Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#16 Post autor: melon1968 »

Misiek pisze:Pewnie się nie nabierze :)

Ale co ciekawe, wczoraj przyjrzałem się nieco dokładniej lampie w moim Varanku. I z jednej stron jest to oznaczenie o którym pisałem i załączyłem zdjęcie we wcześniejszym wpisie. Na natomiast z drugiej strony reflektora jest identyczne oznaczenie tylko bez żadnych strzałek.
Oto zdjęcie:
Obrazek

Tak więc z jednej strony jest ok. [:DD] I tą stronę trzeba diagnoście pokazywać ;)
Ja mam taką samą lampę z takimi samymi oznaczeniami i świeci po europejsku i nie była przerabiana.

Awatar użytkownika
Robinho
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 388
Rejestracja: pt paź 04, 2013 9:48 pm
Imię: Robert
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Tarnów

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#17 Post autor: Robinho »

Właśnie wróciłem od diagnosty z podbitym dowodem. Lampę mam z Hiszpanii więc nie miałem się co martwić, ale on nawet nie popatrzył na nią. Interesowały go wszystkie lampki ( migacze ,podświetlenie tablicy ,stop itd.) ale nie przód no chyba że ma tak zajebisty wzrok ze hej a Ja nie zauważyłem.

motoendriu
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 749
Rejestracja: czw sie 01, 2013 10:03 pm
Imię: Andrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: lubuskie

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#18 Post autor: motoendriu »

Odświeżę trochę temat. Mam dokładnie to samo E9 (Hiszpania) i snop światła doświetla lewą stronę - typowy anglik.
Misiek pisze:Obrazek
Ktoś gdzieś kiedyś napisał "cztery koła poruszają ciało a dwa duszę"

Kris
Udaje motocyklistę
Posty: 103
Rejestracja: pt sie 23, 2013 4:31 pm
Imię: Krzysztof
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000v
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Śrem

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#19 Post autor: Kris »

:) U mnie jest E13 motocykl z angli,wszystkie częsci numerowane znakowane i lampa typowo europejska,kumpel ma viadro z belgi lampa E9 i jebie na lewą strone ale porrównywaliśmy wkłady tzn.lustra wewnątz i różnią sie :rotfl2: i bądż tu mądry ;D pozdrowioonka
Załączniki
Cropped0003.jpg
Cropped0003.jpg (13.99 KiB) Przejrzano 3688 razy
Cropped0001.jpg
Cropped0001.jpg (15.96 KiB) Przejrzano 3688 razy

motoendriu
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 749
Rejestracja: czw sie 01, 2013 10:03 pm
Imię: Andrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: lubuskie

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#20 Post autor: motoendriu »

Kris pisze::) U mnie jest E13 motocykl z angli,wszystkie częsci numerowane znakowane i lampa typowo europejska,kumpel ma viadro z belgi lampa E9 i jebie na lewą strone ale porrównywaliśmy wkłady tzn.lustra wewnątz i różnią sie :rotfl2: i bądż tu mądry ;D pozdrowioonka
W poprzednim viaderku z Anglii też miałem E13 dla ruchu obustronnego czyli bez doświetlania pobocza. Snop światła na całej szerokości padał poziomo.
Ktoś gdzieś kiedyś napisał "cztery koła poruszają ciało a dwa duszę"

Kris
Udaje motocyklistę
Posty: 103
Rejestracja: pt sie 23, 2013 4:31 pm
Imię: Krzysztof
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000v
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Śrem

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#21 Post autor: Kris »

Tak dokładnie tak napewno jest ,ale posłuchaj jaki był numer z lampami od Viaderka kolegi :) oznaczenie E9 lampa była rozbita,więc kupił drugą z identycznymi oznaczeniami :)) i co najważniejsze na motocyklu przywiezionym z Belgi miał wkłady które kierują snop światła po całej szerokości drogi tak jak u mnie na E13,wymienił uszkodzoną lampe na identyczną E9 i co najciekawsze,to właśnie ta identyczna lampa ma inne wkłady tak ze walą snop światła na lewo ;(iNa mojej lampie niema strzałek wogóle,u niego na jednej i drugiej lampie są strzałki skierowane na lewo :S tak więc ja juz nie wiem o co chodzi z tymi lampami ;D pozdrowionka kolego ;)

motoendriu
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 749
Rejestracja: czw sie 01, 2013 10:03 pm
Imię: Andrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: lubuskie

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#22 Post autor: motoendriu »

Kris pisze:Tak dokładnie tak napewno jest ,ale posłuchaj jaki był numer z lampami od Viaderka kolegi :) oznaczenie E9 lampa była rozbita,więc kupił drugą z identycznymi oznaczeniami :)) i co najważniejsze na motocyklu przywiezionym z Belgi miał wkłady które kierują snop światła po całej szerokości drogi tak jak u mnie na E13,wymienił uszkodzoną lampe na identyczną E9 i co najciekawsze,to właśnie ta identyczna lampa ma inne wkłady tak ze walą snop światła na lewo ;(iNa mojej lampie niema strzałek wogóle,u niego na jednej i drugiej lampie są strzałki skierowane na lewo :S tak więc ja juz nie wiem o co chodzi z tymi lampami ;D pozdrowionka kolego ;)
Jak nie ma.strzalek to europejska a jak jest to oznacza ruch lewostronny. Kołomyja z tymi lampami.
Ktoś gdzieś kiedyś napisał "cztery koła poruszają ciało a dwa duszę"

Kris
Udaje motocyklistę
Posty: 103
Rejestracja: pt sie 23, 2013 4:31 pm
Imię: Krzysztof
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000v
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Śrem

Re: Reflektor, lampa, światło przednie motocykl z Anglii

#23 Post autor: Kris »

Tak myślałem :)) moje Viaderko jest z angli ale angol miał chate w Hiszpani i chyba dlatego ma lampe europejską. :isok2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”