Łańcuszki rozrządu SD02

Tematy związane z częściami zamiennymi do Hondy Varadero.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#16 Post autor: james »

Te dwa łańcuszki z założenia są dosyć luźne. Od pompy wody powinien być chyba nieco mniej rozciągnięty niż na filmiku.
Jesteś w stanie sprawdzić sam, ale na spokojnie, w garażu. Nie ma takiej opcji, że podejdziesz do otwartego silnika, "rzucisz okiem" i powiesz tak/nie.

Weź motocykl do siebie i jeżeli masz jako takie pojęcie, to sprawdź sam co jest do zrobienia, a później odstaw moto do gościa (najlepiej bądź przy robocie).

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#17 Post autor: melon1968 »

pieszczoch pisze:http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/view ... f=6&t=6640

Czy luz łańcuszków pomp jak w tym wątku są za duże? Będę miał porównanie. Jadę do niego zanim zacznie coś robić i znowu doliczać za niepotrzebne rzeczy. Jak mogę sam ocenić czy łańcuszki rozrządu są do wymiany?
Ściągasz pokrywę zaworów,odkręcasz zaślepki w pokrywie alter.kręcisz silnikiem w lewo na znaki.Jeśli minimalnie(na pół zęba) się rozchodzą lub zchodzą nie ma tragedii.Po ustawieniu na znaki blokujesz napinacz i go wyciągasz.Po wyjęciu sprawdzasz skok napinacza.

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#18 Post autor: james »

james pisze:Po 500 km sprawdzałem luzy zaworowe i łańcuchy trochę się wyciągnęły w stosunku do tego, co było na początku. Później dokręcałem głowice po 1500 km i różnicy nie zauważyłem. Mam zapisane wartości wysunięcia napinaczy i porównam je z obecnymi - jeżeli brak zmian to szczerze polecam; jeśli się wyciągnęły to lepiej kupić oryginały... Opinia z mojej strony będzie nie wcześniej niż w połowie listopada, jak coś :)
Póki co, miałem okazję "sprawdzić" przedni łańcuch rozrządu (Tourmax) - po kolejnych 1100 km, napinacz w ogóle się nie wysunął (błąd pomiaru suwmiarki 0,05 mm).

pieszczoch
Rekrut
Posty: 27
Rejestracja: pt paź 20, 2017 9:11 pm
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: SD02
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#19 Post autor: pieszczoch »

Aktualizajca. Rozrząd po moim wynikaniu i wielu pytaniach jak stwierdzil po dokladniejszych oględzinach okazał się ok i nie wymieniamy. tylko czepił sie pomp. Cena nie jest tragiczna i zamówiłem w serwisie. Ale pare stówek na kufry się już obstało:)
Jest - Honda Varadero 1000 SD02 '08
Była - Honda VFR 800FI RC46 '99
Była - Honda VFR 750 RC36 '95
Była - Honda VFR 750 RC24 '86

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#20 Post autor: james »

pieszczoch pisze:tylko czepił sie pomp. Cena nie jest tragiczna i zamówiłem w serwisie.
... i znowu będzie rozbierał sprzęgło ;D Sprawdzałeś pompę wody, czy nie chciałaby być zrobiona za jednym razem?

pieszczoch
Rekrut
Posty: 27
Rejestracja: pt paź 20, 2017 9:11 pm
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: SD02
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#21 Post autor: pieszczoch »

Mówiłem mu właśnie o tym sprzęgle. I na pewno mu nadmienie przy płaceniu ze sam sobie narobił 2 razy roboty a za jedną zapłacę. co do pompy wody nic nie mowił. Myślę że chce sie pozbyć teraz mnie szybko:D
Jest - Honda Varadero 1000 SD02 '08
Była - Honda VFR 800FI RC46 '99
Była - Honda VFR 750 RC36 '95
Była - Honda VFR 750 RC24 '86

pieszczoch
Rekrut
Posty: 27
Rejestracja: pt paź 20, 2017 9:11 pm
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: SD02
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#22 Post autor: pieszczoch »

Aktualizacja. Dziś jadę po moto. Wymienił łańcuszki od pomp i twierdzi, że dalej coś stuka i dźwięk dochodzi z głowicy teraz. Rozrząd ok i jest po regulacji zaworów. Diagnoza że jednak głowica do roboty ale tylko co? Brak słów aby opisać jak mnie .... rozrywa wewnętrznie. Od dziś wszystko robię sam
Jest - Honda Varadero 1000 SD02 '08
Była - Honda VFR 800FI RC46 '99
Była - Honda VFR 750 RC36 '95
Była - Honda VFR 750 RC24 '86

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#23 Post autor: james »

pieszczoch pisze:Diagnoza że jednak głowica do roboty ale tylko co?
Życzę powodzenia i zasobnego portfela. Rozebranie głowic to na starcie 600 zł na uszczelniacze zaworowe i uszczelki głowicy, a pewnie jeszcze coś z zaworami się znajdzie - luz w prowadnicy lub zła powierzchnia styku przylgi. Wtedy to już tylko 1500 zł za komplecik zaworów + zabielanie głowicy/frezowanie gniazd zaworowych. Znajdziesz fachowców - kolejne 600 zł; pójdziesz to pseudofachowców to połowa z tego i za 10 tys. km wydmuchana uszczelka lub głowica do zrobienia, bo coś puka...

Zmień fachmana, bo po zrobieniu głowicy przyjdzie czas na "stukające panewki"... :))

Swoją drogą, napisz kiedy te stuki się pojawiają, czy są słyszalne w każdym zakresie obrotów silnika i czy przyspieszają wraz z ich wzrostem.

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 993
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#24 Post autor: PEPE64 »

james pisze:
Swoją drogą, napisz kiedy te stuki się pojawiają, czy są słyszalne w każdym zakresie obrotów silnika i czy przyspieszają wraz z ich wzrostem.

Jak już jesteśmy temacie stuków, to po odpaleniu maszyny po dłuższym postoju, w temp. ok 5 stopni, coś mi stukało przy dodaniu gazu. Odpalałem na ssaniu, ale gasł, więc zwiększyłem obroty. I wtedy jakiś metaliczny hałas dochodził z silnika. Po ustabilizowaniu się obrotów i lekkim rozgrzaniu, przy ponownym odpaleniu już tego nie było. Latem, jak było ciepło, odpalał na dotyk, bez żadnych nawet szmerów. Wie ktoś co jest grane? Jeszcze korzystam z motocykla, więc na razie nic nie rozkręcałem przy silniku.
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

pieszczoch
Rekrut
Posty: 27
Rejestracja: pt paź 20, 2017 9:11 pm
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: SD02
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#25 Post autor: pieszczoch »

Moto odebrane. Stuk dochodzi z okolic góry cylindra przedniego i tylnego. Co śmieszniejsze zanim go zaprowadziłem stukał tylko kosz sprzęgłowy a z okolicy cylindrów cisza. Ręki nie dam sobie uciąć ale wydaje mi się że wcześniej nic takiego nie było słychać. Co do stuku jest jednostajny z obu cylindrów,hałas nie wzrasta z obrotami, zimny czy ciepły stuka z taka samą intensywnością, stuk nie jest metaliczny ale samym opisem dźwięku się nie opisze [:DD] Rozrząd podobno sprawdzał łańcuchy ok napinacze trzymają, zawory regulowane, brak luzów na wałkach, ciśnienie na cylindrach i oleju wzorowe.

Jeszcze usłyszałem coś takiego, że olej jest bardzo stary i może to hydropopychacze. Dziś zaleję nowy olej i zobaczę co z tego wyjdzie
Jest - Honda Varadero 1000 SD02 '08
Była - Honda VFR 800FI RC46 '99
Była - Honda VFR 750 RC36 '95
Była - Honda VFR 750 RC24 '86

Awatar użytkownika
Staszek1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 605
Rejestracja: pt cze 30, 2017 10:26 am
Imię: Staszek
Marka motocykla: KTM
Model: 1090 ADV R
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Milanówek

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#26 Post autor: Staszek1 »

Jaka mechaniczna część ma stałe obroty w głowicy? Piszesz, że hałas nie zmienia się (rozumiem, że jego częstotliwość) wraz z obrotami.
???????????
Podróżować to żyć.
(Hans Christian Andersen)

pieszczoch
Rekrut
Posty: 27
Rejestracja: pt paź 20, 2017 9:11 pm
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: SD02
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#27 Post autor: pieszczoch »

https://youtu.be/A3YrAjCmCBs na moje ucho to napinacz
Jest - Honda Varadero 1000 SD02 '08
Była - Honda VFR 800FI RC46 '99
Była - Honda VFR 750 RC36 '95
Była - Honda VFR 750 RC24 '86

motoendriu
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 749
Rejestracja: czw sie 01, 2013 10:03 pm
Imię: Andrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: lubuskie

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#28 Post autor: motoendriu »

Pożycz od jakiegoś mechanika stetoskop i sam sprawdzisz na 99% skąd dobiega hałas. Chyba, że żaden czegoś takiego nie ma co było by dziwne. Możesz to sam spróbować sprawdzić po przez coś co przewodzi dźwięk np. cienki pręt metalowy lub drewniany. Jedną stronę przykładasz do ucha prawie weń wtykając pręt, drugą dotykasz silnik w różnych miejscach nasłuchując w ten sposób skąd dochodzi najwyraźniej i najgłośniej hałas. Jest to dobra choć nie tak dokładna alternatywa stetoskopu.

http://allegro.pl/stetoskop-diagnostycz ... 462bcfe75f
Ktoś gdzieś kiedyś napisał "cztery koła poruszają ciało a dwa duszę"

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#29 Post autor: melon1968 »

Jeszcze usłyszałem coś takiego, że olej jest bardzo stary i może to hydropopychacze. Dziś zaleję nowy olej i zobaczę co z tego wyjdzie
Ale się uśmiałem,A gdzie te hydropopychacze się znajdują?Bo nie w viadrze.

motoendriu
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 749
Rejestracja: czw sie 01, 2013 10:03 pm
Imię: Andrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: lubuskie

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#30 Post autor: motoendriu »

melon1968 pisze:
Jeszcze usłyszałem coś takiego, że olej jest bardzo stary i może to hydropopychacze.
To mechanik takie głupoty gada? A co on naprawia? pieszczoch zmień mechanika bo ten cię oszukuje. :hystery:
Ktoś gdzieś kiedyś napisał "cztery koła poruszają ciało a dwa duszę"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Części zamienne”