stacyjka sd01

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
BAJO
Udaje motocyklistę
Posty: 106
Rejestracja: czw paź 03, 2013 9:05 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2000

stacyjka sd01

#1 Post autor: BAJO »

Witam szanowne grono . Panowie czy istnieje zestaw naprawczy do stacyjki ?Bo moja jest już na wykończeniu .......................

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: stacyjka sd01

#2 Post autor: next22 »

Nie wiem czy istnieje zestaw naprawczy :) :)
Ale czemu nie naprawić tej stacyjki co masz ? Co Ci się z nią dzieje ?
W każdym większym mieście są magicy od zamków-kluczyków pewnie coś naprawią podpowiedzą ?
Jak stacyjka-kluczyk wyrobiona czasem wystarczy dorobić kluczyk pare setek mm większy.
A w sercu zawsze XL600V :)

igrek1
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: wt kwie 16, 2019 11:57 am
Imię: Irek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999

Re: stacyjka sd01

#3 Post autor: igrek1 »

U mnie temat jakby podobny ;-)

przełączanie na zapłon nie jest jednoznaczne trzeba wyczuć moment, ale idzie bez problemu, natopiast pojawił się problem z zanikiem ZAPŁONU, objawiało się to tak że klika razy motek zgasł na skrzyzowaniu... ale zawsze od dotkniecia odpalał... dzisiaj zauważyłem że jak krece kierownicą to gasną kontrolki....

Zabawa zaczeła się po uszczelnieniu LAG i wymianie oleju. Chłopaki pewnie coś rozpinali i teraz jest tak ze przed garażem za każdym razem przy skrecie w lewo mam OFF...
wiem że coś z kablami ale proszę o podpowiedź może ktoś coś ogarniał...

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: stacyjka sd01

#4 Post autor: james »

Upraszając, to co nazywamy "stacyjką" składa się z wkładki i styku obrotowego. Styk najprawdopodobniej da się rozebrać, wyczyścić i złożyć. Zdjęcie poglądowe poniżej.

Obrazek

Kostka od stacyjki znajduje się na wysokości lewej chłodnicy - poszukiwania problemu zacznij właśnie tam.

igrek1
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: wt kwie 16, 2019 11:57 am
Imię: Irek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999

Re: stacyjka sd01

#5 Post autor: igrek1 »

Zdjecie troche wyjasnilo bo w garazu znalalzm jedna srobke dziwna taka i wyglada dokladnie jak te ze zdjecia....wiec moze do uratowania...

ale zeby sie tam dostac to chyba czache trzeba zdemontowac cala nie ??

Feel
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 07, 2013 5:01 pm
Imię: Feel
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 sd02
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Warszawa

Re: stacyjka sd01

#6 Post autor: Feel »

proponuje wszystkim doraźnie raz w roku smarować kluczyk przed włożeniem w stacyjkę wazeliną techniczną aby dostała się w blaszki wewnątrz - nie wd40 które wypłukuje smar

igrek1
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: wt kwie 16, 2019 11:57 am
Imię: Irek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999

Re: stacyjka sd01

#7 Post autor: igrek1 »

a ja mam pytanie czy sam spód stacyjki i ten kabel wystepuje jako część ?? bo wygląda na to ze przy samym wejsciu przewodów do stacyjki coś jest pękniete bo wygiecie kabla powoduje iż jest zapłon lub go nie ma ...

Feel
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 07, 2013 5:01 pm
Imię: Feel
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 sd02
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Warszawa

Re: stacyjka sd01

#8 Post autor: Feel »

igrek1 pisze:a ja mam pytanie czy sam spód stacyjki i ten kabel wystepuje jako część ?? bo wygląda na to ze przy samym wejsciu przewodów do stacyjki coś jest pękniete bo wygiecie kabla powoduje iż jest zapłon lub go nie ma ...
schemat "Handle pipe/top bridge" w sklepach części do motocykli Honda, przykładowo https://salonoem.pl/oryginalne-czesci-m ... owe-honda/ masz to rozłożone (rozrysowane czytelnie) na części w 1ce, w SD02 jest całość z immo w kupie

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: stacyjka sd01

#9 Post autor: james »

Feel pisze:proponuje wszystkim doraźnie raz w roku smarować kluczyk przed włożeniem w stacyjkę wazeliną techniczną aby dostała się w blaszki wewnątrz - nie wd40 które wypłukuje smar
Bardziej olejem silikonowym lub suchym smarem teflonowym. Wazelina techniczna jest dobra na lato; w niskich temperaturach zacznie się robić dość twarda i uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego - przerobiłem w pływakach od zacisków hamulcowych.
igrek1 pisze:a ja mam pytanie czy sam spód stacyjki i ten kabel wystepuje jako część ?? bo wygląda na to ze przy samym wejsciu przewodów do stacyjki coś jest pękniete bo wygiecie kabla powoduje iż jest zapłon lub go nie ma ...
Oficjalnie występuje jako całość (kabel + styk), ale na 99% uda się Tobie to rozebrać i w razie co przelutować :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”