blokada tarczy

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
Adaśko
Udaje motocyklistę
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 11:33 pm
Lokalizacja: RP

blokada tarczy

#1 Post autor: Adaśko »

witam,
Jaki macie pomysł na wożenie blokady tarczy hamulcowej ?
Ja na razie trzymam w kieszeni , ale może ktoś ma ciekawszy pomysł
Blokada podobna do tej : http://www.shlock.jp/s421.jpg

KWINTO

#2 Post autor: KWINTO »

Moja blokada w komplecie posiadała: "linkę przypominaczke" oraz etiu z możliwością przypięcia klipsem do paska spodni.
Doskonały patent na jazdę gołym cruiserem lub innym moto bez sakw.
A próbowałeś zainstalować pod siedzeniem? Tam jest nieco miejsca na płaskie elementy.

Adaśko
Udaje motocyklistę
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 11:33 pm
Lokalizacja: RP

#3 Post autor: Adaśko »

KWINTO pisze:
A próbowałeś zainstalować pod siedzeniem?
Tam byłoby najrozsądniej..ale to ciągłe zdejmowanie kanapy...

Tak myślę czy jakiejś obejmy małej nie wykołowac i zamocowac do stelaża od kufrów bocznych.

Awatar użytkownika
boras
Uczy się jeździć
Posty: 83
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:58 pm
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Świnoujście

#4 Post autor: boras »

ja w transalpie mialem blaszke aluminiowa grubości tarczy hamulcowej z otworem tak jak ma ta blokada. i to mialem zamocowane przy kerunku z tyłu.

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#5 Post autor: Dukii »

ja wożę w kieszeni kurtki....

Awatar użytkownika
Hun996
Udaje motocyklistę
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 17, 2007 4:02 pm
Lokalizacja: Komorów

#6 Post autor: Hun996 »

Dukii pisze:ja wożę w kieszeni kurtki....
Ja też.
>> Skierniewice's Brotherhood of Beer <<

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#7 Post autor: Przemek »

boras pisze:ja w transalpie mialem blaszke aluminiowa grubości tarczy hamulcowej z otworem tak jak ma ta blokada. i to mialem zamocowane przy kerunku z tyłu.
Widziałem u kolegi podobne rozwiązanie o jakim mówi Boras. Kawałek grubej blachy z dziurą, przykręcony gdzieś w okolicy wahacza, blisko podnóżka. Dla mnie rewelacyjne rozwiązanie - zdejmujesz blokadę z koła i przypinasz do takiego uchwytu i po zmartwieniu.
nieaktualne

kris

#8 Post autor: kris »

ja tez w kieszeni... :lol: czasem dobrze miec cos ciezkiego pod reka :lol: [/list][/quote]

Viktor

#9 Post autor: Viktor »

Przemek pisze:
boras pisze:ja w transalpie mialem blaszke aluminiowa grubości tarczy hamulcowej z otworem tak jak ma ta blokada. i to mialem zamocowane przy kerunku z tyłu.
Widziałem u kolegi podobne rozwiązanie o jakim mówi Boras. Kawałek grubej blachy z dziurą, przykręcony gdzieś w okolicy wahacza, blisko podnóżka. Dla mnie rewelacyjne rozwiązanie - zdejmujesz blokadę z koła i przypinasz do takiego uchwytu i po zmartwieniu.
moze ma ktos foto :?: wrzućcie

Viktor

#10 Post autor: Viktor »

Przemek pisze:
boras pisze:ja w transalpie mialem blaszke aluminiowa grubości tarczy hamulcowej z otworem tak jak ma ta blokada. i to mialem zamocowane przy kerunku z tyłu.
Widziałem u kolegi podobne rozwiązanie o jakim mówi Boras. Kawałek grubej blachy z dziurą, przykręcony gdzieś w okolicy wahacza, blisko podnóżka. Dla mnie rewelacyjne rozwiązanie - zdejmujesz blokadę z koła i przypinasz do takiego uchwytu i po zmartwieniu.
moze ma ktos foto :?:

Awatar użytkownika
boras
Uczy się jeździć
Posty: 83
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:58 pm
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Świnoujście

#11 Post autor: boras »

ciężko bedzie z foto bo to było przy transalpie a teraz mam varadero ale co tu pokazywać??
Poprostu prostokątna blacha z 2 otworami z jednej strony mocujesz gdzieś przy moto a z drugiej otwór pasujący do sforznia blokady i tyle materiału żeby blokada się nie przekręcała. i ot cała filozofia

Viktor

#12 Post autor: Viktor »

boras pisze:ciężko bedzie z foto bo to było przy transalpie a teraz mam varadero ale co tu pokazywać??
Poprostu prostokątna blacha z 2 otworami z jednej strony mocujesz gdzieś przy moto a z drugiej otwór pasujący do sforznia blokady i tyle materiału żeby blokada się nie przekręcała. i ot cała filozofia
oki.tak tylko myślałem,bo lubie kolorowe obrazki :wink: :wink: :wink:

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re:

#13 Post autor: TomekJ »

Panowie, spadła mi z nieba całkiem fajna blokada na tarczę - niestety okazało się, że prezent ma wadę: bolec jest za dużej średnicy. Czy można delikatnie rozwiercić otwory w tarczy bez żadnych konsekwencji ? Sorki, jeśli pytanie jest lamerskie - nie znam się, więc pytam...
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Re:

#14 Post autor: Yanek »

TomekJ pisze:Panowie, spadła mi z nieba całkiem fajna blokada na tarczę - niestety okazało się, że prezent ma wadę: bolec jest za dużej średnicy. Czy można delikatnie rozwiercić otwory w tarczy bez żadnych konsekwencji ? Sorki, jeśli pytanie jest lamerskie - nie znam się, więc pytam...
Nawet nie próbuj !!

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: Re:

#15 Post autor: TomekJ »

Uzasadnij, proszę.
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”