Varadero 125 a dwie osoby

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
leeroy
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 06, 2015 2:06 pm

Varadero 125 a dwie osoby

#1 Post autor: leeroy »

Witam wszystkich. Powoli zaczynam rozglądać się za 125-tką (jeszcze nie mam więc nie będę się witał oficjalnie :P). Oglądam wiele ofert i jest ich trochę.
Chciałem zapytać o przebieg. Jaki przebieg jest "już duży" dla takiego silnika? (wiem że jeśli od początku dbało się o silnik i na bieżąco wszystko było robione to można i nawet 100k zrobić ale mnie nie o to chodzi). Czy przebieg rzędu 30 k to już jest dużo?
kolejne pytanie to jak varadero 125 sprawuje się z dwojgiem ludzi plus powiedzmy trzy kufry?Mam 176 cm i ważę 70 kg, moja żona ma 160 i waży 50 kg kufry niech ważą łącznie 50 kg czyli w sumie 170 kg. Nie zależy mi na tym aby wyprzedzać każdy napotkany samochód tylko potrzebuję motocykl żeby we dwoje wyjechać powiedzmy na weekend gdzieś w bieszczady czy nad jakieś jezioro (jestem z południa ) czyli trasa na dwa dni to jakieś 500km max i prędkość max 90-100km/h nawet mniej. Tutaj pytanie do posiadaczy 125. Czy silnik daje radę? nie jest jakoś mocno katowany? Jak wtedy z płynnością jazdy?Hamowanie (o wiele dłuższa droga hamowania?)
p.s.
na co zwracać uwagę przy oględzinach motocykla?
dzięuję serdecznie za wszelką pomoc
pozdrawiam
leeroy

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: Varadero 125 a dwie osoby

#2 Post autor: TomekJ »

Mogę tylko powiedzieć, że ważę tyle co Ty i Twoja żona razem - i małe varadero bez problemu daje radę :)
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Varadero 125 a dwie osoby

#3 Post autor: szuler »

Witaj.
W dwie osoby i tylko kufer centralny mam przejechane maluchem około 500 km - zarówno on jak i off. Spokojnie daje sobie radę przy założeniu iż nigdzie się nie spieszysz. Po zatankowaniu ma ładowność 180 kg więc przy Waszych wagach spokojnie się zmieścicie z kuframi, bagażem itp.
W tym roku wybieram się na maluchu do Norwegii i po powrocie będę mieć pełną wiedzę jak sobie daje radę w dwie osoby + bagaż :)
Ostatnio zmieniony ndz sty 11, 2015 5:20 pm przez szuler, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

leeroy
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 06, 2015 2:06 pm

Re: Varadero 125 a dwie osoby

#4 Post autor: leeroy »

Dzięki za odpowiedzi!
pozdrawiam :isok2:

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 826
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Varadero 125 a dwie osoby

#5 Post autor: waldeman »

30 tyś. przebiegu, normalnie eksploatowanego i serwisowanego motocykla - to mały przebieg. Ważniejsze jest kto i w jaki sposób dosiadał te moto, a pewności nie ma żadnej. Zakatować silnik można do 10 tyś km. a zadbany będzie ciągnął ponad 100 tyś
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

leeroy
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 06, 2015 2:06 pm

Re: Varadero 125 a dwie osoby

#6 Post autor: leeroy »

a na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie?

Domess
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 9:24 pm
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO 125
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Chorzów

Re: Varadero 125 a dwie osoby

#7 Post autor: Domess »

Na wszystko :)

Oglądaj dokładnie każdy zakamarek.

biker1983
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: pn gru 01, 2014 12:23 am
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125-V5
Rocznik: 2005

Re: Varadero 125 a dwie osoby

#8 Post autor: biker1983 »

A czy w polsce mozna wozic pasazera na prawie jazdy B nie trzeba miec A?

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: Varadero 125 a dwie osoby

#9 Post autor: TomekJ »

biker1983 pisze:A czy w polsce mozna wozic pasazera na prawie jazdy B nie trzeba miec A?
Tak. Na szczęście polski "żont" (jaki rząd, taka pisownia) do spółki z eurourzędasami nie wymyślili jeszcze kolejnych restrykcji. Choć za parę lat zapewne i to się zmieni...
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

Kiran
Rekrut
Posty: 32
Rejestracja: śr mar 04, 2015 6:52 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: XL 125 V Varadero
Rocznik: 2001

Re: Varadero 125 a dwie osoby

#10 Post autor: Kiran »

Słyszałem że największy przebieg spotkany w małym viaderku to 170 tyś km na jednym silniku, ja w to wierzę :isok: Z pasażerem zdarzyło mi się wyciągnąć 110 km/h jak kumpel cbr nakładał tempo, ale ja polecam 80/90 przelotową, przy 80km/h z pasażerem z bólem jeszcze idzie się brać za wyprzedzanie, ale musisz mieć sporo miejsca. Dla pasażera oczywiście komfortowe moto, mam kufer z oparciem i każdy znajomy/znajoma którzy ze mną jechali mówią " nie " ścigaczą kumpli i się do mnie pchają :boss: Tylko z kufrem pasażerowi ciężko wsiąść, a nie wiem jak z bocznymi będzie

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Varadero 125 a dwie osoby

#11 Post autor: szuler »

Kiran pisze: Tylko z kufrem pasażerowi ciężko wsiąść, a nie wiem jak z bocznymi będzie
Trochę ekwilibrystyki i da się radę. Moja pasażerka trudniej ale bez kłopotów siada na tak przygotowanego do wyjazdu malucha :)
Obrazek

Przy takim załadowaniu i dwóch osobach prędkość 75-85 km/h i spalanie 3,5 l/100 km :)

Opis testu XL125V - http://varadero125.com.pl/forums/viewto ... f=32&t=124 :)
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Kiran
Rekrut
Posty: 32
Rejestracja: śr mar 04, 2015 6:52 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: XL 125 V Varadero
Rocznik: 2001

Re: Varadero 125 a dwie osoby

#12 Post autor: Kiran »

Piękne viaderko ;] Ile takie kuferki? Ja się zastanawiam nad jakimiś kappa za 400 zł + stelaże, nie chcę dużo hajsu pchać w takie małe moto, centralny kappy już mam :rozgląda:

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Varadero 125 a dwie osoby

#13 Post autor: szuler »

Kufry to Apduro :
https://www.facebook.com/pages/Apduro-k ... 6133401957

więcej zdjęć kufrów na moim maluchu zobaczysz:
http://varadero125.com.pl/forums/viewto ... ?f=12&t=53

kufry są niesymetryczne i będą pasować do każdego innego moto z wydechem poprowadzonym górą z jednej strony, tak iż jest to wydatek na lata a nie tylko do malucha. Jestem z nich bardzo zadowolony - stosunek ceny do jakości bardzo dobry. Polecam :)
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”