Temperatura regulatora xl125

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Temperatura regulatora xl125

#16 Post autor: james »

Możesz zastosować mostek, wtedy o te 0.22V będzie więcej na aku i - być może - w jakimś stopniu wpłynie to na temperaturę regulatora, choć ten zawsze będzie ciepły/gorący, bo taka jego natura. Jak go zrobić? Kupujesz hermetyczne gniazdo bezpiecznika (na przewodzie) i łączysz plus z aku z plusem z regulatora. W (dużym) Viadrze mam bezpiecznik 15A, jeśli dobrze pamiętam.

Przejrzyj jeszcze raz instalację i nawet, jeśli nie widzisz niczego niepokojącego na złączach, to wyczyść i zakonserwuj odpowiednim preparatem, np. Kontakt Spray.

Daj znać co udało się zdziałać i jakie są tego rezultaty ;)

marcinw88
Udaje motocyklistę
Posty: 107
Rejestracja: ndz cze 29, 2014 8:19 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda + WSK 125
Model: Varadero
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Małopolska zchodnia

Re: Temperatura regulatora xl125

#17 Post autor: marcinw88 »

Jak to mówią ,,kontakt Spray'' jeszcze żadnemu stykowi elektrycznemu nie zaszkodził. A tak na poważnie dokonam zakupu w/w środka i główne kostki zabezpieczę. Na razie nie chce mi się robić kolejnej demolki instalacji (zakupiłem i podpiąłem voltomierz do akumulatora) oraz zamontowałem miedzy ramą a regulatorem dodatkowy radiator aluminiowy.
Jeżeli ma się grzać to niech się grzeje widocznie tak ma być. Chciałem tylko się upewnić czy wszystko jest ok. aby mnie nie zaskoczyło w najmniej odpowiednim momencie. Dziwie się tylko ze nikt kto posiada XL125 z rocznika po 2007 nie odpowiada jak jest u niego. Przecież wystarczy trochę się schylić będąc przy motocyklu nawet nic nie rozkręcając sprawdzić jak jest w waszych przypadkach. Na ale cóż, ja dziękuje James za cenne wskazówki, jak coś się zmieni to dam znać jak prosiłeś. :))

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Temperatura regulatora xl125

#18 Post autor: james »

marcinw88 pisze:Jak to mówią ,,kontakt Spray'' jeszcze żadnemu stykowi elektrycznemu nie zaszkodził. A tak na poważnie dokonam zakupu w/w środka i główne kostki zabezpieczę.
Ja używam Kontakt Spray 61 (jak coś).
marcinw88 pisze:zamontowałem miedzy ramą a regulatorem dodatkowy radiator aluminiowy
Warto posmarować obie powierzchnie pastą termoprzewodzącą - na przykładzie procesora i radiatora wiem, że różnica jest znacząca :)

marcinw88
Udaje motocyklistę
Posty: 107
Rejestracja: ndz cze 29, 2014 8:19 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda + WSK 125
Model: Varadero
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Małopolska zchodnia

Re: Temperatura regulatora xl125

#19 Post autor: marcinw88 »

Nie mialem pasty pod ręką ale czytałem o tym zabiegu. Myślę że uzupełnienie jeszcze.

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 825
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Temperatura regulatora xl125

#20 Post autor: waldeman »

marcinw88 pisze: Dziwie się tylko ze nikt kto posiada XL125 z rocznika po 2007 nie odpowiada jak jest u niego. Przecież wystarczy trochę się schylić będąc przy motocyklu nawet nic nie rozkręcając sprawdzić jak jest w waszych przypadkach. Na ale cóż, ja dziękuje James za cenne wskazówki, jak coś się zmieni to dam znać jak prosiłeś.
http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/view ... 3&start=30
marcin , przecież w wątku / dym z regulatora/ pytałeś o to samo - i otrzymałeś odpowiedź
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

marcinw88
Udaje motocyklistę
Posty: 107
Rejestracja: ndz cze 29, 2014 8:19 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda + WSK 125
Model: Varadero
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Małopolska zchodnia

Re: Temperatura regulatora xl125

#21 Post autor: marcinw88 »

waldeman pisze:
marcinw88 pisze: Dziwie się tylko ze nikt kto posiada XL125 z rocznika po 2007 nie odpowiada jak jest u niego. Przecież wystarczy trochę się schylić będąc przy motocyklu nawet nic nie rozkręcając sprawdzić jak jest w waszych przypadkach. Na ale cóż, ja dziękuje James za cenne wskazówki, jak coś się zmieni to dam znać jak prosiłeś.
http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/view ... 3&start=30
marcin , przecież w wątku / dym z regulatora/ pytałeś o to samo - i otrzymałeś odpowiedź
Tak dzięki waldeman za tamtą odpowiedź ale mam 1:1 ty masz ciepły ja mam gorący chciałem uzyskać jeszcze jakieś porównanie ponieważ nie bardzo mogę zrozumieć dlaczego u mnie jest taki gorący. Pisałem na koniec ,, tylko ta temperatura'' - prąd jest ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”