Wymiana napędu

Wiadomość
Autor
melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Wymiana napędu

#16 Post autor: melon1968 »

No nie którym nie wytłumaczy że przy tej mocy nie pojedzie szybciej.A fakty są takie że duże viadro wyciąga tyle samo na 6 biegu co na 5 .Oczywiście na prostej poziomej a nie z górki jak Kasprowy.

Awatar użytkownika
iwanowicz1
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: pn lip 28, 2014 6:03 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Wymiana napędu

#17 Post autor: iwanowicz1 »

wiadomo że nie zyskamy jednocześnie przyspieszenia i v max ! ale uważam że na tą moc v - max to 130 bez względu na przełożenia - chyba że cały czas jedziemy z górki i brakuje obrotów.

silnik nie jest w stanie wyciągnąć więcej na fabrycznym przełożeniu a co dopiero kiedy damy odpowiednio zębatkę lub dwie do poprawy v max. nie da rady nie przy 15 hP

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Wymiana napędu

#18 Post autor: damian »

Też nie twierdzę, że poleci 210km/h :-).

Jednak na fabrycznym przełożeniu na 5 biegu pojedzie na 10000 obrotów z prędkością 100km/h. Tak już jest. Przy 120km/h będzie 12000 obrotów. Zerknijcie na ten filmik. Przy 130 km/h dopiero 11500 obrotów. Z całą pewnością ma zmienione zębatki.

<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/sXEsG-BICm4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Abstrahując oczywiście czy to potrzebne czy bezpieczne.

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Wymiana napędu

#19 Post autor: sliwa »

Szkoda gadania i pisania jak ktoś tak banalnych rzeczy nie rozumie .

Awatar użytkownika
iwanowicz1
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: pn lip 28, 2014 6:03 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Wymiana napędu

#20 Post autor: iwanowicz1 »

w sumie jest to ciekawa rozmowa ! ostatecznie przyjmuję że skoro producent ze sporym zapleczem matematyczno-fizycznym i ze swoim doświadczeniem przypisał takie a nie inne zębatki to wie najlepiej i niech tak pozostanie. Wszystkim Dziękuję za odzew i wiem że te odpowiedzi wnoszą coś dla nas nowego! serdecznie Wszystkich Was pozdrawiam i życzę szerokiej drogi. Każdy z wypowiadających się w tym temacie ma rację w swoich spostrzeżeniach. ostatecznie mówiąc ja choć mam jakieś doświadczenie w mechanice ale tylko samochodowej wyrażam swoje zdanie (w sumie najbezpieczniejsze) że trzeba robić tak jak producent nakazał. Dla tych, którzy mają większe doświadczenie (zazdroszcąc im) zostaje kombinowanie i jakby coś wykombinowali zachęcam ich do podzielenia się tym. a tak to pozdrawiam i życzę lepszego roku 2015r


hey!

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Wymiana napędu

#21 Post autor: płock1964 »

melon1968 pisze:No nie którym nie wytłumaczy że przy tej mocy nie pojedzie szybciej.A fakty są takie że duże viadro wyciąga tyle samo na 6 biegu co na 5 .Oczywiście na prostej poziomej a nie z górki jak Kasprowy.
To tak, jak tłumaczyć NIEKTÓRYM zasady pisowni i stawiania przecinków, po prostu niewykonalne.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Wymiana napędu

#22 Post autor: płock1964 »

iwanowicz1 pisze:w sumie jest to ciekawa rozmowa ! ostatecznie przyjmuję że skoro producent ze sporym zapleczem matematyczno-fizycznym i ze swoim doświadczeniem przypisał takie a nie inne zębatki to wie najlepiej i niech tak pozostanie. Wszystkim Dziękuję za odzew i wiem że te odpowiedzi wnoszą coś dla nas nowego! serdecznie Wszystkich Was pozdrawiam i życzę szerokiej drogi. Każdy z wypowiadających się w tym temacie ma rację w swoich spostrzeżeniach. ostatecznie mówiąc ja choć mam jakieś doświadczenie w mechanice ale tylko samochodowej wyrażam swoje zdanie (w sumie najbezpieczniejsze) że trzeba robić tak jak producent nakazał. Dla tych, którzy mają większe doświadczenie (zazdroszcąc im) zostaje kombinowanie i jakby coś wykombinowali zachęcam ich do podzielenia się tym. a tak to pozdrawiam i życzę lepszego roku 2015r
hey!
Producent w celu zwiększenia atrakcyjności i grupy docelowej wyposaża sprzęt w zębatki dla wszystkich - jest to po prostu złoty środek między tymi, którzy lubią szybko a tymi, którzy lubią mocno.
Chcesz jeździć na jednym kole - zmniejszysz zębatkę z przodu i zwiększysz z tyłu.
Chcesz jeździć szybko - odwrotnie, ale tu zaczyna dochodzić do głosu moc na kole.

Jednym słowem - odwieczny dylemat o wyższości świąt nad świętami.

I wszystkim życzę, aby w nowym roku powodziło im się lepiej , niż w starym.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Wymiana napędu

#23 Post autor: melon1968 »

płock1964 pisze:
melon1968 pisze:No nie którym nie wytłumaczy że przy tej mocy nie pojedzie szybciej.A fakty są takie że duże viadro wyciąga tyle samo na 6 biegu co na 5 .Oczywiście na prostej poziomej a nie z górki jak Kasprowy.
To tak, jak tłumaczyć NIEKTÓRYM zasady pisowni i stawiania przecinków, po prostu niewykonalne.[/quot ;D
Ostatnio zmieniony sob sty 03, 2015 2:13 pm przez melon1968, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Wymiana napędu

#24 Post autor: płock1964 »

melon1968 pisze:
płock1964 pisze:
melon1968 pisze:No nie którym nie wytłumaczy że przy tej mocy nie pojedzie szybciej.A fakty są takie że duże viadro wyciąga tyle samo na 6 biegu co na 5 .Oczywiście na prostej poziomej a nie z górki jak Kasprowy.
To tak, jak tłumaczyć NIEKTÓRYM zasady pisowni i stawiania przecinków, po prostu niewykonalne.
Może z ortografii nie jestem dobry ale sam naprawiam motocykiel,auto,traktor i jeszcze na tym zarabiam.

No i daj Ci Boże.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: Wymiana napędu

#25 Post autor: next22 »

Panowie ale nie ma problemu
Zebatke zdawcza zmieniac czesto i probowac zab wiecej mniej czemu nie .
A zakladajac o jeden zab wieksza zmieniamy wszystkie przelozenia w skrzyni
A w sercu zawsze XL600V :)

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 826
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Wymiana napędu

#26 Post autor: waldeman »

next22 pisze:Panowie ale nie ma problemu
Zebatke zdawcza zmieniac czesto i probowac zab wiecej mniej czemu nie .
A zakladajac o jeden zab wieksza zmieniamy wszystkie przelozenia w skrzyni
Nie do końca jest tak jak myślisz . W skrzyni nic się nie zmienia. Po dodaniu/ odjęciu ilości zębów na którejkolwiek zębatce , zmiana przełożenia wystąpi tylko na przekładni łańcuchowej, czyli na połączeniu skrzyni biegów z kołem. Przełożenia w skrzyni biegów to obroty między wałkiem sprzęgłowym a wałkiem napędowym .
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

Awatar użytkownika
Marcin
Udaje motocyklistę
Posty: 104
Rejestracja: sob gru 20, 2014 4:15 am
Marka motocykla: Hooonda
Model: XL 125 V
Rocznik: 2008

Re: Wymiana napędu

#27 Post autor: Marcin »

Koledze next22 chodziło o to że zmieniając przełożenie w napędzie, ma to wpływ na wszystkie przełożenia.

mcmad
Rekrut
Posty: 43
Rejestracja: pt lis 14, 2014 2:13 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 850 4TX
Rocznik: 1991
Lokalizacja: okolice Łeby

Re: Wymiana napędu

#28 Post autor: mcmad »

damian pisze:Trwa to od momentu wymyślenia przekładni. Czyli już ok ok 3000 r. p.n.e.


Gdzie ty to znalazłeś :rozgląda: ?

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Wymiana napędu

#29 Post autor: damian »

mcmad pisze:
damian pisze:Trwa to od momentu wymyślenia przekładni. Czyli już ok ok 3000 r. p.n.e.


Gdzie ty to znalazłeś :rozgląda: ?

np tu http://kpt.wm.am.gdynia.pl/doc/PKM_II_w ... ycznym.pdf

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Wymiana napędu

#30 Post autor: szuler »

Damian: Czytaj proszę ze zrozumieniem teksty źródłowe :) 3000 tysiące lat temu to obecnie 985 lat p.n.e a nie 3000 :)
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”