Buczące migacze

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sziler
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 01, 2015 2:24 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 125 Varadero
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Łódź

Buczące migacze

#1 Post autor: Sziler »

Mistrzynie i mistrzowie,
mam chochlika w Haneczce. Kiepski ze mnie mechanik, ale może podpowiecie.

Zaczęło się od tego, że migacze czasem się nie włączały: znany problem i prosta sprawa: wyczyszczenie przełącznika prawie zawsze pomaga. Czy u mnie to pomogło, to ciężko stwierdzić. Teraz włączają się bardzo rzadko, a jak już się uda, to wygląda i brzmi to tak: https://www.youtube.com/watch?v=QE9xPaZQ1ME Dodam, że motong jest zimowany w nieogrzewanym miejscu w którym może być trochę wilgoci.

Podczas śledztwa chciałem dobrać się do kostki nazwanej w instrukcji "9P connector", ale nie potrafię się tam dostać. Posprawdzałem multimetrem od strony przełącznika i zwarte są dwa kabelki, które zwarte być nie powinny (zaznaczyłem na obrazku)

Obrazek

Dźwięk dobywa się z okolicy zegarów. Dodatkowo zauważyłem, że zginęły mi światła mijania, chociaż wszystkie bezpieczniki są cacy.

Moje pytania są takie:
1. Jak się dobrać do tego connectora 9P? Zdjąć owiewki? Od strony baku? A może nic nie trzeba zdejmować?
2. Co tak buczy? Przekaźnik?
3. Co jeszcze może być nie tak? Gdzie szukać problemu, jeśli w kostce nie znajdę nic podejrzanego?

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Buczące migacze

#2 Post autor: damian »

Masz zalany przerywacz. No ewentualnie mocno zawilgocony. Nowy niestety, ewentualnie kąpanie w spirytusie i suszenie jeżeli nie ma wewnątrz żadnej rdzy. W co szczerze wątpię. Przerywacz jeżeli się nie mylę zamontowany jest na stelażu od przednich plastików. Konkretnie pod lewym. Powinieneś się do niego dostać odkręcając osłoną chłodnicy i patrząc centralnie do góry. Albo odkręcając osłonę pod zegarami i mocno wyginając rękę. Mały sześcian, ok 2,5cm zamocowany identycznie jak zapasowy bezpiecznik. :)

Awatar użytkownika
Sziler
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 01, 2015 2:24 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 125 Varadero
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Łódź

Re: Buczące migacze

#3 Post autor: Sziler »

Super, dzięki Damian!
Sprawdzę to w następny weekend :)

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Buczące migacze

#4 Post autor: Yanek »

damian pisze:Masz zalany przerywacz. No ewentualnie mocno zawilgocony. Nowy niestety, ewentualnie kąpanie w spirytusie i suszenie jeżeli nie ma wewnątrz żadnej rdzy. W co szczerze wątpię. Przerywacz jeżeli się nie mylę zamontowany jest na stelażu od przednich plastików. Konkretnie pod lewym. Powinieneś się do niego dostać odkręcając osłoną chłodnicy i patrząc centralnie do góry. Albo odkręcając osłonę pod zegarami i mocno wyginając rękę. Mały sześcian, ok 2,5cm zamocowany identycznie jak zapasowy bezpiecznik. :)
Jeśli mogę coś zasugerować to będzie lepszy denaturat i spray Kontakt

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Buczące migacze

#5 Post autor: damian »

Denaturat? Jak kiedyś był problem ze spirytusem dostosowało się denaturat jednak spirytus o wiele szybciej odparuje niż denaturat i nie uszkodzi nic elektronicznego przerywaczu:-)

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Buczące migacze

#6 Post autor: Yanek »

damian pisze:Denaturat? Jak kiedyś był problem ze spirytusem dostosowało się denaturat jednak spirytus o wiele szybciej odparuje niż denaturat i nie uszkodzi nic elektronicznego przerywaczu:-)
Głównie chodzi o właściwości higroskopijne, nie ma obawy aby coś uszkodził.

Awatar użytkownika
Sziler
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 01, 2015 2:24 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 125 Varadero
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Łódź

Re: Buczące migacze

#7 Post autor: Sziler »

tadaaam:
Obrazek
przerywacz miał pękniętą obudowę (widać na zdjęciu) i był założony stykami do góry (poprawnie, czy powinno być odwrotnie?). Wnętrze mimo że suche, to wygląda jakby kiedyś stała tam woda :D
Zamówiłem nówkę.

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: Buczące migacze

#8 Post autor: next22 »

konektory w dół
A w sercu zawsze XL600V :)

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Buczące migacze

#9 Post autor: damian »

A więc jednak woda w przerywaczu. Mam w pracy honkera i to jego bolączka ale tam jest zamontowany właśnie stykami do góry. W varce przerywacz powinien być wciśnięty dodatkowo w gumową obejmę a dopiero umieszczony we właściwym miejscu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”