Opinie:Michelin Anakee Adventure, Pirelli Scorpion Rally STR

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mokry
Udaje motocyklistę
Posty: 128
Rejestracja: wt lip 31, 2018 3:57 pm
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Koło

Opinie:Michelin Anakee Adventure, Pirelli Scorpion Rally STR

#1 Post autor: mokry »

Witam, wasze opinie na temat opon Michelin Anakee Adventure, Pirelli Scorpion Rally STR, Heidenau K60 Scout, czy inne propozycje.
Aktualnie w moim Sd01 od 3sezonów mam szosowe Dunlop Sportmax Roadsmart III.
Opony 100% na asfalt. Mają świetne recenzje, które osobiście potwierdzam.
Jednak chciałbym nieco zmiany. Dalej będę głównie jeździć po czarnym ale brakuje mi komfortu(przyczepności) na szutrowych dojazdówkach, gorszym asfalcie planowana wycieczka do Rumuni. Czytałem opinie na temat w/w na różnych forach , chodzi mi jednak konkretnie o zastosowaniu w Varadero.

Awatar użytkownika
Staszek1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 605
Rejestracja: pt cze 30, 2017 10:26 am
Imię: Staszek
Marka motocykla: KTM
Model: 1090 ADV R
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Milanówek

Re: Opinie:Michelin Anakee Adventure, Pirelli Scorpion Rally

#2 Post autor: Staszek1 »

W jednym sezonie latałem na Pirelli Scorpion Rally. Właściwie, to założyłem je specjalnie na wyjazd na Ukrainę - a drogi tam paskudne.
Co do odczuć:
- w " ;) terenie ;) " bardzo pozytywnie. W końcu wiadro prawie miało jakąś sterowność na miękkim ;D
- szutry - pewna kontrola-super, do tego polecam.
Co do asfaltu......
... pomimo moich obaw opony sprawdzały się bardzo dobrze. Trochę huczały, ale do zniesienia. W końcu to kostki. Jeden raz udało mi się uślizgnąć przednie koło. To był ostry zakręt i padał deszcz. Więc ogólna ocena też na plus.
Jeden minus jaki muszę podać, to żywotność. Viadro to ciężki i dość mocny sprzęt. Przy przelotach autostradowych opony ginęły w oczach.
Przejechałem na nich jedynie 7000 km. :( Pewnie dałyby radę jeszcze trochę, ale sezon się skończył, a w garażu czekał już nowy komplet.
Wspominam dobrze.
No i +5 do lansu ;D
Pirelli.jpg
Pirelli.jpg (199.02 KiB) Przejrzano 5816 razy
Podróżować to żyć.
(Hans Christian Andersen)

Awatar użytkownika
mokry
Udaje motocyklistę
Posty: 128
Rejestracja: wt lip 31, 2018 3:57 pm
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Koło

Re: Opinie:Michelin Anakee Adventure, Pirelli Scorpion Rally

#3 Post autor: mokry »

Wielkie dzięki, zastanawiam się nad tą wersją STR przednia opona jest bardziej szosowa od wersji, którą miałeś.
Znalazłem sporo pozytywnych opini na amerykańskim forum z tym , że dotyczyły głównie BMW GS, KTM i nowa Africa.

Daniel78
Uczy się jeździć
Posty: 87
Rejestracja: pn cze 15, 2020 1:50 pm
Imię: Daniel
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2010

Re: Opinie:Michelin Anakee Adventure, Pirelli Scorpion Rally

#4 Post autor: Daniel78 »

Cześć ja mam zamiar na ten sezon sprawdzić opony Mitas Terra Force dobra cena co do jakości i trwałości to się okaże.Kolega ma Mitas E 08 i sobie chwali zobaczymy :isok2:

Awatar użytkownika
Pegaz
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 04, 2017 10:33 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Yamaha
Model: Super Tenere 1200
Lokalizacja: Międzyborów

Re: Opinie:Michelin Anakee Adventure, Pirelli Scorpion Rally

#5 Post autor: Pegaz »

Ja miałem na Varadero opony Michelin Anakee Adventure. Dobrze trzymają na mokrym asfalcie co chyba najważniejsze bo na suchym to wszystko trzyma. Szuter jak szuter zależy jaki i jakie umiejętności kierownika ;) Bardzo porównywalne z poprzednimi Anakee II. Miałem też typowo szosowe Danlopy tylko Roadsmart II i też były dobre z tym, że tylna opona bardzo szybko się zużywała ( wypłaszczała).

Awatar użytkownika
mokry
Udaje motocyklistę
Posty: 128
Rejestracja: wt lip 31, 2018 3:57 pm
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Koło

Re: Opinie:Michelin Anakee Adventure, Pirelli Scorpion Rally

#6 Post autor: mokry »

Terra Force na pewno super na Off.
Anakee Adventure biorę pod uwagę w błocie specjalnie nie mam zamiaru się taplać.
Jednak na oponach szosowych załadowany i w dwie osoby na wszelkich dojazdówkach nie jest zbyt pewnie.
Roadsmart właśnie trochę płaski mi się zrobił.
Umiejętności w Off raczej niewielkie, tyle co polne drogi i szuterki. Ponad 20 lat temu jeździłem Hondą XL 600LM ale to komarek był w porównaniu z gabarytami Varadero, natomiast terenowo bił na głowę Africe .
Więc potrzebuje opon na drogi gdzie i na szosowych da się wjechać ale na bardziej uniwersalnych więcej frajdy będzie.

Daniel78
Uczy się jeździć
Posty: 87
Rejestracja: pn cze 15, 2020 1:50 pm
Imię: Daniel
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2010

Re: Opinie:Michelin Anakee Adventure, Pirelli Scorpion Rally

#7 Post autor: Daniel78 »

Mitas Terra Force to raczej asfalt do offroad wybrałbym raczej mitas E-08 :))

Awatar użytkownika
mokry
Udaje motocyklistę
Posty: 128
Rejestracja: wt lip 31, 2018 3:57 pm
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Koło

Re: Opinie:Michelin Anakee Adventure, Pirelli Scorpion Rally

#8 Post autor: mokry »

Daniel78 pisze:Mitas Terra Force to raczej asfalt do offroad wybrałbym raczej mitas E-08 :))
Pomyliłem je właśnie z E-08.

Rzelu
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 26, 2019 10:47 pm
Imię: Jacek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Opinie:Michelin Anakee Adventure, Pirelli Scorpion Rally

#9 Post autor: Rzelu »

Mam na tyle Pirelli Scorpion STR i muszę powiedzieć że sprawdza się świetnie, tak w terenie (co zrozumiałe) ale i na asfalcie, w tym na mokrym. Wracając z urlopu machnąłem przelot 700 km autostradą i moto prowadzi się dobrze.

Awatar użytkownika
mokry
Udaje motocyklistę
Posty: 128
Rejestracja: wt lip 31, 2018 3:57 pm
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Koło

Re: Opinie:Michelin Anakee Adventure, Pirelli Scorpion Rally

#10 Post autor: mokry »

Porównałem niektóre ceny zestawów w Wiadrowych rozmiarach.

Mitas Terra Force od - 600zł za komplet ( cena super)
nigdy nie używałem opon tego producenta.

Heidenau K60 Scout - 800zł. K60 nie miałem ale używałem szosowe Heidenau z indeksem do 210km/h W Bandicie 600 i byłem zadowolony.

Pirelli Scorpion Rally STR - 850zł - poważnie biorę je pod uwagę.

Michelin Anakee Adventure - 1050zł ponoć lepsze od Anakee 2 - mogły by kosztować z 2 stówki mniej. Taki mój faworyt.
W/w ceny dla rocznika 2020

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Opinie:Michelin Anakee Adventure, Pirelli Scorpion Rally

#11 Post autor: eneron »

Z racji tego, że od kilku lat moje roczne przebiegi nie przekraczaja 1 tys km, z braku czasu mogę pozwolic jedynie na penetrację dogłębną okolic komina :-D a szutrow i okolic rzek mam sporo do odkrycia, wiec szukam opon, które pozwolą na trochę więcej niz obecne szosowe Anakee 3, które to jak wiadomo preferują jedynie 100% czarnego....

Ktoś ujeżdza moze Michelin Anakee Wild ? Czy Viadro na nich jakos sie odpycha w "trudniejszym offie" ? Domuslam sie, ze bieżnik po czarnym znika w oczach co przy moich rocznych przebiegach i tak z 6 - 7 lat poslużą :-D

Użytkownicy tych opon mozecie cos więcej o nich napisać??
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
mokry
Udaje motocyklistę
Posty: 128
Rejestracja: wt lip 31, 2018 3:57 pm
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Koło

Re: Opinie:Michelin Anakee Adventure, Pirelli Scorpion Rally

#12 Post autor: mokry »

Poniżej wklejam opinie o Pirelli Str forumowego kolegi Łukasza .
Tekst skopiowany za zgodą autora.


,,Różne są opinie moja opinia jest subiektywna mam opony z 2020r (varadero kupiłem już z tymi oponami) przejechałem na nich tylko około 400km a już po pierwszych kilometrach miałem ich dość..... po pierwsze hałasują u mnie tylna to nawet łomocze (najbardziej przy 60km/h) ale nic dziwnego wystarczy spojrzeć na ten agresywny bieżnik. Po drugie duży opór toczenia wiem ze varadero 1000 jest ciężkie ale z tymi oponami jak wciśniesz sprzęgło podczas jazdy to po chwili stoisz. Po trzecie wibracje nie dość że silnik V wibruje sam z siebie to z tymi oponami nieźle cię wytrzęsie szczególnie podczas przyspieszania. Po czwarte jezdząc po drodze gruntowej czy po szlace uważaj!! prawie rozwaliłem przedni błotnik i wybiłem szybę gościowi który jechał za mną ponieważ kamienie zostają w bieżniku i są wyrzucane!! jechałem wtedy 30-40km/h raz tez wbił się kamień w bieżnik i tarł po całym błotniku musiałem się zatrzymać i go wyjąć oczywiście błotnik od środka uszkodzony.
Z plusów: pole, droga gruntowa , piach, błoto z tymi oponami jedziesz bez żadnego problemu. Dziury w asfalcie, kocie łby w ogóle ich nie czuć.
Ogólnie najbardziej mnie denerwował hałas tych opon reszta była do przeżycia.
Chcesz mogę Ci sprzedać moje STR [:DD]
Pewnie zaraz masa ludzi będzie pisać (ja mam te opony i u mnie wszystko jest ok to jest jakaś ściema!)
Jeszcze raz podkreślam! TO JEST MOJA SUBIEKTYWNA OPINIA!!,,

Powyższa recenzja kolegi może pomóc w wyborze opon.
Ja osobiście chyba zaryzykuje i spróbuję te opony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”