Świece NGK CR8EHIX9

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
piotrek9005sc
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 14, 2019 12:56 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: XL125
Rocznik: 2006

Świece NGK CR8EHIX9

#1 Post autor: piotrek9005sc »

Witam.
Nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzonej informacji czy świece NGK CR8EHIX9 będą pasowały do hondy na gaźnikach z 2006r. Niestety na sklepach mają nie jasno opisane i do tego na każdym piszą inaczej. Jeżeli ktoś ich używał to z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Fotom
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 210
Rejestracja: pt lip 25, 2014 8:24 am
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: XL125V
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Kraków / Krzeszowice

Re: Świece NGK CR8EHIX9

#2 Post autor: Fotom »

Będą.

piotrek9005sc
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 14, 2019 12:56 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: XL125
Rocznik: 2006

Re: Świece NGK CR8EHIX9

#3 Post autor: piotrek9005sc »

Dziękuję za info, świece już w drodze :) Oby tylko pomogły w porannym odpalaniu.

Czaszka
Rekrut
Posty: 29
Rejestracja: czw mar 14, 2019 7:47 am
Imię: Sławek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl1000
Rocznik: 2005

Re: Świece NGK CR8EHIX9

#4 Post autor: Czaszka »

Sprawdź podciśnienia. U mnie pomogło na poranne odpalanie ;)

piotrek9005sc
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 14, 2019 12:56 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: XL125
Rocznik: 2006

Re: Świece NGK CR8EHIX9

#5 Post autor: piotrek9005sc »

Wczoraj oddałem do serwisu, w sumie potwierdziły się moje podejrzenia co do tego, że nie pali na przedni cylinder przy wolnych obrotach. Oczywiście nowe świece nic nie dały. Prawdopodobnie na niskich obrotach nie pracują w ogóle zawory, dopiero przy 6000 obrotach pali przedni cylinder. Teraz tylko czekać ile będzie z tym zabawy i ile będzie kosztować impreza :)

Awatar użytkownika
Fotom
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 210
Rejestracja: pt lip 25, 2014 8:24 am
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: XL125V
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Kraków / Krzeszowice

Re: Świece NGK CR8EHIX9

#6 Post autor: Fotom »

piotrek9005sc pisze:na niskich obrotach nie pracują w ogóle zawory
Co? :rotfl2: To nie VTEC, zawory pracują cały czas tak samo, bez względu na obroty.

piotrek9005sc
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 14, 2019 12:56 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: XL125
Rocznik: 2006

Re: Świece NGK CR8EHIX9

#7 Post autor: piotrek9005sc »

Iskra jest dobra, paliwo jest bo świeca mokra, powietrze ma. A po 2 min chodzenia na wolnych obrotach z przodu rura zimna, a z tylniego cylindra już dobrze ciepła. Zresztą może jutro się dowiem co było nie tak.

piotrek9005sc
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 14, 2019 12:56 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: XL125
Rocznik: 2006

Re: Świece NGK CR8EHIX9

#8 Post autor: piotrek9005sc »

Z tym, że zawory nie pracują to dostałem radę od kogoś kto twierdził, że się zna, a że osobiście nie do końca wiedziałem jak to funkcjonuje to tak wyszło.
Natomiast po wymianie świeć moto poszło na regulacje zaworów. Niestety ale akurat w tym czasie było ciepło, a mechanik dość często go odpalał więc nie sprawdzić co się dzieje jak postoi ze 2-3 dni i dopiero wtedy spróbuje odpalić. W sumie za kilka dni było rano ze 4 stopnie i od razu był problem z odpaleniem i to mimo tego, że dzień wcześniej wracałem na nim do chaty po 20. Jak już zapalił to tak jak wcześniej pisałem po odkręceniu manetki dobija do 6000 obrotów, chwile stoi i dopiero po kilku sekundach rozkręca się do oporu. Jak jest powyżej 10 stopni to odpala od strzała ale i tak go zostawiam na czas zamknięcia garażu, ubrania rękawiczek itd. coś koło minuty. Bo dopiero po tej minucie, w miarę żwawo reaguje na odkręcenie manetki.

pawel1304
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: sob lut 09, 2019 9:43 am
Imię: Paweł
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD01
Rocznik: 1999

Re: Świece NGK CR8EHIX9

#9 Post autor: pawel1304 »

piotrek9005sc pisze:rano ze 4 stopnie (...). Jak już zapalił to tak jak wcześniej pisałem po odkręceniu manetki dobija do 6000 obrotów, chwile stoi i dopiero po kilku sekundach rozkręca się do oporu.
Powodzenia!!!

Awatar użytkownika
mokry
Udaje motocyklistę
Posty: 128
Rejestracja: wt lip 31, 2018 3:57 pm
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Koło

Re: Świece NGK CR8EHIX9

#10 Post autor: mokry »

Miałem podobne objawy.
Zalewania świecy przedniej.
Strzelanie prychanie na wolnych obrotach.
Zmiana świec na zwykłe też pomogła na chwilę.
Okazało się że pękło plastikowe mocowanie iglicy ssania.
Motocykl cały czas chodził na ssaniu i miał za bogatą przez to mieszanka.
Kupiłem OM honda 250 zł.
Przy okazji czyszczenie gaźników.
Nowy filtr powietrza.
Wiadro znów idzie jak dzik w kartofle.
Ps świece irydowe, ale tak samo chodzi na zwykłych
Ngk za 10 zeta
Załączniki
IMG_0848.jpg
IMG_0848.jpg (41.85 KiB) Przejrzano 7655 razy

piotrek9005sc
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 14, 2019 12:56 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: XL125
Rocznik: 2006

Re: Świece NGK CR8EHIX9

#11 Post autor: piotrek9005sc »

U mnie też był problem właśnie z zapłonem w przednim cylindrze. Ale po regulacji zaworów, czyszczeniu gaźników jak zapali to zapali na obydwa cylindry. Ale muszę jeszcze obczaić to ssanie, chodź wydaje mi się że jest ok. Bo wolne obroty mam ustawione na około 1500 i trzyma spokojnie(jak już jest zagrzany), jak wtedy odpale ssanie to skoczy do 4000 i tak trzyma. Na zimno bez ssania też odpala tak samo ale wolnych obrotów nie utrzyma i zdechnie po kilkunastu sekundach. W sobotę będę miał czas, może będzie z rana kilka stopni jak to w tym roku, to nagram filmik, bo trochę ciężko to opisać :P
pawel1304 pisze:
piotrek9005sc pisze:rano ze 4 stopnie (...). Jak już zapalił to tak jak wcześniej pisałem po odkręceniu manetki dobija do 6000 obrotów, chwile stoi i dopiero po kilku sekundach rozkręca się do oporu.
Powodzenia!!!
Nie wiem czy mnie zrozumiałeś, bo nie piłuje zaraz po odpaleniu. Chodziło mi o to, że jak już po tych 15 próbach odpalenia(po jakichś 25 min), po odkręceniu manetki przez kilka sekund rozkręca się do tych 6000 obrotów. Wtedy się na powiedzmy 5s zatrzymuje na tych 6000 i dopiero później leci dalej.

Awatar użytkownika
mack1310
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 460
Rejestracja: czw lut 22, 2018 8:40 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO XL / PC 800
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Jarosław

Re: Świece NGK CR8EHIX9

#12 Post autor: mack1310 »

piotrek9005sc pisze:U mnie też był problem właśnie z zapłonem w przednim cylindrze. Ale po regulacji zaworów, czyszczeniu gaźników jak zapali to zapali na obydwa cylindry. Ale muszę jeszcze obczaić to ssanie, chodź wydaje mi się że jest ok. Bo wolne obroty mam ustawione na około 1500 i trzyma spokojnie(jak już jest zagrzany), jak wtedy odpale ssanie to skoczy do 4000 i tak trzyma. Na zimno bez ssania też odpala tak samo ale wolnych obrotów nie utrzyma i zdechnie po kilkunastu sekundach. W sobotę będę miał czas, może będzie z rana kilka stopni jak to w tym roku, to nagram filmik, bo trochę ciężko to opisać :P
pawel1304 pisze:
piotrek9005sc pisze:rano ze 4 stopnie (...). Jak już zapalił to tak jak wcześniej pisałem po odkręceniu manetki dobija do 6000 obrotów, chwile stoi i dopiero po kilku sekundach rozkręca się do oporu.
Powodzenia!!!
Nie wiem czy mnie zrozumiałeś, bo nie piłuje zaraz po odpaleniu. Chodziło mi o to, że jak już po tych 15 próbach odpalenia(po jakichś 25 min), po odkręceniu manetki przez kilka sekund rozkręca się do tych 6000 obrotów. Wtedy się na powiedzmy 5s zatrzymuje na tych 6000 i dopiero później leci dalej.

Minimalne obroty 1250....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”