Światła awaryjne

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Światła awaryjne

#16 Post autor: płock1964 »

james pisze:Odświeżam temat :)
Czy - przy założeniu, że nie zależy mi na awaryjnych po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki - mogę się wpiąć bezpośrednio w przewody od kierunków, wychodzące z fabrycznego włącznika (SD01)? Czy w takim układzie przekaźnik (czy coś innego) nie ulegnie uszkodzeniu i czy światła nie będą mrugały wolniej niż pojedynczy kierunek?
Nic się nie stanie, mrugają normalnie.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Awatar użytkownika
maly
Zapalony motocyklista
Posty: 1061
Rejestracja: sob sty 04, 2014 12:50 am
Imię: Wojtek
Marka motocykla: honda varadero
Model: xl1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Światła awaryjne

#17 Post autor: maly »

tak mrugają normalnie chyba że zamontujesz żarówki ledy w kierunki wtedy musisz wstawić przerywacz do takich żarówek jest na allegro koszt jakieś 15zł

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Światła awaryjne

#18 Post autor: james »

Dziękuję bardzo Panowie! Pozostaje kupić włącznik i zmontować :)

kamilll
Rekrut
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 26, 2014 1:05 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: Światła awaryjne

#19 Post autor: kamilll »

Odświeżę trochę temat, ponieważ również mam zamontowane w swoim varadero akcesoryjne światła awaryjne, i dziś pojawił się pewien problem :why: Otóż postanowiłem odkopać Varadero z garażu i przywrócić go do życia po zimowym postoju. (Akumulator wyciągam na zimę z moto i trzymam w ciepłym pomieszczeniu). Motocykl stał przez zimę w garażu w jednym miejscu i nic z nim nie było robione, dziś po włożeniu akumulatora słysze jak pracuje przerywacz świateł awaryjnych, myślałem że może przez nieuwagę włączyłem awaryjne ale nie. Przerywacz od świateł awaryjnych pracuje cały czas, a włącznikiem przy kierownicy można normalnie światła awaryjne włączyć i wyłączyć. W zeszłym roku do samego końca wszystko było ok, tylko teraz po włożeniu akumulatora jakieś cyrki się dzieją z tym przerywaczem, połączenia elektryczne na pierwszy rzut oka są w porządku. Miał ktoś podobny przypadek? Ewentualnie orientuję się ktoś co może być przyczyną usterki?

kamilll
Rekrut
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 26, 2014 1:05 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: Światła awaryjne

#20 Post autor: kamilll »

Problem rozwiązany, przyczyną tej usterki był przerywacz. Po rozebraniu przerywacza wewnątrz było pełno śniedzi (zielonego nalotu na elementach lutowanych do płytki) czyszczenie niewiele dało. Pomogła wymiana na nowy przerywacz, teraz wszystko działa :clap:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”