Bridgestone BATTLEWING BW 502 następca Trail Wing

Tematy związane z częściami zamiennymi do Hondy Varadero.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Bridgestone BATTLEWING BW 502 następca Trail Wing

#1 Post autor: Merlin »

Mam jeszcze fabryczne Bridgestone Trail Wing, przebieg 13 500 km i da radę jeszcze ze 2-3 tys.
I teraz co kupić?
Jazda z plecaczkiem i bagażami po asfalcie, mokro i sucho, gorąco i zimno, doktoryzowałem się na Waszych postach ale jedne śliskie, drugie głośne, sam nie wiem które wybrać.
Dużo dobrego piszą o Continentalach ContiTrailAttack ale nigdy w motocyklach nie miałem Conti, zawsze Bridgestone lub Dunlop.
Rozpatruję jeszcze Metzelery.

Czy ktoś używa Bridgestone BATTLEWING BW 502, piszą, że sporo poprawili w stosunku do poprzedniczki.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Bridgestone BATTLEWING BW 502 następca Trail Wing

#2 Post autor: melon1968 »

Ja jeździłem na BATTLEWING BW 502.Opony dosyć dobre na suchym i mokrym asfalcie a trwałość nie jest mocną stroną tych kapci.

drachu01
Udaje motocyklistę
Posty: 105
Rejestracja: pn sie 13, 2012 11:31 am
Lokalizacja: Sworoń

Re: Bridgestone BATTLEWING BW 502 następca Trail Wing

#3 Post autor: drachu01 »

na ten sezon kupiłem conti trzymają dobrze na mokrym.Na suchym nie boje się trzeć podnóżkami,ale wiadro zaczeło mi wężykować przy 170, wcześniej miałem metzy i w mojej opinii trzymały ciut gorzej w złożeniach a przednia opona nie dawała tak dobrego wyczucia styku co conti. Na metzach jednak Viadro jechało prosto. Czy to rzeczywiście wina tych opon,na sto procent nie wiem, sam muszę zasięgnąć gdzieś porady.
no risk,no fun

Awatar użytkownika
maly
Zapalony motocyklista
Posty: 1061
Rejestracja: sob sty 04, 2014 12:50 am
Imię: Wojtek
Marka motocykla: honda varadero
Model: xl1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Bridgestone BATTLEWING BW 502 następca Trail Wing

#4 Post autor: maly »

kolega ma anake2 jest bardzo zadowolony są dobre na suchej jak i na mokrej nawierzchni mają dwa rodzaje gumy sam się przymierzam do kupna takich oponek.

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Bridgestone BATTLEWING BW 502 następca Trail Wing

#5 Post autor: eneron »

Ilu użytkowników tyle opinii.... mało jest tu osób, które by na Viaderku zjeździło 5 - 6 kpl rożnych opon i potrafiły się wypowiedzieć w tej materii....

Z moich obserwacji (zjeździłem kpl Anakee 2 a teraz z tyłu od roku czasu mam Anakee 3) mogę powiedzieć, że Anakee 3 na suchym i na mokrym asfalcie zdecydowanie lepiej się prowadzi od Anakee 2. Jeśłi ktoś nie zjeżdża praktycznie z czarnego to powinien bez wahania brać Anakee 3. W oponach Anakee 2 szybko schodzi mięso, "trójka" jest jakby bardziej miękką oponą ale wolniej się zużywa (mam porównanie). W terenie z racji rzeźby bierznika lepiej mi się jeździło na Anakee2, różnicę widać zdecydowanie przy nawet lekko stromych podjazdach na mokrej trawie gdzie Anakee 3 już po puszczeniu sprzęgła traci przyczepność, gdzie Anakee 2 radziła sobie zdecydowanie lepiej.

Gdy stopień zużycie opony sięga 50% Anakee 2 niemiłosiernie huczy, jakby łożyska w kołach były do wymiany, Anakee 3 pod tym względem jest zdecydowanie cichsza i jak jużpisałem wyżej - o wiele wolniej się zużywa.

Podsumowując:
dla mnie na asfalcie Anakee 3 bije na głowę w każdych warunkach Anakee2, nawet pod względem głośności toczenia się i szybkości zużywania się. Jeśli lubimy szutry, błotko, jazdę po lesie (ja od czasu do czasu wręcz muszę delikatnego offu poużywać) i tu niestety Anakee 3 podobnie pewnie jak Conti TrallAttack w ogóle się nei sprawdzają, motocykl na błocie praktycznie nie utrzymuje zadanego toru jazdy co przy Anakee 2 praktycznie nie występowało.

To tyle z mojego wywodu popartego użytkowaniem obu modeli opon, odnośnie Michelin Anakee 2 i 3
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Bridgestone BATTLEWING BW 502 następca Trail Wing

#6 Post autor: james »

Ja również przymierzam się do zmiany opon. Jeździłem na Anakee 2 i wszystko zgadza się z tym co pisze Eneron. Co więcej, przód lubi się ząbkować pod koniec żywota, co wyraźnie czuć w zakrętach :thumbdown:
Z tego co wiem, Anakee 2 nie jest już produkowana przez co z dostępnością jest słabo, dlatego osobiście celuję w Metzelery Tourance bez żadnego rozszerzenia. Motocykliści oceniają je prawie identycznie jak Micheliny a jako, że byłem z nich zadowolony, liczę, że i tu się nie zawiodę :)

drachu01
Udaje motocyklistę
Posty: 105
Rejestracja: pn sie 13, 2012 11:31 am
Lokalizacja: Sworoń

Re: Bridgestone BATTLEWING BW 502 następca Trail Wing

#7 Post autor: drachu01 »

eneron pisze:Ilu użytkowników tyle opinii.... mało jest tu osób, które by na Viaderku zjeździło 5 - 6 kpl rożnych opon i potrafiły się wypowiedzieć w tej materii....

Z moich obserwacji (zjeździłem kpl Anakee 2 a teraz z tyłu od roku czasu mam Anakee 3) mogę powiedzieć, że Anakee 3 na suchym i na mokrym asfalcie zdecydowanie lepiej się prowadzi od Anakee 2. Jeśłi ktoś nie zjeżdża praktycznie z czarnego to powinien bez wahania brać Anakee 3. W oponach Anakee 2 szybko schodzi mięso, "trójka" jest jakby bardziej miękką oponą ale wolniej się zużywa (mam porównanie). W terenie z racji rzeźby bierznika lepiej mi się jeździło na Anakee2, różnicę widać zdecydowanie przy nawet lekko stromych podjazdach na mokrej trawie gdzie Anakee 3 już po puszczeniu sprzęgła traci przyczepność, gdzie Anakee 2 radziła sobie zdecydowanie lepiej.

Gdy stopień zużycie opony sięga 50% Anakee 2 niemiłosiernie huczy, jakby łożyska w kołach były do wymiany, Anakee 3 pod tym względem jest zdecydowanie cichsza i jak jużpisałem wyżej - o wiele wolniej się zużywa.

Podsumowując:
dla mnie na asfalcie Anakee 3 bije na głowę w każdych warunkach Anakee2, nawet pod względem głośności toczenia się i szybkości zużywania się. Jeśli lubimy szutry, błotko, jazdę po lesie (ja od czasu do czasu wręcz muszę delikatnego offu poużywać) i tu niestety Anakee 3 podobnie pewnie jak Conti TrallAttack w ogóle się nei sprawdzają, motocykl na błocie praktycznie nie utrzymuje zadanego toru jazdy co przy Anakee 2 praktycznie nie występowało.

To tyle z mojego wywodu popartego użytkowaniem obu modeli opon, odnośnie Michelin Anakee 2 i 3


a co masz na przodzie? jakąś inną gumę?
nie chcę się wcinac w teren, bo wiadrem po prostu po nim nie jeżdżę :)
Ale po asfalcie latam już kupę czasu i w różnych warunkach.
Jak byłem piękny i młody :) to różne opony lądowały w moich sprzętach i używki i przód inny, tył inny różne rozmiary.
po latach wiem jedno,żeby cokolwiek powiedzieć o prowadzeniu motocykla powinny być kompletne opony.

Natomiast na wiadrze nie miałem kłopotów z wężykowaniem a teraz mam i tu nie wiem o co chodzi?????

P.S.
i nie jest to w żadnym wypadku zaczepka do kolegi Enerona. :)
jest to moje prywatne zdanie.
no risk,no fun

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Bridgestone BATTLEWING BW 502 następca Trail Wing

#8 Post autor: Merlin »

Zdanie prywatne ale do tematu nie wnosi NIC !
Wpisujcie proszę tylko własne doświadczenia z oponami, najlepiej z tymi co w temacie.

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Bridgestone BATTLEWING BW 502 następca Trail Wing

#9 Post autor: Nuno »

Ja mam Anakee 3, a wcześniej były metzelery tourance. Różnica jest spora. Jest tak jak pisze kolega Eneron świetnie trzymają na suchym i mokrym, kiepsko w terenie, a jeśli chodzi o wytrzymałość to podobno są najlepsze w klasie. Nie zgodzę się jednak co do głośności. Przynajmniej mój zestaw strasznie wyje przy prędkości 80-100km/h, potem już jest normalnie. Na początku myślałem że to łożyska, ale jednak opony. Nie jestem sam, trochę poczytałem i okazało się że wielu użytkowników skarży się na to, a Michelin podobno już pracuje nad udoskonaloną wersją.
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Hrubesch
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: wt lut 05, 2013 10:22 am
Lokalizacja: warszawa

Re: Bridgestone BATTLEWING BW 502 następca Trail Wing

#10 Post autor: Hrubesch »

Jeździłem na Conti atakach SuperTenerą na mokrym jak i na suchym rewelacja ale tylko po asfalcie

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Bridgestone BATTLEWING BW 502 następca Trail Wing

#11 Post autor: Yanek »

Merlin pisze:Mam jeszcze fabryczne Bridgestone Trail Wing, przebieg 13 500 km i da radę jeszcze ze 2-3 tys.
I teraz co kupić?
Jazda z plecaczkiem i bagażami po asfalcie, mokro i sucho, gorąco i zimno, doktoryzowałem się na Waszych postach ale jedne śliskie, drugie głośne, sam nie wiem które wybrać.
Dużo dobrego piszą o Continentalach ContiTrailAttack ale nigdy w motocyklach nie miałem Conti, zawsze Bridgestone lub Dunlop.
Rozpatruję jeszcze Metzelery.

Czy ktoś używa Bridgestone BATTLEWING BW 502, piszą, że sporo poprawili w stosunku do poprzedniczki.
Mam od "nowości" BW501 i BW 502 teraz zdzieram drugi komplet. Jak dla mnie OK, generalnie duże przeloty po europie w słońcu i deszczu. Złego słowa nie powiem, nigdy nie zawiodły. W ASO zalecają Metzelery, pożyjemy zobaczymy :hyhy:

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Bridgestone BATTLEWING BW 502 następca Trail Wing

#12 Post autor: Merlin »

Właśnie zakupiłem MICHELIN PILOT ROAD 4, jeszcze nigdy nie jeździłem na miszelinach, zobaczymy na wiosnę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Części zamienne”