Spadły obroty do 7-8 tyś

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
krzysztofstabno
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 04, 2018 5:55 pm
Imię: krzysztof
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2001

Spadły obroty do 7-8 tyś

#1 Post autor: krzysztofstabno »

Witam. Nie wiem z byt wiele o tym moto ale jest fajne :) Dziś niestety wystąpił problem :( Rano jadąc do pracy było ok. 100-120 km/h bez problemu. Wracając odpaliłem ruszyłem i 7-8 tyś i nic dalej , nie mam pojęcia co się stało. Sprawdziłem instalacje bezpieczniki świece, Odpaliłem go na stopce centralnej, na każdym biegu kręci się aż do czerwonego. Lecz gdy jadę to max 80/85 i problem z obrotami, max 7/8 tyś. Viaderko jest z 2001 r. Pomocy !

Awatar użytkownika
Staszek1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 605
Rejestracja: pt cze 30, 2017 10:26 am
Imię: Staszek
Marka motocykla: KTM
Model: 1090 ADV R
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Milanówek

Re: Spadły obroty do 7-8 tyś

#2 Post autor: Staszek1 »

Nie jestem znawcą 125 i raczej nie pomogę, ale jak chciałeś latać 120 km/h to raczej trzeba było 1000 kupić.
A na poważnie. Jeśli było ok, nic nie gmerałeś i nie wchodzi na obroty, to sprawdź linki gazu. Może spadła otwierająca i nie odsłania w całości przepustnicy.
ps. W małym wiaderku są dwie linki gazu?
Podróżować to żyć.
(Hans Christian Andersen)

krzysztofstabno
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 04, 2018 5:55 pm
Imię: krzysztof
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2001

Re: Spadły obroty do 7-8 tyś

#3 Post autor: krzysztofstabno »

Tak są dwie linki, wiaderko bez problemowo leci 120 ( licznikowe ) I na standardowych zębatkach :) Mi to wystarcza przynajmniej na początek . Jestem w trakcie robienia kat. A . Viaderko na początek jest naprawdę fajne. Na 5 biegu 10 tyś to 100 km/h i 11/110 , 12/120. i mamy już czerwone pole. Jeszcze chwile temu troszkę pogrzebałem w instalacji ( poruszałem ) i jest już coś lepiej. ale dalej szaleje na obrotach. Jutro będę pruł instalacje , sprawdzę czy czasem niema gdzieś jakiegoś przetarcia. Dzięki za zainteresowanie moim problemem :)

krzysztofstabno
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 04, 2018 5:55 pm
Imię: krzysztof
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2001

Re: Spadły obroty do 7-8 tyś

#4 Post autor: krzysztofstabno »

Instalacja sprawdzona wszystko ok. Viadrerko dalej ma te objawy. Juto po pracy wezmę się za gaźniki , mam nadzieje że to jest jakiś syf w środku.

krzysztofstabno
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 04, 2018 5:55 pm
Imię: krzysztof
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2001

Re: Spadły obroty do 7-8 tyś

#5 Post autor: krzysztofstabno »

Więc problem został rozwiązany ;D Problemem było coś banalnie prostego, przytkany kranik paliwa. Fakt faktem przy okazji wymiana filtra,czyszczenie baku i gaźników + synchronizacja. No i jeszcze nowy łańcuch tak przy okazji. Mam jeszcze jedno małe pytanie, odnośnie Viaderka. Czy miał ktoś z was założone większą oponę na tył ? Chodzi mi oto by założyć 150 fabrycznie jest 130. Jeżdżę 95% asfalt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”