Kierownica

Tematy związane z częściami zamiennymi do Hondy Varadero.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

Kierownica

#1 Post autor: Dukii »

To wrzucam jeszcze jeden temat :lol:

musze zmienic kierownicę.. jakieś propozycje??? z góry wszystkim dziękuję za pomoc :lol: :wink:

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Pretor »

Lepiej kup oryginalną bo jak kupisz jakąś inną to przy sprzedaży będą wymyslać historie o dzwonach. Proponuję Hondę Plaza:):)
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Arti
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 283
Rejestracja: wt sty 01, 2008 4:28 pm
Lokalizacja: Rio

#3 Post autor: Arti »

Porównywałem ostatnio ceny w Plaza z tym co w Honda Rzeszów i są znaczne różnice na korzyść Rzeszowa tych samych podzespołów (np. osłony dłoni,lusterka,stopka centralna). Jak już ma być oryginał to warto spróbować: firma MTD (017) 8577154

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#4 Post autor: Dukii »

jutro porównam oferty i dla potomnych wrzuce na forum :wink:

ZIBI

#5 Post autor: ZIBI »

Kupiłem orginalną kierownice 80 euro

Awatar użytkownika
endurasek
Udaje motocyklistę
Posty: 119
Rejestracja: sob lis 24, 2007 7:47 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Allegro

#6 Post autor: endurasek »

Ja juz raz sie bawilem we wymiane kierownicy i powiem tyle. Nie opłaca sie bawic w jakies oryginalne kierownice bo to i tak jest z jednej podkowy gięte!!!Kiedyś jeszcze jak był serwis Hondy w tarnowskich górach GMS to kupowalem tam kierownice do yamahy i co sie okazalo ze moga sprowadzic oryginalna kierownice ale to sie nie oplaca bo maja tam jakąs firme ktora to robi "Identyczna" kierownice jak oryginalna honda. A cena to niebo a ziemia tak jak ktos wspominal 80 euro co daje jakies 300zl (absurd!!!) co i tak nie wiem czy ona jest juz pomalowana... znaczy sie dojda opłaty za lakiernika a tak za 80 zl(szczelam ) kupisz "nie oryginalna) ktora sobie pomalujesz i gwarantuje ci ze nikt sie nie zorjetuje!!! a po za cena to roznica zadna!!!!! zobacz sobie na allegro ze jedna kierownica pasuje do tylu motorów ( to wszystko idziie z jednego kopyta gięte!!!) lub za 130zl kupisz aluminiowa fajna polakierowana. To zalezy czy masz duzo kasy i chcesz wierzyc w to ze ta kierownice ktora dostaniesz w serwisie hondy jest faktycznie oryginalna!!! to jest tylko rurka wygięta ile to moze kosztowac??? ja nie wiem z czego to robia w hondzie ze za konsek rurki tyle kasuja...
Ciebie interesuje tylko średnica rury i rozstaw!!!
Ja bym sie tam nie zastanawiał. Nie wiem co sie Tobie stało z ta kierownica bo jesli nic wielkiego to samemu idzie to naprawic a jesli nie to 80zl to nie pieniadz w porownaniu to 80 euro!!!! wybór nalezy do Ciebie


http://moto.allegro.pl/item312240870_ki ... uning.html
http://moto.allegro.pl/item317883576_ki ... xt_tt.html
http://moto.allegro.pl/item317172641_ki ... 6_kol.html

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: Pretor »

Z kierownicą tylko jeden problem. Jak będzie wyglądała jak nieorginalna to potencjalny nabywac powie: "Panie masz pan nieorginalną kierownice więc pewnie niezły był dzwon co???"

Oczywiście można mu tłumaczyć o tuningu, że lżejsza, że tańsza, że ładny kolor....
Gwarantuję, że się nie da przekonać. :wink:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

ZIBI

#8 Post autor: ZIBI »

Kierownica ktorą kupilem w serwise hondy moge zapewnic była orginalna nie wiem jak sobie wyobrażasz ze dadzą mi nie orginalną po drugie była malowana dokładnie taki sam kolor jak miałem wczesniej ,te same gięcia bo to jest wazne. A najważniejsze była prosta .Kupiłem dlatego że motor sie przewrócił stukło sie lusterko a kiera była pogięta jak bys nie prostował to i tak była krzywa.proponuje kupi na allegro kiere za 130 zł + 20zł wysylka bedzie pewnie podrapana pomalujesz ok 80 zł. i wydzie taniej o ok 70zł. Zakładasz i krew zalewa bo jet krzywa .kupujesz drugą i tracisz kase chyba że stac Ciebie p.s plastik na boczek który mi pękł 6 euro w serise w Polsce chcieli 60 zl wysyłką

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: Pretor »

ZIBI ja Ci nie zarzucam, że kupiłeś nieorginalną kierownicę.
Mój post miał sugerować, że warto kupić hondowską niż jakiś zamiennik. :wink:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

ZIBI

#10 Post autor: ZIBI »

Jest ok. kupiłem orginalną w serisie hondy byłem akurat we włoszech zapakowana w kolorze jak trzeba .Myśle że w polskim serwisie byłoby drożej dałem przykład plastiku na owiewce. Pozdrawiam

Bulkovski
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 18, 2011 6:58 pm
Lokalizacja: Katowice

#11 Post autor: Bulkovski »

Odświeżę temat..
Kupiłem juz jakiś czas temu Varadero 125 2006 rok(kolor kremowo-złoty) i musiałbym wkońcu wymienić kierownice(tą rurę). Jest krzywa, najprawdopodobniej po jakiejś parkingówce i zaczyna odpryskiwać lakier, a nie widzi mi się jej prostować bo to już nie będzie to samo(o ile nie była już prostowana - tego nie wiem).
Zastanawiam się konkretnie nad tą:

http://www.czesci-motocyklowe.pl/?mode= ... =22&page=1
Kierownica Classic High MCL110SC
LUCAS /Nr produktu: MCL110SC/

A najlepiej gdyby była jeszcze w kolorze szarym-tak jak oryginalna. Jestem na otwarty wszystkie propozycje : )

Lewa w góre!

Awatar użytkownika
dario
Uczy się jeździć
Posty: 70
Rejestracja: wt lip 17, 2012 8:36 pm
Imię: Dariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kierownica

#12 Post autor: dario »

witam,

chciałbym odświeżyć temat kierownicy. Miałem ostatnio wątpliwą przyjemność spotkania z asfaltem, która niestety skończyła się krzywą kierownicą. Chciałbym kupić kiere TRW (oryginalna niestety trochę za dużo), ale na aukcjach spotkałem takie oto tabelki jak z załącznika. Niestety swojej kierownicy nie pomierzę bo dostała w d... w necie jakoś też nie znalazłem takich info.

Czy byłby ktoś tak uprzejmy i podał wymiary swojej kierownicy w Varadero 1000?

Pozdrawiam Dario
Załączniki
1.jpg
1.jpg (43.91 KiB) Przejrzano 9765 razy
Teściowa jest mi tak samo potrzebna jak popielniczka na motocyklu.

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Kierownica

#13 Post autor: james »

Jeśli przypomnisz się jutro około godziny 18-19 (wiadomość prywatna) to pomierzę ;)

Awatar użytkownika
Staszek1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 605
Rejestracja: pt cze 30, 2017 10:26 am
Imię: Staszek
Marka motocykla: KTM
Model: 1090 ADV R
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Milanówek

Re: Kierownica

#14 Post autor: Staszek1 »

Z ciekawości poszedłem do garażu.
Pomiary zamontowanej na motorze kierownicy wychodzą .... dziwnie...???
(ze względu na brak możliwości przyłożenia miar bezpośrednio do kierownicy i jej pochylenie względem pionu)

Więc:
A 750 mm
B 140 mm
C 130 mm
D 200 mm
E ???
Jedynie wymiar A i D są w miarę zbliżone do rzeczywistych.
Dokładność pomiaru (jak w budowlance +/- 2 cm :hystery: )
Podróżować to żyć.
(Hans Christian Andersen)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Części zamienne”