Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#1 Post autor: Merlin »

Chcę zasięgnąć opinii Kolegów, jak z corocznymi przeglądami technicznymi w przypadku "angielskiego" reflektora. To samo pytanie o kontrole drogowe policji.
Ewentualnie info jak się przerabia czy dostosowuje reflektor do polskich wymogów.

Nie znalazłem informacji o tym, więc zakładam temat, jeżeli w złym miejscu proszę o przeniesienie.

Awatar użytkownika
driver3813
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 12, 2013 12:49 am
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125 V
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Pomorze

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#2 Post autor: driver3813 »

Myślę że będzie podobnie jak z samochodami, czyli nie da się wyregulować i trzeba kupić nową lampę :(
Pozdrawiam.
Bike means FREEDOM

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#3 Post autor: Czarny »

Nie da się niczego prze regulować, odbłyśniki są innego kształtu a gniazda na żarówki skierowane w nieodpowiednia stronę.
Ja u siebie rozebrałem lampę, dorobiłem nowe blachy do obsadzenia żarówek i wsadziłem soczewki.
Rozebranie lampy to jednak armagedon, sposoby z podgrzewaniem w celu rozklejenia nie działają.
Wszystko trzeba rozcinać po milimetrze ręcznie, częściowo uszkadzając czarny plastik.

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#4 Post autor: Yanek »

Merlin pisze:Chcę zasięgnąć opinii Kolegów, jak z corocznymi przeglądami technicznymi w przypadku "angielskiego" reflektora. To samo pytanie o kontrole drogowe policji.
Ewentualnie info jak się przerabia czy dostosowuje reflektor do polskich wymogów.

Nie znalazłem informacji o tym, więc zakładam temat, jeżeli w złym miejscu proszę o przeniesienie.
Najpierw sprawdź jaką masz homologacje na lampie. W moim "angliku" jest zamontowana lampa z homologacja E13.
E13 jest przypisana do Luxemburga gdzie jest ruch prawostronny. Dla Anglii jest literka E11

Suszek
Uczy się jeździć
Posty: 73
Rejestracja: czw sty 17, 2013 9:37 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 XL
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#5 Post autor: Suszek »

Witam,
Mam anglika na przeglądzie problemów nie miałem. W trakcie jazdy tez nie specjalnie to przeszkadza.

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#6 Post autor: Merlin »

Suszek pisze:Witam,
Mam anglika na przeglądzie problemów nie miałem. W trakcie jazdy tez nie specjalnie to przeszkadza.
Ale tym z przeciwka może przeszkadzać, no i policji w trakcie kontroli a wtedy tracisz dowód rejestracyjny.

Suszek
Uczy się jeździć
Posty: 73
Rejestracja: czw sty 17, 2013 9:37 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 XL
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#7 Post autor: Suszek »

Ze świeceniem autom jadącym z naprzeciwka nie wypowiem się bo nie wiem. Nikt mi w sumie nigdy nie mrugał. Odnośnie Policji - wątpię żeby wpadli na to że moto może mieć lampe z anglika. Ja zostanę zmuszony do wymiany - na pewno to zrobię.

Awatar użytkownika
VenoMek
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 253
Rejestracja: wt lut 11, 2014 10:35 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: VT750C2 A.C.E.
Rocznik: 1998
Lokalizacja: śląskie: Ruda Śląska oraz Imielin

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#8 Post autor: VenoMek »

Yanek pisze:
Merlin pisze:Chcę zasięgnąć opinii Kolegów, jak z corocznymi przeglądami technicznymi w przypadku "angielskiego" reflektora. To samo pytanie o kontrole drogowe policji.
Ewentualnie info jak się przerabia czy dostosowuje reflektor do polskich wymogów.

Nie znalazłem informacji o tym, więc zakładam temat, jeżeli w złym miejscu proszę o przeniesienie.
Najpierw sprawdź jaką masz homologacje na lampie. W moim "angliku" jest zamontowana lampa z homologacja E13.
E13 jest przypisana do Luxemburga gdzie jest ruch prawostronny. Dla Anglii jest literka E11
U mnie jest E9 :S motocykl pochodzi z Anglii i faktycznie świeci po wyspiarsku, tzn w górę z lewej... pytanie, czy są jakieś naklejki na klosz - maskownice, aby nie było problemu z przeglądem i przede wszystkim oślepianiem jadących z naprzeciwka?
Pozdrawiam
VenoMek
Tomek
Honda Shadow VT750 C2 A.C.E. '98
Honda Varadero XL1000V Travel '08

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#9 Post autor: płock1964 »

VenoMek pisze:
Yanek pisze:
Merlin pisze:Chcę zasięgnąć opinii Kolegów, jak z corocznymi przeglądami technicznymi w przypadku "angielskiego" reflektora. To samo pytanie o kontrole drogowe policji.
Ewentualnie info jak się przerabia czy dostosowuje reflektor do polskich wymogów.

Nie znalazłem informacji o tym, więc zakładam temat, jeżeli w złym miejscu proszę o przeniesienie.
Najpierw sprawdź jaką masz homologacje na lampie. W moim "angliku" jest zamontowana lampa z homologacja E13.
E13 jest przypisana do Luxemburga gdzie jest ruch prawostronny. Dla Anglii jest literka E11
U mnie jest E9 :S motocykl pochodzi z Anglii i faktycznie świeci po wyspiarsku, tzn w górę z lewej... pytanie, czy są jakieś naklejki na klosz - maskownice, aby nie było problemu z przeglądem i przede wszystkim oślepianiem jadących z naprzeciwka?
Kiedyś - czyli w epoce kloszy szklanych z tłoczeniami , we Francji widywałem auta z wysp z naklejonymi trójkątami na lampie. Miało to likwidować podniesienie lewej strony. Czy działało - nie wiem.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Awatar użytkownika
Misiek
Udaje motocyklistę
Posty: 112
Rejestracja: sob lis 16, 2013 2:36 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#10 Post autor: Misiek »

VenoMek jak już Ci pisałem też ostatnio metodą kupna stałem się posiadaczem Hondy Varadero. Mój Varanek również pochodzi z Wielkiej Brytanii, sprowadzony do PL - 10.2012 roku. Mam licznik w milach i zastanawiałem się również na lampą. Wiem, że poprzedni (i jedyny) właściciel w PL napewno lampy nie zmnieniał i w Wielk.Bryt. też nikt tego raczej nie robił.
Na lampie ma również oznaczenie E9 - co oznacza kraj dopuszczenia reflektora (zgodnie z normą ECE) - Hiszpania

Oznaczenie miejsca dopuszczenia normy ECE
Obrazek

Ponadto: Oznaczenia rodzaju świateł reflektora przedniego
Obrazek

A to moja lampa tzn. oznczenia na niej:
ObrazekObrazek

jeżeli E9 - Hiszpania to spoko i powinno być ok. No najlepiej było by E20 i już.
Jak narazie to nie wiem jeszcze co oznacza to PL i z tymi strzałkami "--->" nie mogę dojść do ładu. Ale niestety może to oznaczać ruch lewostronny (Wielk.Bryt.), przy naszym prawostronnym nie powinno być żadnej strzałki niestety.
Inną sprawą jest to że mój reflektor świeci praktycznie równo. Jak stanę np. naprzeciwko ściany, tak mi się wydaje, ale muszę to jeszcze sprawdzić. ;]

Ps. informacje na temat tych homologacji znalałem przypadkiem na http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=74878 - żeby było jasne nie mam i nie miałem nigdy golfa :hystery: hehe

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#11 Post autor: płock1964 »

Misiek pisze: jeżeli E9 - Hiszpania to spoko i powinno być ok. No najlepiej było by E20 i już.
Jak narazie to nie wiem jeszcze co oznacza to PL i z tymi strzałkami "--->" nie mogę dojść do ładu. Ale niestety może to oznaczać ruch lewostronny (Wielk.Bryt.), przy naszym prawostronnym nie powinno być żadnej strzałki niestety.
Inną sprawą jest to że mój reflektor świeci praktycznie równo. Jak stanę np. naprzeciwko ściany, tak mi się wydaje, ale muszę to jeszcze sprawdzić. ;]

Ps. informacje na temat tych homologacji znalałem przypadkiem na http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=74878 - żeby było jasne nie mam i nie miałem nigdy golfa :hystery: hehe
Pojedyncza strzałka wskazuje na Anglię, niestety. Jak chcesz ostatecznie zweryfikować, zaparkuj obok moto lub auta z takim typem reflektora i popatrz na różnicę.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Awatar użytkownika
Gregor
Zapalony motocyklista
Posty: 1656
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 11:01 pm
Imię: Grzesiek
Marka motocykla: Triumph
Model: Tiger 1200
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Krzeszów k. Wałbrzycha

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#12 Post autor: Gregor »

na allegro widziałem naklejki korygujące na światła (ale to raczej tymczasowe rozwiązanie).
Romet Kadet >> CZ 350 >> junak M 10 >> junak M 10 z koszem >> dniepr MT16 (kosz) >> kawasaki KZ 550 >> suzski GS 1000 >> honda Varadero >> TEX 1200

Awatar użytkownika
Misiek
Udaje motocyklistę
Posty: 112
Rejestracja: sob lis 16, 2013 2:36 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#13 Post autor: Misiek »

No niby jest coś takiego jak naklejki, ale to chyba naprawdę rozwiązanie na chwilę. :why:
http://www.allegromat.pl/aukcja155523
http://www.allegromat.pl/aukcja155524

Używałe ktoś czegoś takiego?
Bo jak dla mnie, to ja tego nie widzę na moim reflektorze...

Awatar użytkownika
VenoMek
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 253
Rejestracja: wt lut 11, 2014 10:35 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: VT750C2 A.C.E.
Rocznik: 1998
Lokalizacja: śląskie: Ruda Śląska oraz Imielin

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#14 Post autor: VenoMek »

Misiek mam dokładnie takie same oznaczenia na lampie jak w Twojej maszynie... też mnie zastanawia to PL :) ale chyba nie da się diagnoście wcisnąć kitu, że to Polska. :hystery:
Pozdrawiam
VenoMek
Tomek
Honda Shadow VT750 C2 A.C.E. '98
Honda Varadero XL1000V Travel '08

Awatar użytkownika
Misiek
Udaje motocyklistę
Posty: 112
Rejestracja: sob lis 16, 2013 2:36 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#15 Post autor: Misiek »

Pewnie się nie nabierze :)

Ale co ciekawe, wczoraj przyjrzałem się nieco dokładniej lampie w moim Varanku. I z jednej stron jest to oznaczenie o którym pisałem i załączyłem zdjęcie we wcześniejszym wpisie. Na natomiast z drugiej strony reflektora jest identyczne oznaczenie tylko bez żadnych strzałek.
Oto zdjęcie:
Obrazek

Tak więc z jednej strony jest ok. [:DD] I tą stronę trzeba diagnoście pokazywać ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”