Akumulator Power Bat

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Greengo
Rekrut
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 31, 2016 9:09 pm
Imię: Robert
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Śląsk Mikołów

Akumulator Power Bat

#1 Post autor: Greengo »

Witam szanownych.Jeśli można to chciałbym poznać waszą opinie na temat akumulatora tej marki.Jako,że w najbliższym mi sklepie jest on tańszy od tych które polecacie a ja nigdy nie miałem bateryjki tej firmy to może ktoś z was miał z nim do czynienia.Z góry dzięki za opinie.
Najpiękniejsze w przygodzie motocyklowej jest to,że mimo otaczających cię tysięcy ludzi i tak zawsze jesteś sam.

Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

Re: Akumulator Power Bat

#2 Post autor: ADAMO16 »

W afryce wytrzymał trzy lata, w varadero rok. Ładowanie oczywiście ok, więc wg mnie jak sie trafi.
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

Awatar użytkownika
ropa2
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 338
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:37 pm
Imię: Roman
Marka motocykla: Yamaha
Model: FJR
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Janikowo

Re: Akumulator Power Bat

#3 Post autor: ropa2 »

Na popularnym portalu aukcyjnym kupiłem Landport 14Ah za 149pln plus 10 wysyłka.....zobaczymy ile wytrzyma.
tak czy siak nie kupuje tzw. markowych ( bosch, varta) bo płacę za nazwę a i tak są wszystkie robione w chinach.... :thumbdown:
Obrazek

Greengo
Rekrut
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 31, 2016 9:09 pm
Imię: Robert
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Śląsk Mikołów

Re: Akumulator Power Bat

#4 Post autor: Greengo »

Wiadomo,że Chiny pytanie właśnie o trwałość.
Najpiękniejsze w przygodzie motocyklowej jest to,że mimo otaczających cię tysięcy ludzi i tak zawsze jesteś sam.

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: Akumulator Power Bat

#5 Post autor: next22 »

Greengo pisze:Wiadomo,że Chiny pytanie właśnie o trwałość.
To loteria :))
ropa2 pisze: tak czy siak nie kupuje tzw. markowych ( bosch, varta) bo płacę za nazwę a i tak są wszystkie robione w chinach.... :thumbdown:
Nie wiem jak jest dziś ale dawno dawno temu to hurtownie potrafiły sobie same brendować akumulatory.
Na czarne obudowy kleili etykiety zamawiali nadruki takie jak było zapotrzebowanie i sprzedaż na topie :thumbdown:
A w sercu zawsze XL600V :)

Greengo
Rekrut
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 31, 2016 9:09 pm
Imię: Robert
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Śląsk Mikołów

Re: Akumulator Power Bat

#6 Post autor: Greengo »

Nie no nie sądzę żeby ktoś tak dzisiaj jeszcze kombinował.Czasy się trochę zmieniły w dobie internetu załapiesz kilka złych opini i możesz zamykać interes.
Najpiękniejsze w przygodzie motocyklowej jest to,że mimo otaczających cię tysięcy ludzi i tak zawsze jesteś sam.

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Akumulator Power Bat

#7 Post autor: LukasW »

next22 pisze:
Greengo pisze:Wiadomo,że Chiny pytanie właśnie o trwałość.
To loteria :))
ropa2 pisze: tak czy siak nie kupuje tzw. markowych ( bosch, varta) bo płacę za nazwę a i tak są wszystkie robione w chinach.... :thumbdown:
Nie wiem jak jest dziś ale dawno dawno temu to hurtownie potrafiły sobie same brendować akumulatory.
Na czarne obudowy kleili etykiety zamawiali nadruki takie jak było zapotrzebowanie i sprzedaż na topie :thumbdown:
Przecież cały czas tak jest IC np. branduje taniochę 4 Ride i większość dużych hurtowni ma swoje marki. Wystarczy wybrać model akumulatora i wbić go w allegro czy zgooglować. Jak się przyjrzeć szczegółom to ten sam akumulator występuje pod kilkoma nazwami i ma kilka różnych cen. Tanie baterie działają z mniejszą lub większą skutecznością do końca gwarancji. Tak kiedyś się skusiłem na akumulator M-line. Wytrzymał równy rok :hyhy:
Ale co do marek varta, exide itp. tak sobie też jestem nastawiony. Dobre są Banner no i wiadomo Yuasa.
Osobiście ze względu na możliwości i cenę korzystam z takich
http://www.ebay.de/itm/YTX20A-BS-AGM-Mo ... Sw34FVBBMO
To jest made in korea i 2 lata gwarancji na motocyklowe 3 na samochodowe. Cenowo i jakościowo biją wszystko na łeb.

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: Akumulator Power Bat

#8 Post autor: next22 »

Mi chodziło bardziej o to ze się noname branduje jakąś marką bez wiedzy właściciela :))
A w sercu zawsze XL600V :)

Greengo
Rekrut
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 31, 2016 9:09 pm
Imię: Robert
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Śląsk Mikołów

Re: Akumulator Power Bat

#9 Post autor: Greengo »

Idąc tym tropem można powiedzieć,że wszystkie baterie są produkowane przez jednego producenta bo wszystkie pochodzą z Chin.Pozostaje pytanie czy różnią się czymś oprócz naklejki dystrybutora na kraj,bo jeśli niczym to po co przepłacać
Najpiękniejsze w przygodzie motocyklowej jest to,że mimo otaczających cię tysięcy ludzi i tak zawsze jesteś sam.

Jimi
Udaje motocyklistę
Posty: 164
Rejestracja: wt lut 02, 2016 10:33 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda XLV 1000
Model: SD01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Akumulator Power Bat

#10 Post autor: Jimi »

Miałem w Intruderze 1.5 moto batta kumpel miał w shadow 1100 i uważam że są to super akumulatory. W motocyklach typu właśnie intruz akumulator pada średnio po 3 sezonach ze względu na wibracje generowane przez silnik. U mnie po 3 latach był jak nowy, trzymał mocno prąd- MB produkuje akusy w oparciu o nasączane elektrolitem maty, nie ma tam płynnego elektrolitu czy żelu dzięki czemu dobrze znoszą właśnie np. wibracje. Dodatkowo aku dedykowany do Intruza miał o 20% większy prąd rozruchowy niż akusy od innych producentów. Także jak byłem bardzo zadowolony i kumpel też.

Dodatkowo dodam że całe forum intrudera jeździ na MB, i w sumie jest to pierwsza rzecz jaką się poleca do tych modeli.
Honda XL 1000, H-D FLSTF EVO, SAM ZAP 1200 x 2, Dniepr Mt9

Greengo
Rekrut
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 31, 2016 9:09 pm
Imię: Robert
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Śląsk Mikołów

Re: Akumulator Power Bat

#11 Post autor: Greengo »

Zgadzam się z opinią,że baterie dedykowane sprawdzają się lepiej w poprzednim moto miałem taki i trzymał 4 lata wymieniłem na taki sam i znowu 4 lata.Tylko właśnie miał zwiększony prąd rozruchowy nie wiem jak taki by się sprawdził w Varaderku.Może ktoś z doświadczonych kolegów ma coś do powiedzenia w tej kwestii ?
Najpiękniejsze w przygodzie motocyklowej jest to,że mimo otaczających cię tysięcy ludzi i tak zawsze jesteś sam.

Awatar użytkownika
ELPeter
Udaje motocyklistę
Posty: 106
Rejestracja: pn kwie 27, 2015 11:39 am
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Łódź

Re: Akumulator Power Bat

#12 Post autor: ELPeter »

Greengo pisze:Tylko właśnie miał zwiększony prąd rozruchowy nie wiem jak taki by się sprawdził w Varaderku.Może ktoś z doświadczonych kolegów ma coś do powiedzenia w tej kwestii ?
Podbijam pytanie kolegi,mój właśnie padł i oglądam to http://sklep.prostowniki-akumulatory.pl ... -1232.html nadaje się?

Awatar użytkownika
ropa2
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 338
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:37 pm
Imię: Roman
Marka motocykla: Yamaha
Model: FJR
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Janikowo

Re: Akumulator Power Bat

#13 Post autor: ropa2 »

Kupiłem LandPorta , w kartoniku sa dwa pojemniki z kwasem....tak ma być?

Odpowiem, tak musi być.....dwa pojemniki kwasu wlane, aku sprawne....
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”