wkońcu jaki olej wlac

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
świrus
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 8:15 pm
Lokalizacja: bialogard

wkońcu jaki olej wlac

#1 Post autor: świrus »

Panowie i Panie to wkońcu jaki olej wlac do silnika żeby było ok.jeżdziłem na motulu ,mobilu i jakiś tam jeszcze.Jaki olej lejecie do swoich maszyn,poczytalem kilkanaście postów i sam nie wiem jedni nazekają inni chalą.

radzio740
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 592
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 4:20 pm
Imię: Radek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: okolice Grojca

Re: wkońcu jaki olej wlac

#2 Post autor: radzio740 »

No właśnie i tu jest dylemat ,jak sam widzisz zdania są podzielone,trudny wybór, najważniejsze żeby spełniał normy przewidziane przez producenta

Awatar użytkownika
jedras
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 259
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 7:31 am
Imię: Jędrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Warszawa

Re: wkońcu jaki olej wlac

#3 Post autor: jedras »

A ja zaryzykuję stwierdzenie, że obojętnie jaki byle markowy i przeznaczony do motocykli (oczywiście spełniający normy producenta).
Honda XL1000V Varadero
Honda XL600V Transalp
Italjet Formula 125
Suzuki GT80L
Romet Ogar 200
Romet Pony M2

Awatar użytkownika
Gregor
Zapalony motocyklista
Posty: 1656
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 11:01 pm
Imię: Grzesiek
Marka motocykla: Triumph
Model: Tiger 1200
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Krzeszów k. Wałbrzycha

Re: wkońcu jaki olej wlac

#4 Post autor: Gregor »

Sorki ale nie mogę się powstrzymać...

Najlepiej rzepakowy, z pierwszego tłoczenia... i obowiązkowo z zimnej filtracji :hystery:
Romet Kadet >> CZ 350 >> junak M 10 >> junak M 10 z koszem >> dniepr MT16 (kosz) >> kawasaki KZ 550 >> suzski GS 1000 >> honda Varadero >> TEX 1200

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: wkońcu jaki olej wlac

#5 Post autor: melon1968 »

http://www.motocykl-online.pl/testy/Tes ... -40,7697,1
Każdy leje co mu pasuje ale wg.instrukcji obsługi ma być 10W-40.

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Re: wkońcu jaki olej wlac

#6 Post autor: Wojo »

Posłuchaj.... jak zapytasz w końcu jakie opony założyć, albo jaki zestaw napędowy, albo ile ma palić, ile wyciąga, itp. to otrzymasz 10-20 odp i każda różna, wiec ilu ludzi tyle opinii, doświadczeń itp. Wiec nie pytaj tylko lej i sam sie przekonasz że, ten cichy ale jak gorący to stuka, ten jak zimny to do bani ale na gorąco robi się fajnie, a ten drogi, ten nie znany, spróbujesz, doświadczysz i potem jak ktoś zapyta - TO W KOŃCU JAKI OLEJ? To Ty zabłyśniesz i powiesz/napiszesz - powiem Ci Bracie miałem ich ze cztery i ten jest taki, ten taki a tamten to jest perełka, a zaraz po Tobie napisze 22 innych kolesi i sam stwierdzisz o kurw....to jaki ten olej mam w końcu lać. I tak do usranej śmierci
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: wkońcu jaki olej wlac

#7 Post autor: Merlin »


Rafik
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 27, 2012 6:14 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: wkońcu jaki olej wlac

#8 Post autor: Rafik »

Ja zalałem Motul - średnio zadowolony (nie czułem żadnej różnicy), poprzednio Valvoline (po zalaniu zdecydowanie ciszej działał silnik), teraz planuje Bel-Rey podobno dobry.. Albo wrócę do Valvoline.. :isok: Przy wymianie warto się zaopatrzyć w nową śrubę spustową jeśli dawno swojej nie wymieniałeś oraz moim zdaniem koniecznie nowy filtr oleju. Moja prywatna opinia.. :isok2:

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: wkońcu jaki olej wlac

#9 Post autor: Yanek »

Rafik pisze:Ja zalałem Motul - średnio zadowolony (nie czułem żadnej różnicy), poprzednio Valvoline (po zalaniu zdecydowanie ciszej działał silnik), teraz planuje Bel-Rey podobno dobry.. Albo wrócę do Valvoline.. :isok: Przy wymianie warto się zaopatrzyć w nową śrubę spustową jeśli dawno swojej nie wymieniałeś oraz moim zdaniem koniecznie nowy filtr oleju. Moja prywatna opinia.. :isok2:
Ja leje do SD01 http://sklep.scigacz.pl/olej-silnikowy- ... 17880.html Wymieniłem z Motul'a 5100, IMO jest zdecydowanie lepszy Belray, ciszej pracują biegi w pełnym zakresie temperatur silnika, zdecydowanie mniejsze wibracje.

Awatar użytkownika
Midmere
Uczy się jeździć
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 7:36 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Gliwice

Re: wkońcu jaki olej wlac

#10 Post autor: Midmere »

To przy okazji zapytam jeszcze o nasadkę do odkręcania filtra oleju HF303 (HifloFiltro) - czy nasadka o rozmiarze 65 mm, ilość kątów-14 będzie pasowała do tego filtra? Już mnie wkurza dziurawienie filtra i odkręcanie go z pomocą śrubokręta :/
Honda Varadero XL 1000

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: wkońcu jaki olej wlac

#11 Post autor: Yanek »

Midmere pisze:To przy okazji zapytam jeszcze o nasadkę do odkręcania filtra oleju HF303 (HifloFiltro) - czy nasadka o rozmiarze 65 mm, ilość kątów-14 będzie pasowała do tego filtra? Już mnie wkurza dziurawienie filtra i odkręcanie go z pomocą śrubokręta :/
Kup zwykły klucz do odkręcania filtrów; szczękowy, łańcuchowy lub taśmowy. Odkręcanie na wkrętak / śrubokręt / to istne barbarzyństwo . Dokręcaj zawsze ręką na max.

matimatimati
Udaje motocyklistę
Posty: 107
Rejestracja: pn maja 13, 2013 7:48 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999

Re: wkońcu jaki olej wlac

#12 Post autor: matimatimati »

To przy okazji zapytam jeszcze o nasadkę do odkręcania filtra oleju HF303 (HifloFiltro) - czy nasadka o rozmiarze 65 mm, ilość kątów-14 będzie pasowała do tego filtra? Już mnie wkurza dziurawienie filtra i odkręcanie go z pomocą śrubokręta :/
Tak się składa, że mam w domku filterek i 14-kątowa (65mm)nasadka będzie pasować.
Jak masz już taką nasadkę i klucz dynamometryczny to zalecany moment dla filtra to 10Nm.

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: wkońcu jaki olej wlac

#13 Post autor: james »

matimatimati pisze:
To przy okazji zapytam jeszcze o nasadkę do odkręcania filtra oleju HF303 (HifloFiltro) - czy nasadka o rozmiarze 65 mm, ilość kątów-14 będzie pasowała do tego filtra? Już mnie wkurza dziurawienie filtra i odkręcanie go z pomocą śrubokręta :/
Tak się składa, że mam w domku filterek i 14-kątowa (65mm)nasadka będzie pasować.
Jak masz już taką nasadkę i klucz dynamometryczny to zalecany moment dla filtra to 10Nm.
Najlepszy klucz dynamometryczny, do przykręcania filtra oleju to ręka - nic nie przekręcisz i masz pewność, że nic nie będzie leciało/pociło się ;)

Maciej_B
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 07, 2012 7:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero Xl
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: wkońcu jaki olej wlac

#14 Post autor: Maciej_B »

ja jeżdże na oleju Motul 10w-40 7100 i jestem zadowolony, wszystko płynnie chodzi, żadnych ubytków. Na nowy sezon również się w taki zaopatrze.


Pozdrawiam
Maciej

Awatar użytkownika
Red
Rekrut
Posty: 35
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 11:05 am
Marka motocykla: HONDA
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: wkońcu jaki olej wlac

#15 Post autor: Red »

Zgadza się, Motul 7100 to bardzo dobry olej, skrzynia pracuje jak masełko, ostatnio robiłem serwis z zaworami przy 31 tys. km przebiegu a motocykl mam od 4 tyś. km. przebiegu i powiem że byłem mile zaskoczony, po pierwsze luzy zaworowe praktycznie fabryczne a korzystając z tego że miałem sprzęta rozbebeszonego poprawiłem tylko 2 ssące, ale sprawa najważniejsza pod deklami po tym przebiegu i stosowaniu tej oliwy jak nowy, zero nagaru, wszystko czyste i w jak najlepszym porządku. Piszę o tym bo mam porównanie, robię ze sprzętami na co dzień i nawet regularne wymiany oleju półsyntetycznego niestety nie dają takiego efektu. I jeszcze jedno, wymiana według książkowego przebiegu to troszkę za dużo, po pracy skrzyni biegów czuć że oliwa powoli traci swoje właściwości, ja wymieniam co 6 - 8 tyś km.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”