Przednia zębatka

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Damian755
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 8:52 pm
Imię: Damian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2001

Przednia zębatka

#1 Post autor: Damian755 »

Witam. Mam następujący problem. Nie wiem jak ale spadła mi podczas jazdy przednia zębatka. Niestety nie znalazłem. Jej ale całe szczęście posiadam druga. I możliwe że nie było zabezpieczenia i dlatego się to stało. I moje pytanie brzmi czy ktoś wie jak znaleźć takie zabezpieczenie zębatki pod konkretny model. Chyba że od jakiegoś innego by pasowało? Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Przeniosłem do sekcji XL125

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Przednia zębatka

#2 Post autor: janki5 »

Jeżeli mowa tu jest o dużym viaderku to jest raczej nie możliwe co tu opisałeś :whatup: za mało miejsca między osłoną żeby cała śruba po odkręceniu i zębatka wypadła , zabezpieczeniem jest śruba o gwincie drobnozwojowym dokręcona odpowiednią siłą w przeciwnym kierunku do kręcącej się zębatki.

Awatar użytkownika
leszek72
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 501
Rejestracja: pn mar 23, 2015 11:55 am
Imię: Leszek
Marka motocykla: BMW R1250GS
Model: R1250GS
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: Przednia zębatka

#3 Post autor: leszek72 »

To na pewno chodzi o małe. Tam jet taka blaszka przykręcana do zębatki dwoma śrubkami. Kupowałem kiedyś taki komplet jak córa miała bebydero w Lukas motocykle lub Olek motocykle. Koszt ok 50 zł i chyba pisało na tym honda. Takie samo rozwiązanie jest w yamaha dt50. Jeżeli zębatki będą wymiennie pasowały to zabezpieczenie też musi.
Zabezpieczenie kupowałem bo ktoś na szybko zrobił nowe spawarką :(

Damian755
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 8:52 pm
Imię: Damian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2001

Re: Przednia zębatka

#4 Post autor: Damian755 »

O o o o dobrze. To popatrzę. Napisałem do tych podanych stron. I tak tak chodziło tu o 125. Pojemność. I dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Jak znajdę. To dam znać. Dzięki jeszcze raz:-) Lwg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”