Światła do jazdy dziennej..

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
Rafik
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 27, 2012 6:14 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Światła do jazdy dziennej..

#1 Post autor: Rafik »

Zima idzie - mniej jeżdżę więc kombinuje.. :wink:
Zastanawiam się nad montażem świateł do jazdy dziennej ledy lub podobnego wynalazku. Ktoś już montował sobie? Jakieś sugestie/opinie? A może ktoś chcę kupić do spółki, bo chyba 2 takich lamp nie będę montował..

Awatar użytkownika
YACCO1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 230
Rejestracja: wt lut 01, 2011 5:57 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: XL1000V
Rocznik: 2000
Lokalizacja: wrocław

#2 Post autor: YACCO1 »

myślałem o tym samym....
mam znajomego na stacji diagnostycznej.
pewnego razu zadałem mu pytanie na temat świateł dziennych w motorze.
nie miał pojęcia.
wyciągnął mądrą książkę w której opisane są wszystkie pojazdy wraz z opisem jakie światła mogą mieć oraz ich rozmieszczenie na pojeździe.
niestety w rubryce z "motorem" było napisane tylko że mogą być zamontowane dodatkowo halogeny w ilości 1 lub 2 sztuki.
co do świateł dziennych w rubryce był "-" /myślnik/ czyli brak możliwości zamontowania i używania zgodnie z przepisami.
.... do motoru trzeba czuć respekt .....
... nie zawsze wybacza błędy ....
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kriss
Uczy się jeździć
Posty: 56
Rejestracja: sob sie 27, 2011 2:04 pm
Lokalizacja: Opole

#3 Post autor: kriss »

Może coś takiego, jak szaleć to szaleć :)
http://www.youtube.com/watch?v=M6uzeKdo_BY

Rafik
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 27, 2012 6:14 pm
Lokalizacja: Inowrocław

#4 Post autor: Rafik »

kriss ziomka trochę poniosło! :lol: :lol: :lol:
Myślałem, o jednej, może dwóch lampach led do jazdy dziennej (takie jak w autach teraz się montuje).. YACCO1 to już chyba rozwiałeś moje wahania.. :cry: Szkoda...

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

#5 Post autor: płock1964 »

Moje zdanie jest takie , że to zły pomysł jest - ja w dzień jeżdżę na długich, a i tak niektórzy mnie nie widzą.
Więc jest tu do rozważenia dylemat
- jadę na Ledach i nikt mnie nie widzi, ale za to oszczędzam prąd i baterię?
- jadę na długich i nie widzi mnie co czwarty ?
Moim zdaniem wybór jest prosty.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Awatar użytkownika
dario
Uczy się jeździć
Posty: 70
Rejestracja: wt lip 17, 2012 8:36 pm
Imię: Dariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Gdynia

#6 Post autor: dario »

jadąc na długich nawet w dzień oślepiasz innych i się tylko pewnie wkurzają,a ten co 4 Cie przez to własnie nie widzi. Ja czegos takiego nie lubie, bo to na prawdę razi

Rafik
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 27, 2012 6:14 pm
Lokalizacja: Inowrocław

#7 Post autor: Rafik »

dario pisze:jadąc na długich nawet w dzień oślepiasz innych i się tylko pewnie wkurzają,a ten co 4 Cie przez to własnie nie widzi. Ja czegos takiego nie lubie, bo to na prawdę razi
POPIERAM!!!
Mam kolegę, który jeździ na długich twierdząc, że lepiej jest widoczny, Moim zdaniem głupota, jeśli jedziemy w grupie motocykli a jedzie za mną to mnie zawsze oślepia i wkurz.. Mogę sobie wyobrazić jak się czują jadący z nad przeciwka..
Jazda na długich to nie jest wyjście, ani alternatywa na lepszą widoczność - moja prywatna opinia!

Awatar użytkownika
moto__dawca
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 208
Rejestracja: czw sty 12, 2012 8:06 pm
Lokalizacja: śląsk

#8 Post autor: moto__dawca »

dokladnie jak same przeznaczenie swiatel drogowych mowi

Używanie świateł drogowych jest dozwolone wyłącznie w czasie od zmierzchu do świtu na nieoświetlonych drogach, tylko wówczas, kiedy nie spowoduje to oślepiania innych kierujących lub kolumn pieszych.
Wsiadasz na motocykl, zakładasz kask i widzisz całkiem inny świat =)

Honda XL 1000 SD02 Varadero :)

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

#9 Post autor: płock1964 »

Rafik pisze:
dario pisze:jadąc na długich nawet w dzień oślepiasz innych i się tylko pewnie wkurzają,a ten co 4 Cie przez to własnie nie widzi. Ja czegos takiego nie lubie, bo to na prawdę razi
POPIERAM!!!
Mam kolegę, który jeździ na długich twierdząc, że lepiej jest widoczny, Moim zdaniem głupota, jeśli jedziemy w grupie motocykli a jedzie za mną to mnie zawsze oślepia i wkurz.. Mogę sobie wyobrazić jak się czują jadący z nad przeciwka..
Jazda na długich to nie jest wyjście, ani alternatywa na lepszą widoczność - moja prywatna opinia!
Gdzie napisałem, że jeżdżę na długich w grupie?
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Rafik
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 27, 2012 6:14 pm
Lokalizacja: Inowrocław

#10 Post autor: Rafik »

płock1964 zrozumiałem, że sugerujesz lepiej jeździć na długich niż na ledach dla lepszej widoczności.. Nie ważne, nie róbmy tu off topu w tym temacie, temat pierwotny był montaż świateł dziennych led, kolega YACCO1 uświadomił nas, że to zabronione.. Więc temat można uznać za wyczerpany! :wink:

DAREK86
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 22, 2013 9:54 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

światła LED

#11 Post autor: DAREK86 »

Witam, w celu rozjaśnienia dylematu, czy można używać w motocyklu świateł typu LED, odpowiem że NIE. Informację taką otrzymałem na stacji diagnostycznej. Także reasumując, używanie świateł LED w motocyklu jest zabronione w naszym KOCHANYM PAŃSTWIE :)

lotnik
Udaje motocyklistę
Posty: 167
Rejestracja: sob paź 03, 2009 8:09 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: światła LED

#12 Post autor: lotnik »

DAREK86 pisze:Witam, w celu rozjaśnienia dylematu, czy można używać w motocyklu świateł typu LED, odpowiem że NIE. Informację taką otrzymałem na stacji diagnostycznej. Także reasumując, używanie świateł LED w motocyklu jest zabronione w naszym KOCHANYM PAŃSTWIE :)
bzdura jakaś.

DAREK86
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 22, 2013 9:54 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

światła LED

#13 Post autor: DAREK86 »

Skoro uważasz, że to jest bzdura, to udowodnij, że tak nie jest!
Może jakiś tekst z kodeksu drogowego na temat używania świateł dziennych w motocyklu?
Ja usłyszałem taką informację od osoby kompetentnej w tych sprawach.
... A tak poza tym, nikt nie broni Ci montowania i jeżdżenia na takich światłach motocyklem, tylko abyś nie musiał w przyszłości tłumaczyć się upierdliwemu policjantowi drogówki.

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

Re: światła LED

#14 Post autor: Kuba-car »

DAREK86 pisze:Skoro uważasz, że to jest bzdura, to udowodnij, że tak nie jest!
Może jakiś tekst z kodeksu drogowego na temat używania świateł dziennych w motocyklu?
Ja usłyszałem taką informację od osoby kompetentnej w tych sprawach.
... A tak poza tym, nikt nie broni Ci montowania i jeżdżenia na takich światłach motocyklem, tylko abyś nie musiał w przyszłości tłumaczyć się upierdliwemu policjantowi drogówki.
A dokładnie to jak to jest umocowanie w prawie? W którym p.kcie ustawy o ruchu drogowym jest mowa o zakazie montażu elementów z homologacją :?: :?: :!:
No bo skoro radosny diagnosta(lub inny "kompetentny baran) się tak wypowiedział to i prawo znać musiał-i nie żebym był jakimś zwolennikiem Ledów,ale wqrwia mnie takie szeleszczenie. :evil:
A zasada zawsze była iż to co nie jest zakazane to robić można,a idąc tokiem myślenia cytowanego diagnosty to i gmole nie powinny wisieć na sprzętach :?:
Znaczy TUW mamy? totalna bzdura..

lotnik
Udaje motocyklistę
Posty: 167
Rejestracja: sob paź 03, 2009 8:09 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: światła LED

#15 Post autor: lotnik »

DAREK86 pisze:Skoro uważasz, że to jest bzdura, to udowodnij, że tak nie jest!
Może jakiś tekst z kodeksu drogowego na temat używania świateł dziennych w motocyklu?
Ja usłyszałem taką informację od osoby kompetentnej w tych sprawach.
... A tak poza tym, nikt nie broni Ci montowania i jeżdżenia na takich światłach motocyklem, tylko abyś nie musiał w przyszłości tłumaczyć się upierdliwemu policjantowi drogówki.
Pisze o światłach LED w motocyklu bo takie było pytanie. Nie będę Ci pokazywał kodeksu drogowego bo to nie ma sensu. Co nie jest zabronione to jest dozwolone.
Naprawdę nigdy nie widziałeś motocykla ze światłami LED???
Wielu producentów montuje je fabrycznie.
Masa motocykli ma ledowe kierunkowskazy, lampy tylne, światła stopu ledowe.
Nawet w nowym BMW GS 1200 masz wszystko na ledach , łącznie z głównym reflektorów iświatłami do jazdy dziennej.

tylko nasi diagności są nadal w epoce WSKi i MZtki
Pewnie ta Twoja kompetentna osoba od której to słyszałeś to jakiś nadgorliwy milicjant z dużą niechęcią do nauki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”