Przebicie.

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
motoendriu
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 749
Rejestracja: czw sie 01, 2013 10:03 pm
Imię: Andrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: lubuskie

Przebicie.

#1 Post autor: motoendriu »

Ciekawa przypadłość mojej sd01. Po dzisiejszym podłączeniu prostownika pod aku, na elementach metalowych a szczególnie na klamkach wyczuwalne jest napięcie takie delikatne wibracje - łaskotanie jak przy przebiciu. Dodam że wcześniej motocykl po odpaleniu na zimno po kilkunastu sek. pracy zszedł z obrotów i zgasł po czym nie dał sie juz uruchomić. Stąd konieczność ładowania aku. Czy wyjechała pompa paliwa co może a nie musi być przyczyną awarii może powodować przebicie na masę czy też coś innego powoduje brak możności odpalenia sprzętu.
Ktoś gdzieś kiedyś napisał "cztery koła poruszają ciało a dwa duszę"

Awatar użytkownika
vaaks
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 679
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:23 pm
Imię: Władysław
Marka motocykla: SUZUKI
Model: DL 650
Rocznik: 2017
Lokalizacja: PWL

Re: Przebicie.

#2 Post autor: vaaks »

Myślę, że przetarła ci się gdzieś izolacja przewodu i zwiera do masy. Będzie dość trudno zlokalizować gdzie, niestety trzeba zrobić przegląd instalacji, szczególne w miejscach "ruchomych " i tam gdzie ma styk z masą. Zastanawiam się dlaczego nie spalił się bezpiecznik odpowiedzialny za tę cz. instalacji. Jak się spali, będziesz wiedział gdzie szukać, masz na to całą jesień i zimę. ;D ;D
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Wiek to tylko liczba
------------------------------------------------------------------------

Były:
Varadero 1000
Drag Star 1100
Drag Star 650
Jawa 250

Awatar użytkownika
michalwnuk4
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 726
Rejestracja: śr paź 29, 2014 10:58 pm
Imię: michal
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2004
Lokalizacja: wołomin

Re: Przebicie.

#3 Post autor: michalwnuk4 »

sprawdz prostownik,jak mozesz to podlacz inny
mialem kiedys tak w aucie jak prostownik dostal przebicia to buda lekko laskotala

motoendriu
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 749
Rejestracja: czw sie 01, 2013 10:03 pm
Imię: Andrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: lubuskie

Re: Przebicie.

#4 Post autor: motoendriu »

Jest diagnoza. Pacjent przezyje. Podłączyłem drugi prostownik i objaw ten sam. Po odłączeniu grzanych manetek łaskotanie znika. Pojawia się ponownie po podłączeniu juz tylko jednego przewodu. Co ciekawe manetki się nagrzewają na pierwszej pozycji. Kolejnych pozycji nie można załączyć. Jeszcze jedna ciekawostka - nie rozładowuje to aku. a przynajmniej tak mi się wydaje.Manetki Ox...t. Winą natomiast za zgaśnięcia i brak mozliwosci odpalenia silnika jest pompa paliwa. Już kiedyś czyściłem styki przerywacza w pompie i liczyłem się z tym że w najbliższym czasie odmówi on posłuszeństwa. Objawy: odpali na jeden cylinder i chodzi tylko na wolnych obrotach. To samo przerabialem poprzednio przed czyszczeniem styków gdy były identyczne objawy. Czas zakończyć sezon i wziąść się za kolejny konkretny przegląd i regulacje.
Ktoś gdzieś kiedyś napisał "cztery koła poruszają ciało a dwa duszę"

motoendriu
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 749
Rejestracja: czw sie 01, 2013 10:03 pm
Imię: Andrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: lubuskie

Re: Przebicie.

#5 Post autor: motoendriu »

Po rozkręceniu pompki paliwa okazało się że jest spory nalot - zaśniedziały styk przerywacza co powodowało blokowanie go. Być może dostało się tam troche wilgoci. Po wyczyszczeniu pompa zaczęła pracować normalnie. Co ciekawe znikło przebicie po podłączeniu manetek. Mozliwe że to właśnie pompa była temu winna? Czy raczej ruszyłem kablami, które robiły zwarcie?
Ktoś gdzieś kiedyś napisał "cztery koła poruszają ciało a dwa duszę"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”