"opóźnione"? kierunki

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re:

#31 Post autor: james »

james pisze:
Mielcar pisze:Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości co do przyczyn wadliwego działania jego kierunkowskazów i mam tu na myśli takie objawy jak: nie włączanie się w ogóle, szybkie cykanie przerywacza, włączanie się z kierunku opóźnieniem, to uprzejmie potwierdzam wcześniejsze diagnozy i rozwiązania. To na 90% styk w manetce kierunkowskazów, który każdy można w godzinę naprawić posiadając jedynie śrubokręt, waciki żony/dziewczyny (ewentualnie mogą być mamy lub ostatecznie sąsiadki, choć nie polecam :)) i odrobinę wódki lub spirytusu. Przyda się drobny papier ścierny albo łagodny pilniczek do paznokci (ale nie odpowiadam za konsekwencje kradzieży pilniczka wyżej wymienionym).
Dziś rano się w to pobawiłem, kierunek nie zaskakiwał w ogóle a teraz działa cacy. Okazało się, że obficie nałożony smar + lekkie przetarcie/nadpalenie styku uniemożliwiały sprawne załączanie. Wyczyściłem wszystko do sucha, przetarłem styki po obu stronach papierem ściernym i złożyłem do kupy smarując wazeliną. Polecam serdecznie!
Potwierdzam działanie tego rozwiązania. W przeciwieństkie do kolegi, styki przesmarowałem oliwką a kulki i prowadzenie smarem silikonowym. Wszystko działa cacy :)
Po sezonie użytkowania stwierdzam, że moje rozwiązanie się nie sprawdziło. Dzisiaj musiałem zrobić ponowny serwis, bo o ile w garażu działało bez zarzutu o tyle w trasie przy zdecydowanie niższej temperaturze już niekoniecznie - zawinił smar silikonowy.

Tym razem styki przesmarowałem Kontakt Sprayem a mechanizm wazeliną techniczną - czy w trasie będzie okej przekonam się na dniach, pewne jest natomiast, że mechanizm działa zdecydowanie płynniej niż na smarze.

zibim
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: wt sty 07, 2014 10:09 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000 Varadero
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Białystok

Re: "opóźnione"? kierunki

#32 Post autor: zibim »

wielkie dzięki kolego za opis i zdjęcia, dużo pomogły w naprawie kierunków

piotr1981
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 24
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 3:32 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: "opóźnione"? kierunki

#33 Post autor: piotr1981 »

Witam panowie. W temacie kierunkowskazów. Mam podobny problem,tylko jednym z objawów jest też to, że kierunki działają jak jest sucho i ciepło ,a działają z opóznieniem lub wcale w chłodniejsze i wilgotniejsze dni. Zastosować tą samą terapie??

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: "opóźnione"? kierunki

#34 Post autor: james »

piotr1981 pisze:Witam panowie. W temacie kierunkowskazów. Mam podobny problem,tylko jednym z objawów jest też to, że kierunki działają jak jest sucho i ciepło ,a działają z opóznieniem lub wcale w chłodniejsze i wilgotniejsze dni. Zastosować tą samą terapie??
Zdecydowanie tak :)

piotr1981
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 24
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 3:32 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: "opóźnione"? kierunki

#35 Post autor: piotr1981 »

Dzięki serdeczne!! Dam znać o rezultatach!!

piotr1981
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 24
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 3:32 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: "opóźnione"? kierunki

#36 Post autor: piotr1981 »

Witam,zastosowałem rady kolegów i jest ok:) Mam nadzieję,że tak pozostanie w deszczu i wilgoci. Satysfakcja ze zrobienia czegoś samemu przy motocyklu bezcenna:)
Pozdrawiam!!

regorek
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 11, 2014 3:40 pm

Re:

#37 Post autor: regorek »

Wojtasso pisze:Miałem to samo. To jest zaśniedziała blaszka na przelaczniku od kierunkow. Niestety ja zajrzalem tam jako ostatnie bo najpierw patrzylem przerywacz, pozniej konektorki a na koniec tu, przeszlifowalem leciutko papierkiem i dziala jak nowe:)
Pozdrawiam
Dodam jeszcze tylko pewien fakt: Im chłodniejsze dni tym dłuższy czas na pierwsze mrugnięcie kierunkowskazu.

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Re:

#38 Post autor: Yanek »

regorek pisze:
Wojtasso pisze:Miałem to samo. To jest zaśniedziała blaszka na przelaczniku od kierunkow. Niestety ja zajrzalem tam jako ostatnie bo najpierw patrzylem przerywacz, pozniej konektorki a na koniec tu, przeszlifowalem leciutko papierkiem i dziala jak nowe:)
Pozdrawiam
Dodam jeszcze tylko pewien fakt: Im chłodniejsze dni tym dłuższy czas na pierwsze mrugnięcie kierunkowskazu.
Zabezpieczenie termiczne Varadero :rotfl2:

Marti28
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: czw sie 18, 2016 8:23 am
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Polska

Re: "opóźnione"? kierunki

#39 Post autor: Marti28 »

Potwierdzam.
Spóźniające się kierunkowskazy to przypadłość Viaderek. Też walczyłem z przełącznikiem, czyszczenie, smarowanie- wazelina i wszystko OK :isok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”