v-max

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
varadero96
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 18, 2014 11:44 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2001

v-max

#1 Post autor: varadero96 »

Witajcie. właśnie zakupiłem swój pierwszy motocykl. Jednak mam mały problem, gdyż jego v-max wynosi 100 km/h, moze troche wiecej. Czy jest on jakoś zablokowany, ponieważ oglądając filmiki v-max jego wynosił 125km/h. Dodam, że varadero jest sprowadzone z niemiec. Proszę o szybką pomoc i z góry dzięki ;) Bym zapomniał, jest to starsza wersja na gaźniku ;)

sirturek
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: czw lip 03, 2014 2:47 pm
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO 125
Rocznik: 2001

Re: v-max

#2 Post autor: sirturek »

Tematów takich już było, radzę poczytać. Sprawdź ciśnienie w oponach na początek. Małe varadero jedzie 110, z wiatrem i po super nawierzchni rozpędzi się do max 120. Jak ważysz 60kg to może być 125...

wentyl
Uczy się jeździć
Posty: 95
Rejestracja: pn lut 18, 2013 9:00 pm
Imię: Bartas
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: PRA / PZ

Re: v-max

#3 Post autor: wentyl »

jak sie juz przywitasz to napisz o jakie moto Ci chodzi....
moje na gaźnikach jedzie 205/h a mam ze Szwajcarii. moze te niemieckie są wolniejsze....?
Jak Ci w życiu coś nie idzie i wpadasz pyskiem w błoto, to musisz być jak dzik:
Pchać to błoto ryjem do przodu....

varadero96
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 18, 2014 11:44 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2001

Re: v-max

#4 Post autor: varadero96 »

wentyl pisze:jak sie juz przywitasz to napisz o jakie moto Ci chodzi....
moje na gaźnikach jedzie 205/h a mam ze Szwajcarii. moze te niemieckie są wolniejsze....?
wentyl skoro pisze na forum varadero i na dodatek w dziale przeznaczonym dla tych mniejszych, czyli 125 to ciekawe o jaki motocykl może mi chodzić... , a dodałem, że z niemiec, gdyż słyszałem, iż te niemieckie były blokowane.

wentyl
Uczy się jeździć
Posty: 95
Rejestracja: pn lut 18, 2013 9:00 pm
Imię: Bartas
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: PRA / PZ

Re: v-max

#5 Post autor: wentyl »

jakbys sie przedstawił i wypełnił do końca swój profil to wszystko byłoby wiadomo....
wchodząc na forum i klikając zakładkę "nowe posty" słabo wiadomo o czym Ty piszesz.
Jak Ci w życiu coś nie idzie i wpadasz pyskiem w błoto, to musisz być jak dzik:
Pchać to błoto ryjem do przodu....

Awatar użytkownika
imnariel
Udaje motocyklistę
Posty: 104
Rejestracja: śr cze 11, 2014 3:30 pm
Imię: Maria
Marka motocykla: BMW
Model: F650GS
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Czaniec

Re: v-max

#6 Post autor: imnariel »

ja ostatnio pod lekką górkę wyciągnęłam 120, blat się zamyka na 140, będę próbować ;D
Przychodzisz do domu, otwierasz piwo, siadasz na fotelu, a wokół cisza...
I wtedy sam wybierasz co to jest: samotność czy wolność.

sirturek
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: czw lip 03, 2014 2:47 pm
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO 125
Rocznik: 2001

Re: v-max

#7 Post autor: sirturek »

Ta..tylko napisz ile ważysz :isok:

mury
Uczy się jeździć
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 08, 2014 9:36 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

Re: v-max

#8 Post autor: mury »

Ja 85 kg i na prostej bez chowania się za owiewkę 120 wyciągnę :)
PS Małe viaderka w Niemczech były blokowane, przed liftem blokada mechaniczna, po lifcie moduł.
Poniżej wklejam wypowiedź davidex2006 z http://forum.scigacz.pl/
a więc tak wczoraj rozkręciłem swoje varadero i okazało się że blokada jest mechaniczna, czyli był zmniejszony dolot powietrza na przepustnicy, wyglądało to tak że przepustnica z blokada ( czyli 1 cm długości kawałek plastiku znajdujący się pod membraną) otwierała się tylko do połowy, po zdjęciu już do końca. Efektem jest nie wielki jednak zauważalny przyrost mocy, przyśpieszenie i v-max 105km/h (120km/h jest realne )
Ale z tymi blokadami moto miało jechać ok 80, więc to chyba nie to.

mieczak
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 20, 2014 7:07 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: swietokrzyskie

Re: v-max

#9 Post autor: mieczak »

Moje viaderko leci na prostej bez wiatru prawie 120 km/h, z górki wycisnalem 127 :-)

Jak jadę pod wiatr ledwo ponad 100.

Szkoda ze tak ciężko mu z 100-120 bo nad wyprzedzeniem trzeba się dobrze zastanowić :-)

radyola
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 209
Rejestracja: wt paź 07, 2014 9:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 XL
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Olsztyn

Re: v-max

#10 Post autor: radyola »

mieczak pisze:.. Szkoda ze tak ciężko mu z 100-120 bo nad wyprzedzeniem trzeba się dobrze zastanowić :-)
no a czego się spodziewać ze 125 cc? Dziwne by było jakby miał 50 HP i bujał do 170 km/h.. ;)
Ja przed swoim Viaderkiem jeździłem 25 lat temu Simsonem co miał 50 cc i chyba z 5 HP... przy nim moja Honda to istny demon szybkości... na prostej rozbujałem ją do 105 km/h bez chowania się za owiewkę i jeszcze deko zapasu w manetce miałem.. ważę 105 kg, a Honda z Francji..
Jak bardzo nieistotna jest nasza praca gdy staramy się o podwyżkę... a jakże ważna dla ludzkości gdy chcemy pójść na urlop...

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: v-max

#11 Post autor: damian »

niedługo będziecie się przekomarzać o to kto miał więcej a kto mniej benzyny w zbiorniku. Jak chcecie sprawdzić swoje viaderka to pozakładajcie takie same kapcie, zalejcie taką samą ilość takiego samego paliwa, jedźcie ta samą trasą ubierzcie się tak samo, bądźcie takiego samego wzrostu i masy.

Przecież wiadomo, że przy tak małej mocy jaką mają nasze motocykle nawet subtelne różnice takie jak zalanie 95 czy 98 mają duże znaczenie dla jazdy. 100km/h da się wykręcić na skuterku 60cc więc to nie jest jakiś problem. Problemem przy dużych prędkościach na naszych małych viderkach są np hamulce, albo brak mocy przy jeździe pod górkę. Bo nikt mi nie powie, że jego 125 nie zwalnia jak wjeżdża pod strome wzniesienie. Problemem może okazać się też brak mocy jeżeli trzeba będzie moto "wyciągnąć" z zakrętu. Nie na darmo inżynierowie zrobili tylko 5 biegów a nie 7, i nie na darmo ilości zębów są takie a nie inne. Wszystko aby zapewnić nam jako takie poczucie bezpieczeństwa.

Oczywiście nie powiem, że mi mocy czy prędkości nie brakuje ale... To jest tylko 125 i z tym się trzeba pogodzić, polubić albo znienawidzić. Jeżeli będziemy chcieli bić na drogach rekordy prędkości to może skończyć się to nieciekawie.
Ja lubię jazdę po szutrze i bezdrożach więc jak dla mnie viaderko jest idealne. Być może ktoś się ze mną nie zgodzić bo wiadomo, że na krosie będzie lepiej ale ja na swój motor nie narzekam. Takiego chciałem i mam. A jak się w nim zakochałem to mam jeszcze gorzej. Bo serce chce na 2 koła a pogoda nie pozwala.

Dobra kończę bo mój wywód zszedł troszkę z tematu. :cooler:

mcmad
Rekrut
Posty: 43
Rejestracja: pt lis 14, 2014 2:13 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 850 4TX
Rocznik: 1991
Lokalizacja: okolice Łeby

Re: v-max

#12 Post autor: mcmad »

A tam nie pozwala, jeszcze idzie pośmigać. Zdarza mi się jeszcze do pracy do Gdańska na moto jechać ;)

Awatar użytkownika
maly
Zapalony motocyklista
Posty: 1061
Rejestracja: sob sty 04, 2014 12:50 am
Imię: Wojtek
Marka motocykla: honda varadero
Model: xl1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: v-max

#13 Post autor: maly »

ja proponuje zdać prawko na moto kupić większej pojemności sprzęt i cisnąć ile fabryka dała a my będziemy czytać i ;( jaki to fajny kolega był.Nie wytrzymałem chyba nie o osiągi tu chodzi tylko jazda motocyklem ma sprawiać przyjemność. :))

radyola
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 209
Rejestracja: wt paź 07, 2014 9:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 XL
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Olsztyn

Re: v-max

#14 Post autor: radyola »

maly pisze:ja proponuje zdać prawko na moto kupić większej pojemności sprzęt i cisnąć ile fabryka dała a my będziemy czytać i ;( jaki to fajny kolega był.Nie wytrzymałem chyba nie o osiągi tu chodzi tylko jazda motocyklem ma sprawiać przyjemność. :))
no właśnie... a poza tym jak się szybko jedzie to mało kto motocyklistę zauważy.. ino świst i tyle go widzieli... nie ma to jak w korku i na światłach się polansować... :boss:
Jak bardzo nieistotna jest nasza praca gdy staramy się o podwyżkę... a jakże ważna dla ludzkości gdy chcemy pójść na urlop...

ZoZo
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 28, 2023 11:41 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero Xl 125
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gliwice

Re: v-max

#15 Post autor: ZoZo »

Hej. Moja hłonda na płaskim terenie leci ze mną max 100km.h moja waga 105kg. Mialem sie doszukiwać czemu nie jedzie szybciej ale widze że raczrj nie ma sensu hehe co o tym myślicie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”