Forum Hondy Varadero

Forum dotyczące motocykla Honda Varadero XL1000V/XL125V oraz podróży
Teraz jest Cz kwi 09, 2020 7:09 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 11:09 pm 
Dzień dobry jestem tu nowy.

Po to jest forum, żeby przedstawić swoje opinie na dany temat i dyskutować o nich. Ja usłyszałem wersję, że nie można w naszym kraju używać świateł do jazdy dziennej w motocyklu i ją przedstawiłem. Zgodzę się z tym co kolega YACCO1 napisał. Dodam jeszcze że ta "mądra książka" o której pisał to ";rozporządzenie o warunkach technicznych Dz. U. z 2003 nr 32 poz 262 ze zmianami".
Po części zgadzam się ze wspomnianą zasadą "to co nie jest zakazane to robić można". Rzeczywiście przepis nie jest jednoznacznie sprecyzowany i nie ma w nim zapisu, który kategorycznie zabrania używania takich świateł. Problem w tym, że ustawodawca nie przewidział takiej możliwości w jednośladach.
Jak pisał wcześniej kolega YACCO1 "co do świateł dziennych w rubryce był "-" /myślnik/ czyli brak możliwości zamontowania i używania zgodnie z przepisami".
Dlatego dylemat czy można montować i używać świateł dziennych w motocyklu?, pozostaje w gestii użytkownika i jego interpretacji przepisów.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 26, 2013 4:16 pm 

Również zastanawiam się nad dodatkowymi swiatlami ale nie chce robic choinki z motocykla tylko chciałbym cos załozyc w podobie do GS Ad

PostNapisane: Cz gru 05, 2013 8:35 pm 

Tak ,że się wtrące - za zamontowane światła do jazdy dzienniej w motocyklu jest mandat i dowód do wora. Jak przedmówca zauważył - (czyt. myślnik) w tym rozporządzeniu w sprawie warunków technicznym oznacza , że nie można zamontować tego ustrojstwa w motocyklu. Pozdro

PostNapisane: So gru 07, 2013 3:10 pm 
Rekrut

Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO
Rocznik: 2004
swiatła so jazdy dziennej są nagminnie uzywane przez coraz wieksza ilosc kierowców puszek, kwestia pozostaje jakie sa to swiatła bo takie za 30zł z allegro to mozna sobie do roweru zamontowac, moim zdaniem to zagrozenie dla reszty uzytkowników dróg, ale Polska krak absurdów, zezwala na montowanie tych smieci w autach a zabrania dodakowego oswietlenia w motocyklach, absurd, przeciez pojazdy dopuszczone do ruchu swiadectwem homologacji takie jak np BMW GS czy Tr. Tiger, maja dodatkowe halogeny na wyposazeniu juz w salonie sprzedaży tak jak auta maja dodatkowe p/mgielne, polecam nie patrzec na absurdalne prawo i robic swoje, kazde dodatkoe oswietlenie motocykla jest wskazane dla bezpieczenstwa, byle nie oslepiało pojazdów z naprzeciwka,
dobrze jest się wyróżnic np tak http://4.bp.blogspot.com/-ihzoaYzq_ko/U ... ecie+3.jpg
a oświetlenie miec np takie
http://4.bp.blogspot.com/-eBb1rG7tsFY/U ... C01792.JPG

Faktem jest ze dwuoka Varadero oswietlenia dodatkowego nie potrzebuje ze wzgledow na słaby reflektor, a w wielu jednookich motocyklach tak jest ze dodatkowe lampki przydaja sie do jazdy po ciemku

PostNapisane: So gru 07, 2013 3:56 pm 
Sympatyk

Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA
W bmw i tigerze są halogeny przeciwmgielne a nie do jazdy dziennej.A po za tym każda lampa musi mieć odpowiednią homologację.

PostNapisane: Cz gru 12, 2013 9:09 pm 
Rekrut

Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2005
nie będę sie upierał bo nie jestem ekspertem ale z tego co wiem to jeśli chodzi o oświetlenie to przepisy określają co wolno a nie co jest zabronione :cooler:

PostNapisane: Pt gru 13, 2013 2:57 am 
Sympatyk Weteran

Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Tak naprawdę, po co stosować światła do jazdy dziennej w motocyklu ?
Jadąc na światłach mijania jestem niewidoczny dla 50%
Wyłączając światła mijania i włączając światła do jazdy dziennej będę niewidoczny dla 90%.
Więc po co?
Żeby oszczędzić kilka wat? Ile są warte w porównaniu z moim zdrowiem, a niekiedy życiem?

PostNapisane: Pt gru 13, 2013 8:47 am 
Sympatyk

Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA
Tyż prowda

PostNapisane: Pt gru 13, 2013 9:32 am 
Sympatyk Weteran

Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Amen.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]