Komputer Sd02

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Borys666
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 12, 2022 10:09 pm
Imię: Borys
Marka motocykla: Honda
Model: xl 1000 sd02
Rocznik: 2003

Komputer Sd02

#1 Post autor: Borys666 »

Witam. Kilka tygodni temu mój umiłowany motorek odmówił współpracy. Sd02 2003r.
Od początku:
Po wycieczkowaniu wstawiłem moto do garażu. Normalnie zgasiłem, nic w czasie jazdy nie przerywało ani nic nie dawało żadnych powodów do zmartwień. Po tygodniu przychodzę do garażu, wkładam kluczyk i zdarza się sytuacja tyleż okrutna co niespodziewana.
Przekręcam kluczyk, zapalają się światła, ale nie odpala pompa, a konkretnie w ogóle nie zapala się kontrolka hiss.
W normalnym układzie po przekręceniu kluczyka najpierw zapala się na 2-4 sekundy po czym gaśnie i normalnie można silnik odpalić, a tu nic. Ciemność i cisza. Rozrusznik kręci bez efektu.
Zacząłem szukać ratunku.
Jeden serwis nie podjął się wcale. Drugi z terminem za kilkanaście tygodni, ale nie wiedzą czy poradzą. Załadowałem więc moto na lawetę i na umówioną wcześniej wizytę zawiozłem do Wrocławia na serwis Hondy celem zdiagnozowania i określenia problemu. Efekt? Nie wiadomo. Kluczyki w porządku. Być może komputer, ale motocykl za stary i nie mają możliwości sprawdzenia. Jednak po sugestii miłego pana mechanika i podpowiedzi jak mogę na własną rękę sprawdzić czy to komputer, znalazłem kogoś kto ma taki sam motor, przełożyłem komp do swojego, kluczyk od pożyczonego motoru przyłożyłem do odkręconej od stacyjki i odsuniętej na bok anteny hiss (lecz rzecz jasna podpiętej by mógł odczytać kod imo) i po przekręceniu własnego kluczyka w stacyjce wszystko zadziałało prawidłowo [:D] .
I teraz mam trzy pytania mości szanowni forumowicze:
1. Czy komuś coś takiego już się zdarzyło, bo szukałem długo na forum w przeróżnych tematach i nie znalazłem?
2. Czy ma sens próbować zlecić naprawę komputera i czy byłoby to na tyle efektywne żeby problem nie wrócił?
3. Lub czy ktoś ma czy zna kogoś kto ma do odsprzedania sprawny komputer razem z oryginalnym kluczykiem?
Szukam już od jakiegoś czasu i nie mogę znaleźć...
POMOCY!!!!!!! ;(
Troszkę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że wszystko wyjaśnione.
Pozdrawiam!

JanuszCh
Uczy się jeździć
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 9:30 pm
Imię: Janusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Komputer Sd02

#2 Post autor: JanuszCh »

Jakiś czas temu miałem problem z zapalającym się HISS. Najczęściej było to podczas jazdy. Po pewnym czasie zauważyłem, że częściej dzieje się to podczas skrętu. Zdarzało się również że po postoju Hiss nie gasł po przekręceniu kluczyka normalnie. Przyczyna okazała się błaha, złamany jeden z przewodów wychodzących z anteny HISS. Przewód potraktowałem lutownicą a wiązkę z kabelkami trochę podwiązałem żeby w skrętach nie ocierała się o owiewki itp. Minęły już ze 3 może 4 lata problem nigdy nie powrócił. U Ciebie może to być niekoniecznie to samo bo jeśli nic nie świeci... Ale kabelki warto sprawdzić.

Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

Re: Komputer Sd02

#3 Post autor: ADAMO16 »

Sprawdz antenę IMO, u mnie umarła, tzn jeden kabelek się urwał przy samej antenie.
Zakup nowej naprawił moto, 190zl oryginał, lutowanie odpadało, urwał się przy samej antenie.
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

Borys666
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 12, 2022 10:09 pm
Imię: Borys
Marka motocykla: Honda
Model: xl 1000 sd02
Rocznik: 2003

Re: Komputer Sd02

#4 Post autor: Borys666 »

JanuszCh, ADAMO16 dzięki za odpowiedź. Nie dodałem w całym opisie historii tego, że antenę wymieniłem na nowy oryginał, bo wiele takich wątków na forum się pojawiło, a że cena anteny to niewielki koszt więc postanowiłem zrobić to już na następny dzień po stwierdzeniu awarii. Ponownie dodam jednak, że podmiana pożyczonego modułu zaskutkowała. Kilkukrotnie dla pewności wraz z mechanikiem przekładaliśmy na próbę to mój, to pożyczony komp. Antena na 100% sprawna. Potrzebny jest moduł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”