Kierunkowskazy "głupieją"

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: Kierunkowskazy "głupieją"

#16 Post autor: TomekJ »

michalwnuk4 pisze:w niskich temp smar gestnieje i wszystko dziala powoli albo wcale
daj troche wd40 w przelacznik to rozrzedzi smar i bedzie ok
Od poprzedniego postu trochę minęło, więc tytułem uzupełnienia: nic nie dało czyszczenie w lutym przełącznika, natomiast w marcu, gdy temperatury zaczęły przekraczać +5 stopni, wszystko znów działa doskonale.
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Kierunkowskazy "głupieją"

#17 Post autor: james »

@TomekJ: czym/co smarowałeś? Miałem podobnie po pierwszej próbie - po zastosowaniu wazeliny technicznej (tylko na prowadzenie), od dwóch lat wszystko działa (w ujemnych temperaturach też testowałem).

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: Kierunkowskazy "głupieją"

#18 Post autor: TomekJ »

james pisze:@TomekJ: czym/co smarowałeś? Miałem podobnie po pierwszej próbie - po zastosowaniu wazeliny technicznej (tylko na prowadzenie), od dwóch lat wszystko działa (w ujemnych temperaturach też testowałem).
Styki, płynem dedykowanym ponoć do styków właśnie. W przepastnych czeluściach mojego garażu gdzieś istnieje to cudo, jak znajdę to sprawdzę markę i napiszę. Natomiast kwestia wpływu temperatury na przełącznik jest dla mnie niemal oczywista.
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

crishome
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 18
Rejestracja: sob maja 25, 2019 6:40 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kierunkowskazy "głupieją"

#19 Post autor: crishome »

Witam
Moje problemy z lewym kierunkowskazem polegają na tym, że najczęściej po włączeniu w lewo przepala sie bezpiecznik. Czasami zaskoczy i chwile działa, ale najczęściej to przygasają lub nawet migają pozycje z przodu i z tyłu. Kierunki w tym czasie się nie palą. Kierunkowskazy w prawo działają ok (przerywacz wymieniony).Proszę o pomoc, wczoraj kupiłem i już taki problem jak pech to pech. Rocznik 2008

Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

Re: Kierunkowskazy "głupieją"

#20 Post autor: ADAMO16 »

Gdzies masz zwarcie. Przewod plusowy styka sie z masa. Lukales do lamp? Jak tam ok to po przewodach od kierunkow do przerywacza musisz isc, sprawdzic czy gdzies jakiegos przetarcia nie ma.
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

crishome
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 18
Rejestracja: sob maja 25, 2019 6:40 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kierunkowskazy "głupieją"

#21 Post autor: crishome »

Odłączyłem tylną lampę i przedni kierunkowskaz i dalej to samo.Przepaliła mi się paczka bezpieczników więc włożyłem troche większy i sprawa wygląda następująco w prawo nadal ok ale w lewo chwilę miga dobrze, chwilę przygasają kontrolki chwilę migają aż słychać jak silnik zmniejsza obroty i znowu zamiga kilka razy i tak na okrągło na wyłączonym silniku też takie cuda się dzieją. Proszę o pomoc bo już mam dość tego moto.

adam3911
Udaje motocyklistę
Posty: 166
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 8:11 am
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Xl sd02 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: warszawa

Re: Kierunkowskazy "głupieją"

#22 Post autor: adam3911 »

Masz na rzywca gdzieś zwarcie! I szukasz porady na forum gdzie ono jest? Szybciej do wróżki! Tym sposobem też bym miał Moto dość, wkładać bezpieczniki i palić je...

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Kierunkowskazy "głupieją"

#23 Post autor: james »

Niestety nie pozostaje Tobie nic innego jak ściągnąć plastiki, siedzenie, czaszę i po kolei rozłączać kostki/sprawdzać bezpieczniki. Zajęcie żmudne, ale inaczej to loteria. Zacznij od porozpinania głównych kostek (na wyłączonym zapłonie), później spróbuj go odpalić i sprawdź bezpieczniki:
>>wszystko dobrze = zwarcie w odłączonych obwodach/obwodzie;
>>pali bezpieczniki = zwarcie w podłączonym obwodzie.
Jest to do zdiagnozowania w jeden, może dwa dni :)
Powodzenia!

crishome
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 18
Rejestracja: sob maja 25, 2019 6:40 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kierunkowskazy "głupieją"

#24 Post autor: crishome »

Dzięki za odpowiedz, czy masz schemat elektryczny do wersji z 2008 bo mam tylko przedliftowy i przerywacz ma tam tylko dwa przewody i wychodzi na to że gdzieś pomarańczowy (lewe kierunkowskazy) dotyka do masy.

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Kierunkowskazy "głupieją"

#25 Post autor: james »

Jeśli chodzi o dokumentację techniczną to warto zajrzeć tutaj (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś): http://hondavaradero.pl/phpBB3/viewforum.php?f=85
Instalacje elektryczne (a tym samym schematy) mogą się nieco różnić w zależności od regionu i tak jest np. w przypadku SD01 - ten sam rocznik, a występują różnice w wiązce.

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 991
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Kierunkowskazy "głupieją"

#26 Post autor: PEPE64 »

Sprawa jest prosta. Jak Ci się nie chce szukać zwarcia, to odłącz całkowicie przewód plusowy od lewego kierunku i poprowadź nowy. Kilka minut roboty i ogarnięte :isok:

P.s. Wkładanie mocniejszych bezpieczników, mija się z celem:
ogień.jpg
ogień.jpg (39.24 KiB) Przejrzano 6891 razy
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

crishome
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 18
Rejestracja: sob maja 25, 2019 6:40 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kierunkowskazy "głupieją"

#27 Post autor: crishome »

Większy bezpiecznik był zamontowany na chwilę dla testów.Zapytam jeszcze raz czy ma ktoś schemat instalacji do 125xl 2008 DE?

crishome
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 18
Rejestracja: sob maja 25, 2019 6:40 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kierunkowskazy "głupieją"

#28 Post autor: crishome »

Zwycięstwo, wiaderko będzie żyło. W niezbyt przemyślany sposób zamontowana gruba wiązka przewodów załamana na ostrej krawędzi zbiornika musiała doprowadzić do problemów. Jak w przetarciu zobaczyłem pomarańczowy przewód to zaraz byłem w domu, teraz tylko wszystko dobrze zaizolować i zabezpiczyć i w drogę. Dziękuję wszystkim za mniej lub bardziej merytoryczne wypowiedzi
w temacie. Dziękuję i pozdrawiam , szerokiej drogi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”