Kufry z amelinium na stelaż hondy

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wild Hog
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 484
Rejestracja: pn maja 24, 2010 1:22 am
Imię: Sylwek
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Londek

Kufry z amelinium na stelaż hondy

#1 Post autor: Wild Hog »

Czy ktoś przerabiał temat wymiany oryginalnych kufrów hondowskich na alu? :whatup: Eeeee tam - na pewno :isok:
Chodzi mi o to, czy da się podpasować kufry alu do oryginalnego stelaża (2009) czy też trzeba demontować i zakładać nowy?

Mam dokładnie taki sam ale bez kufrów aluminiowych:
magdalena-mitka-i-jej-spontaniczne-po-swiecie-podrozowanie.jpg
magdalena-mitka-i-jej-spontaniczne-po-swiecie-podrozowanie.jpg (286.6 KiB) Przejrzano 4758 razy
(na zdjęciu Magdalena Mitka - podróżniczka motocyklowa - zdjęcie zapożyczone z netu w celach poglądowych :coolcop:
Bond. James Bond.

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Kufry z amelinium na stelaż hondy

#2 Post autor: LukasW »

Mam oryginalne Hepco Beckery podobne do tych ze zdjęcia ale one były już ze stelażem. Vara dużo lepiej wygląda no i blacha to blacha, nie plastik. Obawiam się że bez stelaża nie da rady.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Kufry z amelinium na stelaż hondy

#3 Post autor: melon1968 »

Wszystko się da zrobić.Potrzebna spawarka,gumówka i jeszcze parę dupereli.Trza mieć kufry i wtedy kombinować mocowanie.Swoje stelaże do givi v35 zmontowałem z oryginalnych i dl650.

Leszek1985
Udaje motocyklistę
Posty: 155
Rejestracja: pn maja 08, 2017 1:08 pm
Imię: Leszek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999

Re: Kufry z amelinium na stelaż hondy

#4 Post autor: Leszek1985 »

Kurczę nie mogę zdjęcia wstawić a bym pokazał dokładnie jak to może wyglądać ponieważ mam alu kufry własnej roboty założone na stelaze bodajże givi.
Poprzedni właściciel zrobił

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 992
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Kufry z amelinium na stelaż hondy

#5 Post autor: PEPE64 »

Leszek1985 pisze:Kurczę nie mogę zdjęcia wstawić a bym pokazał dokładnie jak to może wyglądać ponieważ mam alu kufry własnej roboty założone na stelaze bodajże givi.
Poprzedni właściciel zrobił
Czemu nie możesz zdjęcia wstawić? Może plik za duży? Musisz zmniejszyć do kilkuset kilobajtów, a wstawisz bez problemu.
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

Godi
Rekrut
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:54 am
Lokalizacja: Szewna

Re: Kufry z amelinium na stelaż hondy

#6 Post autor: Godi »

Wild Hog pisze:Chodzi mi o to, czy da się podpasować kufry alu do oryginalnego stelaża (2009) czy też trzeba demontować i zakładać nowy?
Sądzę że jest to wykonalne, ale trzeba zlecić wykonanie dwóch podciętych kufrów, np takich jakie są wieszane na GS-ie.
Spróbuj pogadać z nimi: http://apduro.com/
Robią b.dobre kufry w rozsądnych cenach

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Kufry z amelinium na stelaż hondy

#7 Post autor: szuler »

Wild Hog pisze:Czy ktoś przerabiał temat wymiany oryginalnych kufrów hondowskich na alu? :whatup: Eeeee tam - na pewno :isok:
Chodzi mi o to, czy da się podpasować kufry alu do oryginalnego stelaża (2009) czy też trzeba demontować i zakładać nowy?
Stelaże do oryginalnych kufrów hondowskich są powyginane i dopasowywanie kufrów to bedzie "rzeźbienie".
Zamów proste stelaże z którejkolwiek firmy w Polsce i prześlij je do http://apduro.com/ jak napisał Godi. Oni Ci zrobią kufry, zamocują mocowania i bez żadnych kłopotów założysz je na moto i po temacie. Ja tak zrobiłem uzbrajając Malucha (XL125) i wyszło super. Efekt możesz zobaczyć :
http://varadero125.com.pl/?pl_varadero- ... szulera,44
Po kupnie V-Stroma zdjąłem "suzukowskie" stelaże, założyłem z Tauratecha (najbardziej mi pasowały konstrukcyjnie), przełożyłem mocowania kufrów i jest OK.
Jakość kufrów Apduro jest bardzo OK.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”