Wyższa szyba

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Endriusza
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 98
Rejestracja: czw gru 19, 2013 8:35 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Wyższa szyba

#16 Post autor: Endriusza »

melon1968 pisze:Widzenie przez szybę zależne jest też od jakości tylnego amorka i czy tył jest podniesiony,oryginalny lub opuszczony ...
oraz, wprawdzie krótkotrwale ale zawsze, od tego czy pomykamy pod większą górkę czy też zjeżdżamy z większej górki :)

Awatar użytkownika
pawel29
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 4:11 pm
Imię: pawel
Marka motocykla: varanek
Model: sd01
Rocznik: 2000
Lokalizacja: węgliniec

Re: Wyższa szyba

#17 Post autor: pawel29 »

Riczi pisze:Masz Paweł29 jakąś dziwną "wysoką" szybę albo jeszcze bardziej dziwna pozycję na moto
skoro przy swoim wzroście widzisz przez nią :O
Ja mam też wysoką szybę i przy 182cm wzrostu z widocznością zajebiście dobrze.
Widzę pierwsze metry (3-5m) przez nią, ale żaden to dyskomfort.
Chroni jak należy, do 160km/h jeżdżę z otwartym kaskiem.
W poprzednim moto miałem wysoką szybę turystyczną + deflektor 15cm i nie ma odniesienia
bo ta obecna w Varadero dopiero robi robotę.
Mam sd01 i dokładnie ten produkt:
http://allegro.pl/nowa-szyba-honda-vara ... 58989.html

wcześniej sporo jeżdziłem na sprzęcie typowo drogowym i być może przyzwyczajony do krótszych owiewek,ta zwyczajnie mi przeszkadza ;D ,będę próbował to ogarnąć,ale puki co trochę mnie wkurza patrzenie przez a nie nad szybą ;D moja owiewka jest dokładnie taka jak w twoim linku..chciałem wkleić fotkę,ale za cholerę nie wiem jak [:DD] ...
motorower komar,simson s50,mz etz150,yamahaxtz660,kawasaki kle500,kawasakizx6r,yamahaxj900,honda varadero1000xl.

Awatar użytkownika
Riczi
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 266
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 12:13 am
Imię: Riczi
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000V
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Nad Złotym Pociągiem

Re: Wyższa szyba

#18 Post autor: Riczi »

Z fotą prosta sprawa. Musisz jedynie mieć foto na jakimś hostingu.
Tego w necie tysiące wystarczy wpisac w google.
Potem w edytorze na forum najedź kursorem na guzior "Img" (image)
i będziesz miał centymetr poniżej podpowiedź z instrukcją :)

Co do pozycji to doskonale wiem o czym piszesz bo miałem początkowo ten sam problem.
Jeździłem wczesniej wyłącznie na sportach i na turystycznym enduro nie moglem sobie znaleźć odpowiedniej pozycji.
Finalnie znalazłem odpowiednia pozycję w momencie w którym zacząłem jeździć poza drogą.
Wczesniej jakoś nie mogłem ogarnąć tematu ale jak polatałem na stojaka na setach i zobaczylem jak ważny
jest balans na w tej pozycji i na siedząco, to wtedy okazało sie ze inaczej czuje moto przy dość mocnym dosiadzie
na zbiornik paliwa. Jakoś automatycznie później utrwaliła mi sie ta pozycja i okazało się, że w tej sytuacji poza
świetną kontrolą sprzetu nie istnieje właśnie kłopot z widzeniem przez szybę.
Tak jak pisali koledzy wczesniej istnieje jeszcze kilka innych kryteriów które maja na to wpływ,
ale okazuje się że chowanie się za szybą nie jest jedyna formą ochrony przed wiatrem.
Mój kolega offroadowiec zwrócił mi sam kiedys uwage ze siedze na turyście jak na krześle.
Mało ludzi zwraca uwage na właściwą pozycje na konkretnym moto, a wystarczy sobie tematykę
przełozyc na grunt samochodowy. Może 10% driverów siedzi prawidłowo w puszkach. Tu jest podobnie.
Moja rada dla każdego jest taka żeby przede wszystkim prawidłowo siedzieć na ośle , a dopiero
później zmieniać całą konfekcję w koło siebie.

mikepi
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 199
Rejestracja: pn lis 18, 2013 12:44 am
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyższa szyba

#19 Post autor: mikepi »

Odnośnie szyby i deflektora -zauważyłem u siebie coraz większą ilość małych pęknięć szyby...

Awatar użytkownika
pawel29
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 4:11 pm
Imię: pawel
Marka motocykla: varanek
Model: sd01
Rocznik: 2000
Lokalizacja: węgliniec

Re: Wyższa szyba

#20 Post autor: pawel29 »

Riczi pisze:Z fotą prosta sprawa. Musisz jedynie mieć foto na jakimś hostingu.
Tego w necie tysiące wystarczy wpisac w google.
Potem w edytorze na forum najedź kursorem na guzior "Img" (image)
i będziesz miał centymetr poniżej podpowiedź z instrukcją :)

Co do pozycji to doskonale wiem o czym piszesz bo miałem początkowo ten sam problem.
Jeździłem wczesniej wyłącznie na sportach i na turystycznym enduro nie moglem sobie znaleźć odpowiedniej pozycji.
Finalnie znalazłem odpowiednia pozycję w momencie w którym zacząłem jeździć poza drogą.
Wczesniej jakoś nie mogłem ogarnąć tematu ale jak polatałem na stojaka na setach i zobaczylem jak ważny
jest balans na w tej pozycji i na siedząco, to wtedy okazało sie ze inaczej czuje moto przy dość mocnym dosiadzie
na zbiornik paliwa. Jakoś automatycznie później utrwaliła mi sie ta pozycja i okazało się, że w tej sytuacji poza
świetną kontrolą sprzetu nie istnieje właśnie kłopot z widzeniem przez szybę.
Tak jak pisali koledzy wczesniej istnieje jeszcze kilka innych kryteriów które maja na to wpływ,
ale okazuje się że chowanie się za szybą nie jest jedyna formą ochrony przed wiatrem.
Mój kolega offroadowiec zwrócił mi sam kiedys uwage ze siedze na turyście jak na krześle.
Mało ludzi zwraca uwage na właściwą pozycje na konkretnym moto, a wystarczy sobie tematykę
przełozyc na grunt samochodowy. Może 10% driverów siedzi prawidłowo w puszkach. Tu jest podobnie.
Moja rada dla każdego jest taka żeby przede wszystkim prawidłowo siedzieć na ośle , a dopiero
później zmieniać całą konfekcję w koło siebie.
no to teraz dałeś mi do myślenia :S [:DD] ...
motorower komar,simson s50,mz etz150,yamahaxtz660,kawasaki kle500,kawasakizx6r,yamahaxj900,honda varadero1000xl.

Awatar użytkownika
staciek
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 20, 2012 1:35 pm
Imię: Staszek
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Warszawa /Międzylesie/
Kontakt:

Re: Wyższa szyba

#21 Post autor: staciek »

Riczi pisze:<ciach>
Mój kolega offroadowiec zwrócił mi sam kiedys uwage ze siedze na turyście jak na krześle.
<ciach>
:ooo: teraz to i ja mam wątpliwości :down:
w takim razie jak powinno się siedzieć na turystyku... :???:
:whatup: ;D

bo w większości to wygląda jak siedzenie na krześle ;)
;* Varadero XL 1000

Awatar użytkownika
vaaks
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 679
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:23 pm
Imię: Władysław
Marka motocykla: SUZUKI
Model: DL 650
Rocznik: 2017
Lokalizacja: PWL

Re: Wyższa szyba

#22 Post autor: vaaks »

Siedzieć należy tak, aby było wygodnie i pozycja nie powodowała szybkiego zmęczenia. A to zależy od cech indywidualnych - wzrostu, długości nóg i rąk, wysokości i pochylenia kierownicy. Też długo szukałem właściwej pozycji (warost 181), bo po 100 km bolały mnie ręce, szczególnie dłonie. Analizowałem przyczyny i doszedłem do pewnych wniosków. Podniosłem kierownicę o 3 cm i zmieniłem jej pochylenie, teraz nie naciskam dłońmi na kierę, nie opieram się o nią i ręce przestały boleć. Jednocześnie zmieniła się pozycja na siedzeniu i zacząłem widzieć " nad deflektorem ".
Nie uzyskałem ideału, jeszcze po dłuższej jeździe czuję zmęczenie nóg - przydałoby się obniżyć odrobinę podnóżki, a to w tej maszynie nie jest możliwe, albo nie takie proste. W drag starze przy zmęczeniu nóg korzystało się ze spacerówek, ale tu nie ma takiej opcji, ale i tak wygoda jazdy na viaderku jest nieporównywalna do wygody na cruiserze, szczególnie na kanapie zrobionej przez Wijalisa.
Może ktoś ma pomysł na zmianę położenia podnóżków.
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Wiek to tylko liczba
------------------------------------------------------------------------

Były:
Varadero 1000
Drag Star 1100
Drag Star 650
Jawa 250

Awatar użytkownika
Riczi
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 266
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 12:13 am
Imię: Riczi
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000V
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Nad Złotym Pociągiem

Re: Wyższa szyba

#23 Post autor: Riczi »

staciek pisze:
Riczi pisze:<ciach>
Mój kolega offroadowiec zwrócił mi sam kiedys uwage ze siedze na turyście jak na krześle.
<ciach>
:ooo: teraz to i ja mam wątpliwości :down:
w takim razie jak powinno się siedzieć na turystyku... :???:
:whatup: ;D

bo w większości to wygląda jak siedzenie na krześle ;)

Właśnie o to chodzi że wygląda a nie do końca powinno.
Kwestię personalizacji postawy dobrze opisał vaaks.
Całkowicie się vaaks z Toba zgadzam więc nie będę powielał tego co dobre.
Dodam jedynie że podstawową , wyjściową postawą do wszelkiego rodzaju dalszych
regulacji jest mocny dosiad jajami w stronę zbiornika i dość mocne ujęcie go udami.
Dokładnie tak jak podczas jazdy konno. Wiele osób w tym ja pierwotnie siedzi na enduro
jak dupa na płocie, a przeciez my tam jesteśmy kierownikami, a nie pasażerami obserwującymi
ptaszki na drzewach. Najważniejszym kryterium więc powinna być postawa która pozwoli nam
właściwie czuć i kontrolować sprzęt, a dopiero później szukajmy komfortu.
Przy lajtowym lataniu nikt zapewne nie odczuje różnicy, ale jak ktoś lubi odkręcić w zakrętach
czy tymbardziej zjechać z drogi to od kopa wyjdą braki bo tam nie ma już ściemy - albo robi się coś prawidłowo,
albo "pozycja krzesła" boleśnie udowodni nam że tak sie nie da.
Polecam też wszystkim szerokie , metalowe sety. Mialem w poprzednim moto i obecnie szukam do wiaderka.
Na siedząco niewielka róznica a może nawet delikatny dyskomfort z powodu braku gumy
więc przenoszą sie na stopy większe wibracje, ale w momencie w którym latamy na stojąco niezastąpione !
Ma ktos może jakąś propozycję takich podnóżków do Varadero, które nie kosztują pierdylion złotych ?

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Wyższa szyba

#24 Post autor: Yanek »

staciek pisze:
Riczi pisze:<ciach>
Mój kolega offroadowiec zwrócił mi sam kiedys uwage ze siedze na turyście jak na krześle.
<ciach>
:ooo: teraz to i ja mam wątpliwości :down:
w takim razie jak powinno się siedzieć na turystyku... :???:
:whatup: ;D

bo w większości to wygląda jak siedzenie na krześle ;)
To pierwszy krok aby Bredzisław wstąpił do klubu Varadero zawsze można polatać na stojaka :lol:

Awatar użytkownika
Gregor
Zapalony motocyklista
Posty: 1656
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 11:01 pm
Imię: Grzesiek
Marka motocykla: Triumph
Model: Tiger 1200
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Krzeszów k. Wałbrzycha

Re: Wyższa szyba

#25 Post autor: Gregor »

Wydaje mi się, że z założenia nasz motocykl (jako turystyczny) może liczyć na (prawie) ciągły kontakt z naszymi dupskami. Jazda OFF na wiaderku to raczej tylko chwilowa przygoda ;)
Romet Kadet >> CZ 350 >> junak M 10 >> junak M 10 z koszem >> dniepr MT16 (kosz) >> kawasaki KZ 550 >> suzski GS 1000 >> honda Varadero >> TEX 1200

zonk1
Rekrut
Posty: 35
Rejestracja: sob cze 14, 2014 9:14 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2004

Re: Wyższa szyba

#26 Post autor: zonk1 »

A to ja powiem, że w pozycji najważniejsze jest to, żeby się nie garbić, bo to ma wpływ na przenoszenie wstrząsów na kręgosłup. Reszta to indywidualne kwestie, zależne od wzrostu, typu drogi, dynamiki jazdy. Bo nie widzę np potrzeby zgniatania jaj na autostradzie.

Co do szyby - kupiłem motocykl z szybą turystyczną hondy i deflektorem 12cm, wiało mi nieprzyjemnie po czubku kasku, a patrzyłem częściowo przez deflektor, co było strasznie upierdliwe w nocy/deszczu - "dziwne" refleksy ze świateł padających na niego.
Długo myślałem, co by tu zrobić i kupiłem deflektor z regulacją wysokości - wstępne testy pokazują, że był to dobry wybór. Deflektor na maksa wysoko - patrzę przez niego, ale nie wieje po kasku, więc w dzień jest rewelacyjnie. Opuszczony do minimum - jest praktycznie równo z szybą. Po kasku wieje wiatr, nie odczuwam turbulencji, wentylacja w kasku w końcu działa, widzę wszystko elegancko. Podejrzewam, że w nocy/deszczu, też będzie jak trzeba.
Podsumowując - warto rozważyć deflektor z regulacją wysokości :)

Awatar użytkownika
ropa2
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 338
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:37 pm
Imię: Roman
Marka motocykla: Yamaha
Model: FJR
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Janikowo

Re: Wyższa szyba

#27 Post autor: ropa2 »

Osobiście stwierdziłem że deflektora nie kupuję, ma być wiatr i tyle...lata jazdy nakedem nauczyły pokory dla natury
Obrazek

Awatar użytkownika
wodzuwo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 535
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 4:23 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mazowieckie, Mława

Re: Wyższa szyba

#28 Post autor: wodzuwo »

ropa2 pisze:Osobiście stwierdziłem że deflektora nie kupuję, ma być wiatr i tyle...lata jazdy nakedem nauczyły pokory dla natury
Jak sobie kiedy w przyszłości zamontujesz interkom do kasku to wtedy napewno zmienisz zdanie odnośnie zakupu deflektora.

Awatar użytkownika
ropa2
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 338
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:37 pm
Imię: Roman
Marka motocykla: Yamaha
Model: FJR
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Janikowo

Re: Wyższa szyba

#29 Post autor: ropa2 »

I tu się mocno mylisz kolego, interkom mam i używałem na nakedzie, dobry kask i problemu nie ma. Komunikacja odbywa się do 120km/h w najlepszej jakości.
tyle w temacie. :rotfl2:
Obrazek

Awatar użytkownika
Gregor
Zapalony motocyklista
Posty: 1656
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 11:01 pm
Imię: Grzesiek
Marka motocykla: Triumph
Model: Tiger 1200
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Krzeszów k. Wałbrzycha

Re: Wyższa szyba

#30 Post autor: Gregor »

Każdy robi jak mu pasuje. Jeden woli rybki a drugi akwarium :hystery:
ja tam pokorny być nie lubię - od pokory wolę wygody :hyhy:
Romet Kadet >> CZ 350 >> junak M 10 >> junak M 10 z koszem >> dniepr MT16 (kosz) >> kawasaki KZ 550 >> suzski GS 1000 >> honda Varadero >> TEX 1200

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”