Linka ssania do SD01

Tematy związane z częściami zamiennymi do Hondy Varadero.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mielcar
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: pn sty 28, 2013 10:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Gdańsk/Bydgoszcz

Linka ssania do SD01

#1 Post autor: Mielcar »

Poszukuję linki ssania do Varadero SD01. Zardzewiało mi to ustrojstwo przez co ssanie nie "wraca" do zerowej pozycji i silnik pracuje na zbyt bogatej mieszance. Sama regulacja ssania działa nieprecyzyjnie, mówiąc delikatnie :x Dzwoniłem dziś do Hondy w Gdańsku i zaśpiewali 220 zł :shock: W wielu miejscach można spotkać linki do wszelkich Transalpów i Afryk ale do naszego Varana ani widu. Próbowałem już w wielu sklepach internetowych.

Może błądzę niepotrzebnie i linka od innego motocykla zda tutaj egzamin? Czy ktoś miał tego typu doświadczenie u siebie? Zastanawiałem się, czy linki nie dałoby się reaktywować jakimś garażowym sposobem. Dzięki z góry za zainteresowanie!

Awatar użytkownika
jedras
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 259
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 7:31 am
Imię: Jędrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: jedras »

Wymontuj, wstrzyknij jakiś środek penetrujący i spróbuj rozruszać. Jeżeli nie da rady to może udało by się dorobić w specjalnym zakładzie na wzór:
np. http://www.autolinka.com.pl/

Awatar użytkownika
Mielcar
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: pn sty 28, 2013 10:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Gdańsk/Bydgoszcz

#3 Post autor: Mielcar »

Tak zrobię, dzięki! Linkę da się więc uratować ale niestety pojawił się kolejny problem.. Plastikowe "coś" (dlaczego plastikowe do ciężkiego licha?! :roll: ) - gwintowana tulejka jest pęknięta, element wskazałem na zdjęciach z sieci. Mam nadzieję, że nie pomyliłem tego elementu z innym, podobnym. Nie mam chwilowo dostępu do motocykla a nie pamiętam wszystkiego tak dokładnie..

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czy to"coś" jest dostępne gdzieś w Polsce, oczywiście poza całym zestawem (na trzecim foto) za 200 zł u Hondy? Może ktoś dorabiał ten element z innego materiału? Na forum AT jest sporo tematów związanych z podobnym ustrojstwem w Afryce Twin i tam sprowadza się to zwykle do dorobienia tulejki u tokarza. Zależy mi oczywiście na czasie bo tylko patrzeć i zrobi się pogoda a moto w proszku..

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

#4 Post autor: płock1964 »

Mielcar pisze:Tak zrobię, dzięki! Linkę da się więc uratować ale niestety pojawił się kolejny problem.. Plastikowe "coś" (dlaczego plastikowe do ciężkiego licha?! :roll: ) - gwintowana tulejka jest pęknięta, element wskazałem na zdjęciach z sieci. Mam nadzieję, że nie pomyliłem tego elementu z innym, podobnym. Nie mam chwilowo dostępu do motocykla a nie pamiętam wszystkiego tak dokładnie..


Obrazek

Czy to"coś" jest dostępne gdzieś w Polsce, oczywiście poza całym zestawem (na trzecim foto) za 200 zł u Hondy? Może ktoś dorabiał ten element z innego materiału? Na forum AT jest sporo tematów związanych z podobnym ustrojstwem w Afryce Twin i tam sprowadza się to zwykle do dorobienia tulejki u tokarza. Zależy mi oczywiście na czasie bo tylko patrzeć i zrobi się pogoda a moto w proszku..

Na zaprzyjaźnionym forum dorabiają, trzeba tylko dogadać się, czy to napewno to - kiedyś nabyłem na ebayu orginał i gwint nie pasował , więc jest kilka rodzajów.
http://africatwin.com.pl/showthread.php ... =kr%F3ciec
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Awatar użytkownika
Dawidosss
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: pt mar 30, 2012 11:28 am
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

#5 Post autor: Dawidosss »

http://www.dostoros.pl/tychy/motocykle_ ... lowna.aspx

Ja u nich biorę wszystkie części. Dogadasz się z nimi bez problemu jak nie znasz numeru to na E-Mail poślą ci fiszki i im zaznaczysz o który element Ci chodzi. Sam tak parę razy robiłem.
Ja, moja Honda,i te wszystkie szosy, którymi jeszcze nie jechałem...

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

#6 Post autor: janki5 »

Tez to urwałem , dorabiałem na szybko ze śruby , w środku wywiercone otwory , ale w sumie nie działało to jak powinno , ssanie się zacinało brał lewe powietrze , może to kwestia precyzji .kupiłem kilka rzeczy z rozbitka na aledrogo i gościu mi to za grosze sprzedał , jak ręką odjął , radził bym Ci szukać oryginału

Awatar użytkownika
Mielcar
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: pn sty 28, 2013 10:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Gdańsk/Bydgoszcz

#7 Post autor: Mielcar »

Dzięki za odpowiedzi! Opisałem w temacie na AT forum moją sprawę i poprosiłem o zdjęcie wymiarów z tego pipsztoka, który dorabiają z mosiądzu. Jak tylko będę coś wiedział to dam znać i jeżeli się uda, opiszę potem jak to wszystko działa ;]

Zastanawiałem się też nad rozbitkiem, kilka by się znalazło na alledrogo. Z drugiej strony, jeżeli uda się zdobyć metalową część zamiast plastiku to zawsze będę bardziej pewny, że sytuacja się nie powtórzy :)

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re:

#8 Post autor: płock1964 »

Mielcar pisze:Dzięki za odpowiedzi! Opisałem w temacie na AT forum moją sprawę i poprosiłem o zdjęcie wymiarów z tego pipsztoka, który dorabiają z mosiądzu. Jak tylko będę coś wiedział to dam znać i jeżeli się uda, opiszę potem jak to wszystko działa ;]

Zastanawiałem się też nad rozbitkiem, kilka by się znalazło na alledrogo. Z drugiej strony, jeżeli uda się zdobyć metalową część zamiast plastiku to zawsze będę bardziej pewny, że sytuacja się nie powtórzy :)
Pasowało ?
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Awatar użytkownika
Mielcar
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: pn sty 28, 2013 10:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Gdańsk/Bydgoszcz

Re: Linka ssania do SD01

#9 Post autor: Mielcar »

Tak się niestety/stety złożyło, że magik do którego oddałem motocykl na pozakupowy przegląd i sprawdzenie znalazł końcówki od małego Varadero i podobno pasują.. A że działają, Honda jedzie i nie pyta, to nie mogę się zebrać i założyć tych mosiężnych, które kupiłem. Zalatany jestem, paaanie! Wiem wiem, jak wszyscy ;] Jak rozgrzebię, to porobię zdjęcia obu rozwiązań: z końcówkami linek ssania od Vara 125 i z nowymi, mosięznymi :) Obiecuję! Póki co przepraszam za zostawienie rozgrzebanego tematu ;]

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Linka ssania do SD01

#10 Post autor: płock1964 »

Mielcar pisze:Tak się niestety/stety złożyło, że magik do którego oddałem motocykl na pozakupowy przegląd i sprawdzenie znalazł końcówki od małego Varadero i podobno pasują.. A że działają, Honda jedzie i nie pyta, to nie mogę się zebrać i założyć tych mosiężnych, które kupiłem. Zalatany jestem, paaanie! Wiem wiem, jak wszyscy ;] Jak rozgrzebię, to porobię zdjęcia obu rozwiązań: z końcówkami linek ssania od Vara 125 i z nowymi, mosięznymi :) Obiecuję! Póki co przepraszam za zostawienie rozgrzebanego tematu ;]
Ok , zapytam przed zimą .
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Awatar użytkownika
matusz82
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 327
Rejestracja: śr paź 06, 2010 2:22 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Czyżowice

Re: Linka ssania do SD01

#11 Post autor: matusz82 »

I jak? Zapytuje. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Części zamienne”