Alpy 2014 - last minute...

Planowanie, komentarze, opisy, dyskusja.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Misiek
Udaje motocyklistę
Posty: 112
Rejestracja: sob lis 16, 2013 2:36 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Gdańsk

Alpy 2014 - last minute...

#1 Post autor: Misiek »

Witam!

Od 29.06 do 06.07 ma zamiar być w Alpach (Austria-Włochy). Max. 08.07 muszę być w Gdańsku.

Pierwszy dzień to:
Wyjazd z Gdańsk w niedzielę rano i nocleg gdzieś przy granicy z Czechami (Karpacz lub Szklarska Poręba)

Drugi dzień:
Przelot przez Czechy (może na chwilę to Pragi) i dojazd do Austrii (Alpy - gdzieś w okolice Zell am See).

Dalej to wszystko zależy od pogody. Jeżeli będzie ok, tzn. nie będzie padać to zostaję w Austrii i jeżdżę po górach.
Napewno chce przejechać słynną trasą obok Grossglockner-a. Chociaż 24 euro za wjazd będą bolały. :sly:
A jeżeli pogoda nie dopisze do robię wypad na 2 dni (jeden nocleg) do Włoch (w okolicę Wenecji).

Powrót naprawdopodobniej przez Niemcy. Bo w niedziele (06.07) chcę odwiedzić znajomych w Berlinie (ale to się okaże, czy będą w Berlinie). I po drodzę chcę odwiedzić jedną małą miejscowość, gdzie kiedyś mieszkałem ok. 30 km od miejscowości Ulm (Niemcy). Nie jest to do końca po drodze, więc nie jest to program obowiązkowy - tak, jak Berlin.
Więc plan pewnie będzie ulegał autopoprawką w trasie... :hyhy:

Wszystko bez ciśnienia, bez pośpiechu i nic na siłę. Co się uda to się uda, gdzie dojadę tam będę...

Noclegi jak najtaniej, jeżeli można tu mówić o tanich noclegach w Austrii, Włoszech i w Niemczech. I tu też wszystko zależy od pogody. Bo mam zamiar zabrać namiot (a z uwagi na to, że mój namiot nie jest z najwyższej półki - a raczej z tych dolnych) to jeżeli z założenia będzie padało to będę szukał noclegu pod dachem. A jeżeli nie będzie zanosiło się na deszcz to będę szukał kawałka miejsca pod namiot.

Jedzenie raczej swoje tzn. zabieram kuchenkę i garki + trochę prowiantu z PL. Chyba, że nie będzie gdzie albo nie będzie mi się chciało jeść pulpetów ze słoika :D , to wtedy knajpa.

Jeżeli ktoś chciałby się dołączyć, w taki krótkim czasie lub wypić piwko wieczorem gdziś w Alpach to serdecznie zapraszam. :))

Kontakt do mnie 514 dwaczteryosiem 966 lub na PW albo maila: azibis(małpa)wp.pl - ale najlepiej tel

Pozdro i do zoba w trasie [:DD]

perkoz
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 22, 2014 6:45 pm

Re: Alpy 2014 - last minute...

#2 Post autor: perkoz »

Ciekawe, ciekawe :) We Włoszech nie ma co liczyć na tanie noclegi, ale w Niemczech i Austrii tak. Trzeba dobrze poszukać :)

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Alpy 2014 - last minute...

#3 Post autor: Merlin »

Byliśmy koniec czerwca początek lipca w Alpach i Dolomitach 8 dni, noclegi w domku na 20 osób, pełne wyposażenie w Heiligenblut i stamtąd wypady w teren (trasy od 170 do 360 km), cena 40 zł od osoby (było 15 osób).
Warto poszukać taniego noclegu w gospodarstwach.
Mimo 24 Euro polecam, to bilet na cały dzień, można wjeżdżać i wyjeżdżać.
Wjazd na Edelweisspitze, bezcenny, mokro, nawierzchnia z kostki i jeszcze rajd starych aut a droga wąziutka. Konieczny drugi komplet bielizny :)
http://edelweissspitze.panomax.at/
można się tu pooglądać, ja siebie znalazłem :)

Jedzenie, np duża pizza 8 Euro, naprawdę duża i wypasiona.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże zagraniczne - planowane”