KONTROLKA REZERWY PO RAZ DRUGI

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 992
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: KONTROLKA REZERWY PO RAZ DRUGI

#16 Post autor: PEPE64 »

Zdaje się, że ktoś kiedyś wspominał o czujniku z Lanosa. Podbono jest identyczny.
U mnie w sd1, kontrolka po włączeniu zapłonu, zapala się od razu i po kilku sekundach gaśnie. Raz mi brakło paliwa po ok 20 km po zapaleniu kontrolki. Ale pewny nie jestem w którym momencie się zapaliła :S
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

wojtulamaster
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 17, 2018 12:59 pm
Imię: wojciech
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2008

Re: KONTROLKA REZERWY PO RAZ DRUGI

#17 Post autor: wojtulamaster »

Cześć wszystkim. Moto opanowane więc tak,po zmostkowaniu dwóch pinów od czujnika po około dwóch minutach kontrolka na tablicy rozdzielczej zapaliła się.Tak jak kolega wcześniej pisał.Jeżeli się nie zapali po upływie dwóch minut znaczy że uwalona dioda,ale prawdopodobnie rzadko się zdarza. Spuściłem paliwo do zera,podłączyłem piny do czujnika i za jakiś czas rezerwa zapaliła się,więc wlałem około siedem litrów i zgasła. Tzn wszystko działa jak należy.Ale po przekręceniu kluczyka nie ma takiej możliwości by zapaliła się kontrolka rezerwy jako test,nie w tym modelu. Być może do roku 2002/2003 tam gdzie nie ma wtrysku,tak się dzieje. Aaa problemem nie działającej rezerwy, był przetarty kabel który idzie do czujnika.Dzięki za pomoc.

wojtulamaster
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 17, 2018 12:59 pm
Imię: wojciech
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2008

Re: KONTROLKA REZERWY PO RAZ DRUGI

#18 Post autor: wojtulamaster »

:clap: :clap: :clap:
Ostatnio zmieniony pn sty 21, 2019 11:19 am przez wojtulamaster, łącznie zmieniany 1 raz.

wojtulamaster
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 17, 2018 12:59 pm
Imię: wojciech
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2008

Re: KONTROLKA REZERWY PO RAZ DRUGI

#19 Post autor: wojtulamaster »

:clap: :clap: :clap:

Awatar użytkownika
mack1310
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 460
Rejestracja: czw lut 22, 2018 8:40 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO XL / PC 800
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Jarosław

Re: KONTROLKA REZERWY PO RAZ DRUGI

#20 Post autor: mack1310 »

PEPE64 pisze:Zdaje się, że ktoś kiedyś wspominał o czujniku z Lanosa. Podbono jest identyczny.
U mnie w sd1, kontrolka po włączeniu zapłonu, zapala się od razu i po kilku sekundach gaśnie. Raz mi brakło paliwa po ok 20 km po zapaleniu kontrolki. Ale pewny nie jestem w którym momencie się zapaliła :S
Dokładnie tak. Zmieniałem u siebie w zeszłym sezonie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”