Zakupiłem Varadero 125 :P tanie nie było

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
avallanch
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 30, 2015 6:33 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2008

Zakupiłem Varadero 125 :P tanie nie było

#1 Post autor: avallanch »

Zamieniłem hondę CBF125 na Varadero (2008) głównie ze względu na rozmiar. Varadero śliczne było u mechanika przed zakupem, teraz tylko przednie ogumienie i hamulec trzeba ogarnąć :)
Za to mam pytania z innej beczki:
1. Czy w irlandii/anglii były blokowane?
2. Z zaciśniętym lekko przednim hamulcem jechało 110km/h (190cm, 90kg), wydaje mi sie że to mniejwięcej tak jak powinno być. Prawda?
3. Mechanik niby mowił ze to nic strasznego ale wolę sie dopytać, bo hondzia ma taki troszke bardzo zardzewiały amortyzator z tyłu, pracuje ok ale wygląda strasznie (jedyny słaby punkt Viaderka). Bać się tego czy też nie?
4. Czy zrobi mi to wielką różnicę jak z przodu będe mieć gładką oponę a z tyłu tę pseudo terenową? Prędzej czy później planowałem zmianę obydwu na takie do jazdy po asfalcie :P Viaderko nie będzie z niego zjeżdzać nigdy.
ogólnie pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na jakimś zlocie :)
Edit: zdjęcia niedługo :)

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 826
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Zakupiłem Varadero 125 :P tanie nie było

#2 Post autor: waldeman »

Witaj kolego .
1 . Blokada to wymóg z rynku niemieckiego, nie słyszałem żeby na wyspach zakładali moduły z blokadą.
2 . Może być i 125 km/h - zależy od wiatru , ale prawidłowo i na pewno nie blokowany ( max 80 km/ h )
3 . Amorek sobie doczyścisz , ponoć na wyspach trzymanie moto pod chmurką to standard więc wilgoć robi swoje
4 . Mogę się z tobą założyć o czapkę śliwek , że na pewno zjedziesz swoim viaderkiem z asfaltu. A opony lepiej mieć tego samego typu na obu kołach, niech będzie taka sama przyczepność na oba koła .
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

avallanch
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 30, 2015 6:33 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2008

Re: Zakupiłem Varadero 125 :P tanie nie było

#3 Post autor: avallanch »

2. Jest postęp ze zblokowanej CBF :), która i tak szybciej od junaka 124 jechała.
3. to takie rzeczy sie pucuje? pytać mechanika czy na własną rękę? przyznam sie ze moje mechaniczne przygody skończyły się na Fiacie 126p kilka lat temu.
4. CBF-ką mi się nie zdażyło, zobaczymy

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 826
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Zakupiłem Varadero 125 :P tanie nie było

#4 Post autor: waldeman »

Twoje moto świadczy o tobie :)) więc pucowanie i pieszczenie tylko samodzielne :whatup: Tu takie małe podpowiedzi http://joemonster.org/filmy/68576/Jak_s ... be_z_rdzy_ , można też szczotką drucianą na wiertarce . A nauka mechaniki na maluchu to bardzo dobra szkoła .
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

avallanch
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 30, 2015 6:33 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2008

Re: Zakupiłem Varadero 125 :P tanie nie było

#5 Post autor: avallanch »

Obiecałęm fotę :) obietnicy dotrzymuje :)
https://www.dropbox.com/sc/h9psiclmrmzi ... KgWAKdhyHa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”