Luz na pompie CBS

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Riczi
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 266
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 12:13 am
Imię: Riczi
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000V
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Nad Złotym Pociągiem

Re: Luz na pompie CBS

#16 Post autor: Riczi »

wodzuwo pisze:
Krzychu pisze:Po naciśnięciu przedniego powinien hamować tez tył,ale żeby tak się stało przednie koło musi się obracać.
A to w przednim kole znajduje się czujnik obrotów koła?
;)
Musi zadziałać zacisk pływający żeby otworzył się obwód CBS na tylne koło.
Jak postawisz sprzęt na centralce i wrzucisz bieg to nie zdusisz silnika
przednim hamulcem bo wtedy po prostu CBS nie działa.

Krzychu
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 19, 2014 5:08 pm
Imię: KRZYSZTOF
Marka motocykla: honda
Model: varadero xl 1000
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Płock

Re: Luz na pompie CBS

#17 Post autor: Krzychu »

Dokładnie o to chodzi.
KM

Awatar użytkownika
pawel29
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 4:11 pm
Imię: pawel
Marka motocykla: varanek
Model: sd01
Rocznik: 2000
Lokalizacja: węgliniec

Re: Luz na pompie CBS

#18 Post autor: pawel29 »

trochę puzno ale napiszę..u mnie też występowało to pukanie.wniosek?...puka pompa cbs..wewnątrz jej tłoczka jest sprężyna która niestety z czasem robi się miękka.efekt jest taki ,że na nierównościach kiedy przednie zawieszenie zaczyna pracować,lewy zacisk z pompą cbs zaczyna drgać przód-tył,słyszymy pukanie wewnątrz pompy,a co gorsz pompa cbs zaczyna tłoczyć płyn do tylnego koła i koło zrywami hamuje.jak taka sytuacja występuje na prostej to motocykl tylko chwilami skacze po drodze i lekko szarpie,ale kiedy sytuacja ma miejsce na winklu,wtedy poprzez hamowanie tyłu zaczyna być mało zabawnie...do kolegi który założył temat....ta pompa tak wali że masz wrażenie że zaraz rozleci się łożysko główki..rada?..rozbierasz pompę i wkładasz albo nową,albo twardszą sprężynkę( tylko nie przesadz z twardością)..ja osobiście wybrałem trzecie wyjście..wywaliłem cały układ cbs i przerobiłem układ hamulcowy na normalny,mam święty spokój i kontrolę nad 280kg traktorem ;D ..pozdro
motorower komar,simson s50,mz etz150,yamahaxtz660,kawasaki kle500,kawasakizx6r,yamahaxj900,honda varadero1000xl.

Awatar użytkownika
vaaks
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 679
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:23 pm
Imię: Władysław
Marka motocykla: SUZUKI
Model: DL 650
Rocznik: 2017
Lokalizacja: PWL

Re: Luz na pompie CBS

#19 Post autor: vaaks »

pawel29 pisze:...puka pompa cbs..wewnątrz jej tłoczka jest sprężyna która niestety z czasem robi się miękka...
Może ktoś napisać coś więcej o tej sprężynie? Jaka, symbol, gdzie kupić oczywiście poza serwisem?
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Wiek to tylko liczba
------------------------------------------------------------------------

Były:
Varadero 1000
Drag Star 1100
Drag Star 650
Jawa 250

Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

Re: Luz na pompie CBS

#20 Post autor: ADAMO16 »

To ja mam ten sam problem. Obstawialem łożysko główki ramy, ale luzów nie ma. Dużo jest roboty z wymianą tej sprężynki? Też czekam na informacje gdzie można kupić.
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: Luz na pompie CBS

#21 Post autor: next22 »

W salonie Hondy :)
Tu se znajdź numer part.
A w sercu zawsze XL600V :)

Awatar użytkownika
pawel29
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 4:11 pm
Imię: pawel
Marka motocykla: varanek
Model: sd01
Rocznik: 2000
Lokalizacja: węgliniec

Re: Luz na pompie CBS

#22 Post autor: pawel29 »

.....nie mam pojęcia gdzie kupić tą sprężynę,ale roboty przy wymianie jest niewiele..odkręcasz górnego imbusa od pompy cbs,odchylasz zacisk hamulca,pod gumką ochronną uchwytu pompy jest jej popychacz na który zakładasz klucz10 i odkręcasz uchwyt pompy.ściągasz gumkę ochronną i wewnątrz korpusu jest pierścień zegera.zdejmujesz pierścień i wyciągasz popychacz razem z podkładką..i tu też pojawia się pewien problem,o którym wcześniej nie pisałem..chyba zapomniałem :lol: ta podkładka ma od wewnątrz coś w rodzaju gumy...ta franca niestety też się wytłukuje i kiedy nasza pompa cofa się z powrotem to końcówka popychacza uformowana w grzybek wali o goły metal...i hałasuje :clap: te dwa elementy są nierozbieralne więc wkładałem między grzybek a podkładkę ciaśniejszy oring gumowy i pomagało :isok2: ..a dalej jest już tylko tłoczysko pompy i nasza nieszczęsna sprężynka [:DD] ..po jej wymianie składamy wszystko z powrotem..nie zapomnieć użyć kleju do gwintów..i odpowietrzyć układ...powodzenia :isok: ..
motorower komar,simson s50,mz etz150,yamahaxtz660,kawasaki kle500,kawasakizx6r,yamahaxj900,honda varadero1000xl.

Marti28
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: czw sie 18, 2016 8:23 am
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Polska

Re: Luz na pompie CBS

#23 Post autor: Marti28 »

Witam. U mnie też delikatny luz wzdłużny na lewym zacisku przy pompie, na wyczucie to może około 1 mm, więc pozostawiam i nie szukam sobie roboty. Jak napisał james, taki luz jest dopuszczalny. Będę obserwował, jak się będzie powiększał, to coś z tym będę robił.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”