Varadero 125 bierze olej?

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Zicen
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 19, 2015 2:57 pm
Imię: Janek
Marka motocykla: Honda
Model: xl 125
Rocznik: 2001

Varadero 125 bierze olej?

#1 Post autor: Zicen »

Witam, dzis rano, wsiadłem na honde, pojechałem do sklepu, wychodze i silnik zapalił na 1 cylinder, gdzy dałem wiecej gazu, prawie do odcięcia, i silnik zapalaił na dwa cylindry, ale przy duzej ilosci gazu bardzo zadymił na czarno, i zauwazyłem ze pobrał troche oleju, gdy przejechałem sie jak juz chodził na dwa cylindry, gdy znowu dałem odcinke to silnik zaczął znacznie mniej dymic, dodam, ze gdy od zawsze silnik chodził na 2 cylindry to gdy przyłozyłem szmate do wydechu i gazowałem to nigdy nie była czarna ani nic podobnego, jak myślicie? Czy to juz pierscienie czy mogłoby sie skończyc na uszczelniaczach zaworów ?

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Varadero 125 bierze olej?

#2 Post autor: Yanek »

Zicen pisze:Witam, dzis rano, wsiadłem na honde, pojechałem do sklepu, wychodze i silnik zapalił na 1 cylinder, gdzy dałem wiecej gazu, prawie do odcięcia, i silnik zapalaił na dwa cylindry, ale przy duzej ilosci gazu bardzo zadymił na czarno, i zauwazyłem ze pobrał troche oleju, gdy przejechałem sie jak juz chodził na dwa cylindry, gdy znowu dałem odcinke to silnik zaczął znacznie mniej dymic, dodam, ze gdy od zawsze silnik chodził na 2 cylindry to gdy przyłozyłem szmate do wydechu i gazowałem to nigdy nie była czarna ani nic podobnego, jak myślicie? Czy to juz pierscienie czy mogłoby sie skończyc na uszczelniaczach zaworów ?
O spalaniu oleju raczej świadczy jasny, lekko niebieski kolor spalin, te czarne to może sadza. Tak czy siak to kontrola ustawień i regulacja gaźnika . Wykręć świece i po kolorze elektrod tez dużo się dowiesz :isok: Obowiązkowo kontrola filtru powietrza i paliwa !!

Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

Re: Varadero 125 bierze olej?

#3 Post autor: ADAMO16 »

Podobny przypadek miała znajoma, okazało się złe paliwo.
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

dariusz82
Rekrut
Posty: 30
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 12:31 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2004

Re: Varadero 125 bierze olej?

#4 Post autor: dariusz82 »

Kolega miał taki sam przypadek w bandicie 600 - okazało się że paliwo było zasyfione. Dolej dobrego paliwka i będzie ok, a stacje na której tankowałeś omijaj szerokim łukiem :)

Marcin34
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 29, 2015 9:58 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Vadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Warszawa

Re: Varadero 125 bierze olej?

#5 Post autor: Marcin34 »

Czarne spaliny mogą mieć związek ze słabymi wtryskiwaczami ( zobacz sobie na http://www.autoserce.pl/jak-rozpoznac-a ... palin.html) mogą być zbyt delikatne i zamiast rozpryskiwać paliwo mogą je lać. Sprawdzałeś węże przy intercoolerze?

Krzychu
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 19, 2014 5:08 pm
Imię: KRZYSZTOF
Marka motocykla: honda
Model: varadero xl 1000
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Płock

Re: Varadero 125 bierze olej?

#6 Post autor: Krzychu »

intercooler w varadero???pierwsze słysze.
KM

Awatar użytkownika
Fotom
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 210
Rejestracja: pt lip 25, 2014 8:24 am
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: XL125V
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Kraków / Krzeszowice

Re: Varadero 125 bierze olej?

#7 Post autor: Fotom »

Po drugie - autor wątku nie ma wtryskiwaczy.
A po trzecie - pytanie z sierpnia :facepalm:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”