ŻARÓWKA

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 825
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: ŻARÓWKA

#16 Post autor: waldeman »

A przy okazji żarówek - jak się dobrać do wnętrza lampy? Czy żeby ją wymontować to trzeba zdjąć wszystkie plastiki?
Na razie zdjętą mam szybkę i zegary.

Zdejmij jeszcze osłonę chłodnicy, odkręć mocowania lusterek, od spodu odłącz przewody kierunków i lampy. Nie próbuj wyjmować samej lampy, jest to możliwe, ale można połamać mocowania. Reflektor łączy ze sobą obie owiewki. Z motocykla zdejmujesz całość, po odkręceniu śrub na bokach owiewek i wyjęciu z zatrzasków. Rozchylasz delikatnie od strony zbiornika, i całość wychodzi na koło .
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

Awatar użytkownika
Gregory840
Uczy się jeździć
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 30, 2014 5:26 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kołobrzeg, Mielenko
Kontakt:

Re: ŻARÓWKA

#17 Post autor: Gregory840 »

Kupiłem na próbę kilka różnych ledów (walcowe, kuliste, smd) i muszę przyznać, że chyba wrócę do zwykłych, pospolitych, żółtawych w5w bo ledy świecą tak mocno i biało, że zdecydowanie za bardzo rzucają się w oczy przy marnych światłach mijania jakie generują nasze reflektory...
Niestety ale nie polecam ledów :thumbdown:

mikepi
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 199
Rejestracja: pn lis 18, 2013 12:44 am
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Łódź

Re: ŻARÓWKA

#18 Post autor: mikepi »

Ostatnio założyłem do dużego viadra Osram 5000K H4. Efekt wizualny super, cena też spoko 50zl za parę). Polecił mi je kolega. Niestety nie było dane mu sprawdzić jak one sprawują się w nocy podczas deszczu. Jak będę wieczorem przy kompie to wrzucę zdjęcie z zamontowaną zwykłą H4 i osramem.

Awatar użytkownika
Gregory840
Uczy się jeździć
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 30, 2014 5:26 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kołobrzeg, Mielenko
Kontakt:

Re: ŻARÓWKA

#19 Post autor: Gregory840 »

Duże wiadra jeżdżą na H4 czy na takich samych jak małe czyli 35w/35w?
Bo ktoś gdzieś zakładał H4 po jakiejś drobnej przeróbce ale zastanawiam się czy to nie uszkodzi odbłyśnika bo w H4 to już żarówek do wyboru, do koloru i pewnie bym coś białego dobrał do pozycyjnych ledów.

mikepi
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 199
Rejestracja: pn lis 18, 2013 12:44 am
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Łódź

Re: ŻARÓWKA

#20 Post autor: mikepi »

Duże jeździ na 2x H4

Awatar użytkownika
misiek100
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 23, 2015 9:40 am
Imię: misiek
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125xl
Rocznik: 2005

Re: ŻARÓWKA

#21 Post autor: misiek100 »

Witam odświeżam kotleta żarówki w varadero 125 czytałem na necie ze zakładają zamiast ba20d 12v 35/35w zakładaja słabszy odpowiednik h4 czyli hs1 12v 35/35w osram żnalazłem taką przeróbkę na innym forum co wy na to oto link http://varadero125.com.pl/forums/viewto ... f=12&t=160 a to fotka jak u mnie świeci założona na próbe taka żaróweczka hs1 12v 35/35w założona na próbę prawa oczywiście hs1 a lewa to ba20d . http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f0b ... f89b4.html

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: ŻARÓWKA

#22 Post autor: TomekJ »

Odgrzewania kotleta c.d., bo naczytałem się różności i zamiast zmądrzeć od tej lektury, czuję się jeszcze bardziej skołowany:

1) Czy wg Was jest sens zamiany ba20d na takiego leda:
http://allegro.pl/zarowka-ba20d-h6-30-w ... 29224.html ?

A może lepiej na taką samą, tylko 60W ?

2) Czy w varadero trzeba stosować jakieś dodatkowe mechanizmy przy przejściu na takiego LED-a, czy po prostu wystarczy wsadzić go w miejsce starej bańki ?

Z góry dziękuję za informacje :)
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

Awatar użytkownika
Baniol
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: wt mar 18, 2014 10:55 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Orzesze

Re: ŻARÓWKA

#23 Post autor: Baniol »

Dołączam się do Tomka, jak działają te LEDy w małym wiaderku? Podobno są na prą stały i w efekcie gdy dodajesz gazu manetką to rozświetlają się jaśniej co po ok dwóch miesięcy szlak ją trafia. Czy ktoś to sprawdzał?
Kawasaki BN 125
Suzuki Burgman 125
wszelkie grzebanie w komputerach, bazach danych, sieci i www - zboczenie zawodowe, takie życie no

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”