Ubytek płynu chłodniczego

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Kulpas
Rekrut
Posty: 25
Rejestracja: pt sie 21, 2020 6:53 am
Imię: Tomasz
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO 125 XL
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Stanica

Ubytek płynu chłodniczego

#1 Post autor: Kulpas »

Witam.
Tydzień temu zakupiłem małe viaderko 125 na wtrysku z 2007r z przebiegiem 36 tys.km i poziom płynu chłodniczego był na poziomie max. Po przejechaniu ok.500km poziom spadł do minimum. Motocykl stoi w garażu i nie ma pod nim żadnej plamy płynu. Motocykl nie dymi i poziom oleju utrzymuje się na pozycji max gdy stoi na stopce centralnej. Wyczułem ostatnio po przejażdżce dziwny zapach przy motocyklu, nie wiem czy to przypadkiem płyn gdzieś nie cieknie z jakiegoś węża na silnik i temperatura robi swoje. Przy jakim wskazaniu na kontrolce chłodzenia powinien załączyć się wentylator na chłodnicy? Olej jaki zalał poprzedni właściciel to Motul 7100 10w40.
Chciałbym wymienić w motocyklu płyn chłodniczy na nowy, bo poprzedni właściciel tylko dolał płynu a go nie wymienił. Jaki płyn polecacie i ile go wchodzi do małego viaderka? Obecnie jest wlany jakiś zielony płyn. Pozdrawiam i czekam na pomoc w temacie co sprawdzić lub wymienić.

Awatar użytkownika
franek
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: pt wrz 13, 2019 4:59 pm
Imię: Boguś
Marka motocykla: Suzuki
Model: V-Strom 650
Rocznik: 2021
Lokalizacja: Katowice

Re: Ubytek płynu chłodniczego

#2 Post autor: franek »

U mnie czasem, głównie po glebie to zauważam, wycieknie trochę spod pompy płynu, i robi się taki osad, nie wiem, czy zielony, bo na czarnej ramie nie widać. Ale wyraźnie widać, że coś wyciekło. Poszukaj, może też masz takie zacieki. U Ciebie może też ciec, bo jak się układ rozgrzeje, to ciśnienie w nim wzrasta, więc jak stoi to plamy nie ma.

Płyn ma być OAT (bezkrzemianowy) w proporcji 50/50 z wodą destylowaną, wg. manuala 1,3 l wchodzi.

Mi się wentylator włącza chyba przy pięciu kreskach, normalnie jest 4, i zdarzyło się to tylko dwa razy, jak w korku jechałem.
Honda Varadero 125 2003 r. -> Suzuki V-Strom 650

Kulpas
Rekrut
Posty: 25
Rejestracja: pt sie 21, 2020 6:53 am
Imię: Tomasz
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO 125 XL
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Stanica

Re: Ubytek płynu chłodniczego

#3 Post autor: Kulpas »

A może mi ktoś wskazać na zdjęciu lub dokładnie opisać którą śrubkę odkręcić żeby spuścić płyn chłodniczy z motoru?

Awatar użytkownika
franek
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: pt wrz 13, 2019 4:59 pm
Imię: Boguś
Marka motocykla: Suzuki
Model: V-Strom 650
Rocznik: 2021
Lokalizacja: Katowice

Re: Ubytek płynu chłodniczego

#4 Post autor: franek »

Chyba lepiej ściągnij serwisówkę. Dla modelu przed liftem jest tu na pewno, a dla Twojego wymiana płynu chłodniczego nie powinna się różnić.

http://hondavaradero.pl/phpBB3/viewtopi ... =85&t=4607
Honda Varadero 125 2003 r. -> Suzuki V-Strom 650

Kulpas
Rekrut
Posty: 25
Rejestracja: pt sie 21, 2020 6:53 am
Imię: Tomasz
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO 125 XL
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Stanica

Re: Ubytek płynu chłodniczego

#5 Post autor: Kulpas »

Dzięki za pomoc z serwisówką. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”