zimowe wekendy

Lokalne pogawędki i spotkania
Wiadomość
Autor
elemeledudek
Uczy się jeździć
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 28, 2011 4:02 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Katowice

#16 Post autor: elemeledudek »

Zime czuc juz jak fiks. W tym roku to już chyba tylko na Mikołaja moto wytaszczę coby dzieciakom radochy narobić jak śniegiem nie walnie.
Na forum sie nie udzielam bo z pewnych wiadomych przyczym mam reorganizacje prywatna i czasu tak jakos brak.
W każdym razie mozna by pomyslec o jakims przedswiatecznym spotkaniu śląskich viader

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#17 Post autor: jaromc »

ja mam slika i do wiosny viadra niewyciągam :cry:

ale browara bym się napił :twisted:

melek ładnie napisane "reorganizacja" :wink:

Awatar użytkownika
matusz82
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 327
Rejestracja: śr paź 06, 2010 2:22 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Czyżowice

#18 Post autor: matusz82 »

Przy sprzyjających okolicznościach przyrody jestem za jakimś małym piwkiem :).

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#19 Post autor: jaromc »

matusz82 pisze:Przy sprzyjających okolicznościach przyrody jestem za jakimś małym piwkiem :).
za piwkiem... zawsze :wink:

elemeledudek
Uczy się jeździć
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 28, 2011 4:02 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Katowice

#20 Post autor: elemeledudek »

To że większośc za, to zrozumiałe. Trzeba jeszcze konkretów i propozycji w wypowiedziach Panowie. Miejsce to może Red Route w Tychach?

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#21 Post autor: jaromc »

elemeledudek pisze:To że większośc za, to zrozumiałe. Trzeba jeszcze konkretów i propozycji w wypowiedziach Panowie. Miejsce to może Red Route w Tychach?
coraz lepiej :D nigdy tam nie byłem... przejeżdżam często... zawsze chciałem oblukać :D

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#22 Post autor: jaromc »

Znalazłem sposób na zimową nudę… i ty zostań Świętym Mikołajem… :D jako że posiadam troszeczkę sprzętu :] który pomoże mi w tym wyzwaniu postanowiłem zostać prawdziwym wyjadaczem motocyklowym i pierwszy raz czegoś nie kupić a zrobić samemu… mianowicie zabieram się za zrobienie kufrów alu. Do końca roku zbieram wszystkie detale i wykończenia, potem projekt, wycena i do roboty.

Jeśli ktoś ma potrzebę posiadania a nie dysponuje nadmiarem gotówki mogę pomoc w osiągnięciu celu;) będę robił dwa komplety jeden dla siebie i drugi dla kumpla wiec kilka sztuk mogę klepnąć z rozpędu.

Koszty: materiał, robocizna i wujek DANIELS, więc chyba taniej już nie będzie :wink:

Wykonanie: spawane (tig) no i parę nitów, blacha 2mm, pojemność bocznych ok 42-45l nad topcase-m jeszcze się zastanawiam, uszczelki, zawiasy, zamki na klucz, mocowania na klamoty itd. Szukam jeszcze narożników do kufra sześciokątnego na klapę (jak w pancerniku) bo jak już je robić to z jajem żeby wyglądały… :twisted: (jak ktoś wie gdzie można kupić to będę wdzięczny za namiar)

Malowanie i mocowanie do stelaża każdy we własnym zakresie

Całkowite koszty w przybliżeniu do 95% podrzucę do świąt, na razie pewna jest tylko cena JACKA :D

Wszystkie detale jakie chciałbym użyć, wstępny projekt będą do końca roku.

Mądre porady doświadczonych kolegów mile widziane.

Akcja jednorazowa tylko dla swoich z forum, najlepiej regionala ale jak ktoś z kolegów jest naprawde w potrzebie to morzemy spróbować, zero komercji, mogę przyjąć tylko kilka sztuk żeby nie zakwitnąć do wiosny

elemeledudek
Uczy się jeździć
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 28, 2011 4:02 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Katowice

#23 Post autor: elemeledudek »

Święta za pasem i na gledzeniu o spotkaniu sie skonczyło.
Musimy w przyszłym sezonie popracować nad organizacja ;)

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#24 Post autor: Kuba-car »

jaromc pisze:Znalazłem sposób na zimową nudę… i ty zostań Świętym Mikołajem… :D jako że posiadam troszeczkę sprzętu :] który pomoże mi w tym wyzwaniu postanowiłem zostać prawdziwym wyjadaczem motocyklowym i pierwszy raz czegoś nie kupić a zrobić samemu… mianowicie zabieram się za zrobienie kufrów alu. Do końca roku zbieram wszystkie detale i wykończenia, potem projekt, wycena i do roboty.

Jeśli ktoś ma potrzebę posiadania a nie dysponuje nadmiarem gotówki mogę pomoc w osiągnięciu celu;) będę robił dwa komplety jeden dla siebie i drugi dla kumpla wiec kilka sztuk mogę klepnąć z rozpędu.

Koszty: materiał, robocizna i wujek DANIELS, więc chyba taniej już nie będzie :wink:

Wykonanie: spawane (tig) no i parę nitów, blacha 2mm, pojemność bocznych ok 42-45l nad topcase-m jeszcze się zastanawiam, uszczelki, zawiasy, zamki na klucz, mocowania na klamoty itd. Szukam jeszcze narożników do kufra sześciokątnego na klapę (jak w pancerniku) bo jak już je robić to z jajem żeby wyglądały… :twisted: (jak ktoś wie gdzie można kupić to będę wdzięczny za namiar)

Malowanie i mocowanie do stelaża każdy we własnym zakresie

Całkowite koszty w przybliżeniu do 95% podrzucę do świąt, na razie pewna jest tylko cena JACKA :D

Wszystkie detale jakie chciałbym użyć, wstępny projekt będą do końca roku.

Mądre porady doświadczonych kolegów mile widziane.

Akcja jednorazowa tylko dla swoich z forum, najlepiej regionala ale jak ktoś z kolegów jest naprawde w potrzebie to morzemy spróbować, zero komercji, mogę przyjąć tylko kilka sztuk żeby nie zakwitnąć do wiosny
Jeden od razu zrób szczelny z hermetycznym wieczkiem i kranikiem z dołu-duużo browca da się weń wlać,a na zlocie to będzie pierwszy jeżdzący bufet :lol: :lol:

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#25 Post autor: jaromc »

Kuba-car pisze:
jaromc pisze:Znalazłem sposób na zimową nudę… i ty zostań Świętym Mikołajem… :D jako że posiadam troszeczkę sprzętu :] który pomoże mi w tym wyzwaniu postanowiłem zostać prawdziwym wyjadaczem motocyklowym i pierwszy raz czegoś nie kupić a zrobić samemu… mianowicie zabieram się za zrobienie kufrów alu. Do końca roku zbieram wszystkie detale i wykończenia, potem projekt, wycena i do roboty.

Jeśli ktoś ma potrzebę posiadania a nie dysponuje nadmiarem gotówki mogę pomoc w osiągnięciu celu;) będę robił dwa komplety jeden dla siebie i drugi dla kumpla wiec kilka sztuk mogę klepnąć z rozpędu.

Koszty: materiał, robocizna i wujek DANIELS, więc chyba taniej już nie będzie :wink:

Wykonanie: spawane (tig) no i parę nitów, blacha 2mm, pojemność bocznych ok 42-45l nad topcase-m jeszcze się zastanawiam, uszczelki, zawiasy, zamki na klucz, mocowania na klamoty itd. Szukam jeszcze narożników do kufra sześciokątnego na klapę (jak w pancerniku) bo jak już je robić to z jajem żeby wyglądały… :twisted: (jak ktoś wie gdzie można kupić to będę wdzięczny za namiar)

Malowanie i mocowanie do stelaża każdy we własnym zakresie

Całkowite koszty w przybliżeniu do 95% podrzucę do świąt, na razie pewna jest tylko cena JACKA :D

Wszystkie detale jakie chciałbym użyć, wstępny projekt będą do końca roku.

Mądre porady doświadczonych kolegów mile widziane.

Akcja jednorazowa tylko dla swoich z forum, najlepiej regionala ale jak ktoś z kolegów jest naprawde w potrzebie to morzemy spróbować, zero komercji, mogę przyjąć tylko kilka sztuk żeby nie zakwitnąć do wiosny
Jeden od razu zrób szczelny z hermetycznym wieczkiem i kranikiem z dołu-duużo browca da się weń wlać,a na zlocie to będzie pierwszy jeżdzący bufet :lol: :lol:
załatwione wstępny projekt wrzuce w tygodniu... specjalnie dla ciebie :wink:
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#26 Post autor: Kuba-car »

Mniam!! :lol: :lol:

elemeledudek
Uczy się jeździć
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 28, 2011 4:02 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Katowice

#27 Post autor: elemeledudek »

Gdzie w tej nasze zabaweczce jest jakieś ustrojstwo do regulacji ustawienia oświetlenia? Potrzebuje trochę podnieśc bo świeci za nisko.

Awatar użytkownika
M@rio
Zapalony motocyklista
Posty: 859
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 8:30 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Toruń

#28 Post autor: M@rio »

elemeledudek pisze:Gdzie w tej nasze zabaweczce jest jakieś ustrojstwo do regulacji ustawienia oświetlenia? Potrzebuje trochę podnieśc bo świeci za nisko.
Pod budzikami, na ściance przedniej lampy od wewnątrz w pobliżu gumowych osłon żarówek są pokrętła którymi regulujesz położenie snopa świateł.
Satysfakcja, gdy zrobisz coś, co wcześniej uważałeś za nierealne.

elemeledudek
Uczy się jeździć
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 28, 2011 4:02 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Katowice

#29 Post autor: elemeledudek »

Kurde, w garażu mróz taki, że mi sie nie chce nawet do motóra zaglądać. Jak odpuści do popatrze za tymi pokretłami. Przypomina mi się że widziałem tam cos takiego relatywnie dużego i ząbkowatego w ilości dwóch sztuk pomiedzy gumami. Czyzby dało sie ustawiac oba światla osobno?

Awatar użytkownika
baca1000
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 24
Rejestracja: sob sie 22, 2009 10:28 pm
Lokalizacja: Rybnik

#30 Post autor: baca1000 »

Jak dobrze pamiętam są cztery pokrętła,dwa góra - duł i dwa lewo - prawo ( oczywiście każda lampa osobno).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Śląskie”