TANI intercom

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
kucyk_323
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 215
Rejestracja: wt gru 25, 2012 10:18 am
Lokalizacja: marki/wawa
Kontakt:

TANI intercom

#1 Post autor: kucyk_323 »

Witam, wiem że tematy odnośnie intercomów juz były, lecz dotyczyły takich powyżej 700zł...
Temat ten jest bardziej kierowany do użytkowników sprzętu z dolnej półki.
Czy ktoś używa i jest w stanie coś polecić do rozmowy z pasażerem w cenie do ok 300zł/kpl
bez intercomu idzie wytrzymać a jak mam wydać 700zł albo i więcej żeby mieć możliwość gadki z pasażerem to szczerze wole kilka razy zatankować na full i jechać gdzieś w traske krzycząc do siebie lub zatrzymywać się co jakiś czas żeby się podzielić wrażeniami.
na allegro widziałem takie cuś
http://allegro.pl/intercom-albrecht-ae6 ... 72334.html
http://allegro.pl/interkom-intercom-oxf ... 19622.html
Wykonuje balustrady nierdzewne i wszystko co związane z tą stalą i spawaniem, w razie potrzeby pomogę www.nierdzewnie.pl

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#2 Post autor: jaromc »

Wszyscy co niemieli do czynienia z interkomem twierdzą że da się bez nich wytrzymać… owszem ale tylko do czasu kiedy pierwszej trasy nie zrobisz i nim… potem już go nie ściągniesz… też podchodziłem do sprawy sceptycznie, teraz bez niego się nie ruszam …

Problem jest taki że z interkomem jest jak z kaskiem… za dobry trzeba zapłacić… jak masz kupić szit za 300 zyla to lepiej odpuść bo powyżej 70km/h nie pogadasz… no i na pewno zrezygnuj z kabli…

za 600zł można kupić np. Midlanda, ja mam go już trzeci sezon… na ładowaniu wytrzyma cały dzień paplania i słuchania muzy, jak masz wysoką szybę to bez problemu pogadasz nawet przy 150km/h, przy stówie nikt się nie kapnie że gadasz przez telefon jadąc na motocyklu… no i najważniejsze … zawsze możesz powiedzieć dziewczynie siedząc na motocyklu żeby wzięła browar nawet jak już jest przy kasie i płaci za paliwo :wink: na wyprawy we dwoje i nie tylko niedoceniony i niezastąpiony sprzęt.
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

borys
Uczy się jeździć
Posty: 74
Rejestracja: pn lut 04, 2008 12:03 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Sd02
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Chełmża

#3 Post autor: borys »


kucyk_323
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 215
Rejestracja: wt gru 25, 2012 10:18 am
Lokalizacja: marki/wawa
Kontakt:

#4 Post autor: kucyk_323 »

moze i tani ale oprócz ceny liczą się też opinie.
ostatnio w motoszklarni widziałem coś takiego http://www.motokoce.pl/TWIINS_D2_LSA_Intercom-541.html zestaw kierowca-pasezer koszt 400zł.
póki co szklarnia to testuje a ja pierwszy raz o tym słyszałem.

Proszę się wypowiadać tutaj na temat różnych modeli, szybe mam zajebiście wysoką lecz jeszcze jej nie testowałem :?
Wykonuje balustrady nierdzewne i wszystko co związane z tą stalą i spawaniem, w razie potrzeby pomogę www.nierdzewnie.pl

O'Ren
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 142
Rejestracja: wt cze 10, 2008 1:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

#5 Post autor: O'Ren »

jaromc pisze:Wszyscy co niemieli do czynienia z interkomem twierdzą że da się bez nich wytrzymać… owszem ale tylko do czasu kiedy pierwszej trasy nie zrobisz i nim… potem już go nie ściągniesz… też podchodziłem do sprawy sceptycznie, teraz bez niego się nie ruszam …

Problem jest taki że z interkomem jest jak z kaskiem… za dobry trzeba zapłacić… jak masz kupić szit za 300 zyla to lepiej odpuść bo powyżej 70km/h nie pogadasz… no i na pewno zrezygnuj z kabli…

za 600zł można kupić np. Midlanda, ja mam go już trzeci sezon… na ładowaniu wytrzyma cały dzień paplania i słuchania muzy, jak masz wysoką szybę to bez problemu pogadasz nawet przy 150km/h, przy stówie nikt się nie kapnie że gadasz przez telefon jadąc na motocyklu… no i najważniejsze … zawsze możesz powiedzieć dziewczynie siedząc na motocyklu żeby wzięła browar nawet jak już jest przy kasie i płaci za paliwo :wink: na wyprawy we dwoje i nie tylko niedoceniony i niezastąpiony sprzęt.
Jaki model Midlanda użytkujesz?
Baqeńczak!

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#6 Post autor: jaromc »

O'Ren pisze:
jaromc pisze:Wszyscy co niemieli do czynienia z interkomem twierdzą że da się bez nich wytrzymać… owszem ale tylko do czasu kiedy pierwszej trasy nie zrobisz i nim… potem już go nie ściągniesz… też podchodziłem do sprawy sceptycznie, teraz bez niego się nie ruszam …

Problem jest taki że z interkomem jest jak z kaskiem… za dobry trzeba zapłacić… jak masz kupić szit za 300 zyla to lepiej odpuść bo powyżej 70km/h nie pogadasz… no i na pewno zrezygnuj z kabli…

za 600zł można kupić np. Midlanda, ja mam go już trzeci sezon… na ładowaniu wytrzyma cały dzień paplania i słuchania muzy, jak masz wysoką szybę to bez problemu pogadasz nawet przy 150km/h, przy stówie nikt się nie kapnie że gadasz przez telefon jadąc na motocyklu… no i najważniejsze … zawsze możesz powiedzieć dziewczynie siedząc na motocyklu żeby wzięła browar nawet jak już jest przy kasie i płaci za paliwo :wink: na wyprawy we dwoje i nie tylko niedoceniony i niezastąpiony sprzęt.
Jaki model Midlanda użytkujesz?
BT2
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

Awatar użytkownika
Markuskl
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 147
Rejestracja: pn maja 23, 2011 9:10 pm
Lokalizacja: Rawicz

#7 Post autor: Markuskl »

Posiadam takowy, rewelacji nie ma, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Na dwa motocykle zasięg do 300m OK potem szumy i trzaski, do 100-120km/h dosyć czysto i wyraźnie, potem musze chować głowe za szybe żeby słyszeć bez szumów. Co do komunikacji z plecaczkiem to nie pomoge. Bateria spoko wytrzymuje jakieś 5-6h rozmów,albo słuchania muzyki z telefonu(prędzej pada mi bateria w telefonie)

kucyk_323
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 215
Rejestracja: wt gru 25, 2012 10:18 am
Lokalizacja: marki/wawa
Kontakt:

#8 Post autor: kucyk_323 »

Markuskl pisze:
Posiadam takowy, rewelacji nie ma)
Jak długo już z tego zestawu korzystasz?? co do plecaczka się nie wypowiesz bo rozumiem że jeżdzisz solo??
jak wygląda jakoś wykonania zaczepu itd

czekam oczywiście na inne sugestie
Wykonuje balustrady nierdzewne i wszystko co związane z tą stalą i spawaniem, w razie potrzeby pomogę www.nierdzewnie.pl

Awatar użytkownika
Markuskl
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 147
Rejestracja: pn maja 23, 2011 9:10 pm
Lokalizacja: Rawicz

#9 Post autor: Markuskl »

kucyk_323 pisze:
Markuskl pisze:
Posiadam takowy, rewelacji nie ma)
Jak długo już z tego zestawu korzystasz?? co do plecaczka się nie wypowiesz bo rozumiem że jeżdzisz solo??
jak wygląda jakoś wykonania zaczepu itd

czekam oczywiście na inne sugestie
Korzystaliśmy z kolegą cały zeszły sezon, kupiliśmy na pół zestaw na dwa kaski. Co do jakości wykonania: zewnętrznie nie ma się do czego przyczepić, dość fajnie wygląda z przycisków da się korzystać nawet w rękawicach(letnich). wewnętrznie po 2-uch miesiącach oberwało mi się gniazdo słuchawek, ale lutownica i pół godzinki załatwiły sprawe. Jedyna kiszka jest z mocowaniem. nie przemyślany zaczep nie idzie go masywnie przymocować do kasku.ciągle się zsuwa i poluźnia(na szczęście nie spada).
Ogólnie jestem zadowolony(nie mam porównania do droższych zestawów) spróbuj raz a następnym razem będzie ci już czegoś brakowało.

kucyk_323
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 215
Rejestracja: wt gru 25, 2012 10:18 am
Lokalizacja: marki/wawa
Kontakt:

#10 Post autor: kucyk_323 »

Markuskl pisze:
kucyk_323 pisze:
Markuskl pisze:
borys pisze: ............spróbuj raz a następnym razem będzie ci już czegoś brakowało.
coś o tym wiem.... w piątej klasie podstawówki spróbowałem jazdy na motorze.... od tamtej pory mój rekord bez posiadania motocykla to ok 7mc....
Wykonuje balustrady nierdzewne i wszystko co związane z tą stalą i spawaniem, w razie potrzeby pomogę www.nierdzewnie.pl

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#11 Post autor: jaromc »

Markuskl pisze: spróbuj raz a następnym razem będzie ci już czegoś brakowało.
jak z ciupcianiem :wink: :D
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

kucyk_323
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 215
Rejestracja: wt gru 25, 2012 10:18 am
Lokalizacja: marki/wawa
Kontakt:

#12 Post autor: kucyk_323 »

nikt wiecej nic taniego nie używa??
Wykonuje balustrady nierdzewne i wszystko co związane z tą stalą i spawaniem, w razie potrzeby pomogę www.nierdzewnie.pl

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#13 Post autor: Kuba-car »

Nie wiem o jakiej kwocie myślisz pisząc-tani intercom,mam Scala Rider f.my Cardo i chwalę go sobie-jakość odbioru rozmów nie zmienia się wraz z prędkością,montaż prosty,działa na Blutka,łączy się z Tomtom-kiem jak i z większością komórek,obsługa w rękawiczkach możebna-pozostaje czerpać radochę z jazdy i od czasu do czasu odebrać upierdliwego rozmówcę :wink:
A muzy nie słucham na moto-bo tak jakoś bez subwoofera to lipa.. :D

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

#14 Post autor: Yanek »

kucyk_323 pisze:nikt wiecej nic taniego nie używa??
Ja używam Interphone F3 Passenger i jestem bardzo zadowolony

kucyk_323
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 215
Rejestracja: wt gru 25, 2012 10:18 am
Lokalizacja: marki/wawa
Kontakt:

#15 Post autor: kucyk_323 »

pisząc tani chodzi mi o tani czyli tak 400-500zł/kpl
Wykonuje balustrady nierdzewne i wszystko co związane z tą stalą i spawaniem, w razie potrzeby pomogę www.nierdzewnie.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”