spalanie wiadra

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
KrzesieK
Udaje motocyklistę
Posty: 124
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 9:45 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Marki

#31 Post autor: KrzesieK »

Moje SD01 po zrobieniu kominów,synchro gaźników po mieście zeszło do 7,4 l/100km,w trasie z 3 kuframi i pasażerką przy 120-150km/h 5,2 l/100km.

Awatar użytkownika
IKAR
Rekrut
Posty: 25
Rejestracja: pt gru 18, 2009 6:41 pm
Lokalizacja: Grójec

#32 Post autor: IKAR »

WITOJCIE.Koledzy ja jeżdżę Viderkiem 99 wiec gażnik ale nigdy nie zszedłem po niżej 7na/ 100km.ale wczasy plus plecaczek plus spóznienie to wyszło spalanie 14 na 100km. więc na codzień mam 8.5na 100km.pali pięknie żadnych stszałów z wydechu czy dławienia się.Nie wiem czy to normalne ale tak mam od trzech lat jak nim jeżdzę.

Baza
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 30, 2008 5:08 pm
Lokalizacja: Żywiec

#33 Post autor: Baza »

Różni ludzi różnie rozumieją spokojny styl jazdy.Jeden będzie głaskał gaz i przerzucał biegi przy 3,5tyś. obr/min a drugi spokojnie będzie wykręcał na full otwartej manecie ale tylko do 4tyś, druga sprawa jedni mieszkają w Warszawie i żeby gdziekolwiek wyjechać muszę miasto przejechać a inni mieszkają (jak ja np.) w Żywcu gdzie w największym korku stoi się 15 minut i jest to tylko na jednej ulicy którą można ominąć. Poprzedniemu właścicielowi moje Viaderko paliło w okolicach 7-8L a jeździł raczej normalnie a nie emerycko, a synchro było z dupy.
Ja teraz zmienie filtr, zrobię synchro i zobaczymy czy będzie jakiś spektakularny wynik.

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#34 Post autor: JAQB »

Na zlocie w Kłaninie to po sobotniej przejażdżce (gdzie większość była na II gazie :D i prędkości nie były zbyt duże) spalił 4,6l. A że miałem motór krótko uznałem to za normalne. Niestety wkrótce okazało się, że tak nie jest. Już nigdy nie zeszłem do spalania na takim poziomie :cry: . Średnie spalanie wiadra u mnie to 6,5l, a przy dzidowaniu to i 9. Ale 14 to chyba lekka przesada i trza coś zestroić.

Baza
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 30, 2008 5:08 pm
Lokalizacja: Żywiec

#35 Post autor: Baza »

JAQB pisze:Na zlocie w Kłaninie to po sobotniej przejażdżce (gdzie większość była na II gazie :D i prędkości nie były zbyt duże) spalił 4,6l. A że miałem motór krótko uznałem to za normalne. Niestety wkrótce okazało się, że tak nie jest. Już nigdy nie zeszłem do spalania na takim poziomie :cry: . Średnie spalanie wiadra u mnie to 6,5l, a przy dzidowaniu to i 9. Ale 14 to chyba lekka przesada i trza coś zestroić.
Jak na mastodonta o prawie 300kg masy i 1000ccm pojemności to rewelacja.

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#36 Post autor: Przemek »

JAQB pisze:Na zlocie w Kłaninie to po sobotniej przejażdżce (gdzie większość była na II gazie :D ...
nie wiem o czym piszesz, chyba w innym Kłaninie byłeś :roll: :D
ja pamiętam, że po uroczystej kolacji z symboliczną lampką wina, ciastku, kawusi i krótkim występie kulturalno-rozrywkowym, wszyscy o 9 rozeszli się do pokojów na spoczynek, tak aby na sobotnią przejażdżkę wstać świerzym i wypoczętym
zresztą tak jest na każdym zlocie :roll: 8)

a w temacie spalania to gaźnikowe z '01 nie przekraczało 10 l na autostradach, a normalnie ok 7 l.
nieaktualne

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#37 Post autor: kolim »

Przemek pisze: a w temacie spalania to gaźnikowe z '01 nie przekraczało 10 l na autostradach, a normalnie ok 7 l.
Trzeba bylo jechac z nami do Turcji ;-) Na autostradzie rezerwal zapalala se zawsze po 150-170km ;-) oczywiscie mowa o sd01 z 2003r. :P

Aha i dodam ze gazu nie odkrecalem w ogole... i na tempomacie ;-)
Obrazek

luzMarija
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: wt gru 08, 2009 9:47 pm
Lokalizacja: Guildford

#38 Post autor: luzMarija »

Zalany po korek i przy spokojnej jezdzie, tak 70-80 mil/h zdazalo mi sie przejezdzac nawet ciut ponad 200 mil. Sd01 99'. Fakt ze ja lekki jestem, ledwo 10,5 stones w sezonie biegowym ;)

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#39 Post autor: Przemek »

kolim pisze:Trzeba bylo jechac z nami do Turcji ;-) Na autostradzie rezerwal zapalala se zawsze po 150-170km ;-) oczywiscie mowa o sd01 z 2003r. :P

Aha i dodam ze gazu nie odkrecalem w ogole... i na tempomacie ;-)
Wy to wariaci jesteście :) :wink:
nieaktualne

muflonpl
Rekrut
Posty: 34
Rejestracja: ndz kwie 10, 2016 9:14 pm
Imię: Marian
Marka motocykla: Honda
Model: Sd01
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Leżajsk

Re:

#40 Post autor: muflonpl »

Odgrzeje kotleta wrocilem z bieszczad wiadro mam od ponad 2 miesiecy,jechalem sam zaladowany srednia predkosc miedzy 90 a 120 km/h . Na prostej 160 i lepiej, na baku zrobilem rowne 402 km do tankowania - zmiescilo sie 24 litry mysle ze przy spokojnej jezdzie bylbym wstanie zejsc do 5,5 moze troszke mniej. viadro 2001 r. wynik dla mnie bardzo dobry kolega ktory ze mna jechal 1,5 litra wiecej pociagnal.

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: spalanie wiadra

#41 Post autor: LukasW »

sd 02 4,6-5,1 L/100 km z kufrem centralnym i torbą na siedzeniu , przetestowany ostatnio Mazury , Bieszczady , Tatry na odcinku 2500 km.
ps. Gs 1150 na tej samej trasie i tej samej prędkości przelotowej spalił średnio 1-1,5 więcej :hyhy:

Awatar użytkownika
ropa2
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 338
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:37 pm
Imię: Roman
Marka motocykla: Yamaha
Model: FJR
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Janikowo

Re: spalanie wiadra

#42 Post autor: ropa2 »

LukasW pisze:sd 02 4,6-5,1 L/100 km z kufrem centralnym i torbą na siedzeniu , przetestowany ostatnio Mazury , Bieszczady , Tatry na odcinku 2500 km.
ps. Gs 1150 na tej samej trasie i tej samej prędkości przelotowej spalił średnio 1-1,5 więcej :hyhy:
Musiałeś naprawdę delikatnie jechać, spalanie na trasie do 120km/h schodze do 5,3l , wychodzi na to że naprawdę sporo zależy od maszyny i kierownika :isok2:
Obrazek

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: spalanie wiadra

#43 Post autor: LukasW »

Miejscami 180 :hyhy: Gs miał ciężko mi na tyłku się trzymać.
Motocykl po regulacjach wymianie uszczelek wydechów , filtrów, wszystkie części ASO Honda.

Awatar użytkownika
ropa2
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 338
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:37 pm
Imię: Roman
Marka motocykla: Yamaha
Model: FJR
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Janikowo

Re: spalanie wiadra

#44 Post autor: ropa2 »

.... A świstak..... Yhy...
Obrazek

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: spalanie wiadra

#45 Post autor: LukasW »

Sam jesteś świstak :hyhy:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”