youtu.be
Witam, mam identyczny problem dzwiek dokładnie taki sam. Czy poradził sobie z tym problemem i jaka jest dokładnie tego przyczyna?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”