Akumlator -nowy nie trzyma napięcia

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
BAJO
Udaje motocyklistę
Posty: 106
Rejestracja: czw paź 03, 2013 9:05 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2000

Akumlator -nowy nie trzyma napięcia

#1 Post autor: BAJO »

Witajcie,koledzy mam problem z akumlatorem ,kupiłem niedawno akumlator ok.miesiąca temu (varta 12v 12ah 215a) zrobiłem wszystko tak jak kazał producent ,wlałem kwas ,odczekałem 3 godziny i zamknąłem korki .Akumlator osiągną napięcie 12,6 v i wstawiłem do motocykla przejechałem 20 km aku się doładował (napięcie 12,8 v) i niby wszystko git ,ale po nocy napięcie spada do 12,2v (mam wyswietlacz) i teraz mam pytanie reklamować ten akumlator,czy coś ewentualnie może pobierać mi prąd . MODEL MOTOCYKLA SD01 ,ładowanie prawidłowe,alternator nowy(przezwojony)regulator nowy aku też nowy.Jeżeli ktoś miał coś takiego to proszę o podpowiedz co może pobierać mi prad.Alarmu nie ma,styki końcówki wszystko wyczyszczone.

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Akumlator -nowy nie trzyma napięcia

#2 Post autor: janki5 »

Nie mam instrukcji teraz varty ale jak ja zalewałem to po dziesieciu minutach korki zakrywałem a po pół godz aku był już gotowy do pracy , (varta AGM ), naładuj akumulator ale wyciąg go z motora i w tedy zobaczysz czy wogóle sam aku trzyma , a dopiero potem szukanie czy motorek nie "kradnie" napiecia.

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Akumlator -nowy nie trzyma napięcia

#3 Post autor: sliwa »

Weź miernik i zmierz czy coś nie kradnie prądu .

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Akumlator -nowy nie trzyma napięcia

#4 Post autor: Merlin »

Naładuj wyjęty aku do "pełna" zmierz napięcie, zrób to samo na drugi dzień, jeżeli będzie OK, poszukaj ubytków w motocyklu (alarm, podświetlenie gniazda zapalniczki itp)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”