Zamek od siodła

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
adziu
Udaje motocyklistę
Posty: 141
Rejestracja: pt maja 11, 2012 2:02 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Zamek od siodła

#1 Post autor: adziu »

Panowie mam problem, rozebrałem tył viaderka, sciągałem boczne plastiki i odpiołem linke od zamka siodła, poskładałem wszystko do kupy oczywiście zapominając podpiąć linke. Położyłem siedzenie i teraz du..... , jakiś patent na podniesienie siodła ???

daro
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 521
Rejestracja: wt sty 22, 2013 9:01 pm

#2 Post autor: daro »

.... możesz spróbować wywiercić otwór w nadkolu pod zamkiem ... może troszkę przed i spróbować jakąś szprychą lekko przegiętą przesuwać zapadkę zamka. Dobrze gdybyś miał obok drugie Viadro do ustalenia miejsca odwierty i podpatrzenie zasady zapadki w zamku ... tak sobie kombinuję ....

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

#3 Post autor: Yanek »

daro pisze:.... możesz spróbować wywiercić otwór w nadkolu pod zamkiem ... może troszkę przed i spróbować jakąś szprychą lekko przegiętą przesuwać zapadkę zamka. Dobrze gdybyś miał obok drugie Viadro do ustalenia miejsca odwierty i podpatrzenie zasady zapadki w zamku ... tak sobie kombinuję ....
Myślę to dobry pomysł, wg mnie lepiej wywiercić otwór ok fi 20mm i spróbować włożyć palec, tak by zrobił ginekolog :lol: . Na koniec proponuje kupić korek gumowy w sklepie moto i zaślepić otwór.Dodam kilka fotek dla lepszego trafienia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pit
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: sob mar 07, 2015 12:03 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Xr650r
Model: Honda
Rocznik: 2002

Re: Zamek od siodła

#4 Post autor: Pit »

Ciekawy jestem, czy cos ruszylo sie w tym temacie bo jakims cudem u mnie zamek nie zwalnia blokady zamka i siodlo mam na stale zakleszczone :( - uf problem rozwiazany bez wiercenia.

muflonpl
Rekrut
Posty: 34
Rejestracja: ndz kwie 10, 2016 9:14 pm
Imię: Marian
Marka motocykla: Honda
Model: Sd01
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Zamek od siodła

#5 Post autor: muflonpl »

Panowie ja nic nie wiercilem trzeba ruszyc glowa jak spiewal Kazik. do tego potrzeba pomocy kolegi i kilku piw roboty 15 min potem piwo 2h.
1. naciagamy/odginamy przod kanapy aby ja zdjac z zaczepu ktory jest na baku
2. naciagamy kanape do tylu dosc mocno podnaszac ja do gory w miejscu szycia poprzecznego
3. gdy wyskoczy z dolnych "zasówek" odciagamy ja do gory delikatnie/mocno w zaleznosci czym chcecie wyciagnac linke i jakiej wielkosci macie dlonie.(drut,palec,kombinerki)

ja darlem na sile bo i tak miala isc do przeszycia w Gorjanie http://www.gorjan.pl i wogole jej nie uszkodzilem nic sie nie ulamalo/urwalo/ugielo. wiec sposob jak najbardziej polecam . mysle ze wyjasnilem nieco jesli ktos bedzie mial klopoty zatrzasne jeszcze raz i nagram film instruktazowy :D

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Zamek od siodła

#6 Post autor: Yanek »

muflonpl pisze:Panowie ja nic nie wiercilem trzeba ruszyc glowa jak spiewal Kazik. do tego potrzeba pomocy kolegi i kilku piw roboty 15 min potem piwo 2h.
1. naciagamy/odginamy przod kanapy aby ja zdjac z zaczepu ktory jest na baku
2. naciagamy kanape do tylu dosc mocno podnaszac ja do gory w miejscu szycia poprzecznego
3. gdy wyskoczy z dolnych "zasówek" odciagamy ja do gory delikatnie/mocno w zaleznosci czym chcecie wyciagnac linke i jakiej wielkosci macie dlonie.(drut,palec,kombinerki)

ja darlem na sile bo i tak miala isc do przeszycia w Gorjanie http://www.gorjan.pl i wogole jej nie uszkodzilem nic sie nie ulamalo/urwalo/ugielo. wiec sposob jak najbardziej polecam . mysle ze wyjasnilem nieco jesli ktos bedzie mial klopoty zatrzasne jeszcze raz i nagram film instruktazowy :D
zapraszam sąsiada na nagrywkę, 2.15 h znajdę na pewno :isok2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”