Renowacja szyby przedniej

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Renowacja szyby przedniej

#16 Post autor: Merlin »

LukasW pisze:Dobra znaczy się odpowiednia do danego materiału. Nie powiem ci teraz jaką mam bo nie pamiętam a jestem daleko od garażu wiem ,że typowa do pleksiglasu. Filc nie nadaje się do pleksi i do lakierów bo jest za bardzo agresywny i nie układa się do krzywych powierzchni. Tarcze filcowe są przeznaczone do polerki metali.
Kolego LukasW w opisany przeze mnie sposób wypolerowałem 2 szyby i deflektor wszystko z bardzo dobrym rezultatem.
Pisałem, że zamiast kupować dedykowane czytaj drogie pasty czy mleczka polerskie do tworzyw (kosztują 10 razy drożej) używałem zwykłego Automaxu za 2,99 zł.
Użyłem też najzwyklejszego filcu polerskiego na trzpieniu.
Nigdy nie zmatowiłem, nie przygrzałem ani nie zrobiłem dziury, bo polerowałem filcem założonym do wkrętarki, małymi obrotami i z wyczuciem.
Nie polemizuję, że to samo można zrobić dedykowanym do plastików środkiem, bo sam nabyłem i polerowałem pierwszy raz szybę Xerapolem, za który zapłaciłem prawie 40 zł. i mogę z całą stanowczością stwierdzić, że polerka Automaxem jest znacznie bardziej efektywna i tańsza.
Zapomniałem tylko dodać, że jak Automax gęstniał na szybie zwilżałem powierzchnię szyby wodą z kranu (można użyć droższej destylowanej jak kto lubi)


Swoją drogą ciekawe jak polerowałoby się tworzywa tlenkiem Ceru przeznaczonym do polerowania szkła? ktoś próbował?

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Renowacja szyby przedniej

#17 Post autor: LukasW »

Niektórzy mówią ,ze tyłek też da się szkłem podetrzeć :hyhy:
Automax to jedna z najgorszych past dostępnych na rynku równie dobrze można użyć pasty do mycia zębów albo mleczka Ajax z kuchni. Piszę o swoich doświadczeniach jak to zrobić dobrze i z efektem new bez szkód dla materiału.
Żebym tak nie błyszczał to się przyznam ,że pierwszą szybę którą polerowałem naście lat temu też robiłem filcem, naczytawszy się czegoś w sieci no i niby jakoś wyglądała lepiej po tym zabiegu niż przed(nie licząc sznytów widocznych pod światło ) jednak bez porównania do sposobu który opisywałem. Naturalnie woda w spryskiwaczce jak najbardziej wskazana -na sucho się nie jedzie.
ps. moja pasta kosztowało około 40 zl za tubę, biorąc pod uwagę jej wydajność starczy na długo i dla siebie i dla znajomych.
Wychodzę z założenia ,że jak coś robić to dobrze i nie uznaję półśrodków ale co czym kto czyści i poleruje jego :isok:

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Renowacja szyby przedniej

#18 Post autor: Merlin »

No ale teraz dojrzałeś i robisz renowację szyby motocyklowej specjalistycznymi preparatami, gratuluję.

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Renowacja szyby przedniej

#19 Post autor: LukasW »

A jakie to specjalistyczne preparaty ...gąbka za 7,50 zł i pasta :hyhy:
Wersja z linku jest pod polerkę ale równie dobrze można kupić z trzpieniem na wiertarkę .
Dla pełnego efektu dobrze się zaopatrzyć w dwie szt białą średnio twardą i czarną na wykończenie ale to już wersja dla pedantów, wystarczy biała czy też różowa.
Mam kilkanaście takich różnych padów gąbkowych ponieważ kiedyś lakierowałem trochę i potrzebne mi były do polerowania aut.
Z braku pasty do plexi polecam też Farecla czy 3M od zaprzyjaźnionego lakiernika.
Tak jak pisałem zamiast kupować automax proponuję użyć pasty do zębów albo Ajaxa gradacja tych produktów jest podobna.
Merlin czy to można nazwać dojrzeć ....raczej doświadczyć.

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Renowacja szyby przedniej

#20 Post autor: Merlin »

Nie wiem co chcesz swoimi wpisami udowodnić, nie czytasz uważnie tego co napisałem, piszę, że z sukcesem usunąłem rysy (wyśmiewanym przez Ciebie najgorszym na rynku Automaxem) z szyb przy moich motocyklach a Ty pie.....sz o tyłku, szkle, sznytach, pedantach, zaprzyjaźnionych lakiernikach, paście do zębów i Ajaxie.
Siądź na maszynę i pojeździj trochę, bo temat niepotrzebnie przeradza się w niemiłą polemikę.

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Renowacja szyby przedniej

#21 Post autor: LukasW »

Chcę oszczędzić innym nieszczęść typu polerka Plexiglasu filcem i automaxem czyli tych samych porad których najadłem się kilkanaście lat temu na innym forum taki to cel :hyhy:

ps. u mnie sezon już skończony niestety :isok:

Awatar użytkownika
ropa2
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 338
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:37 pm
Imię: Roman
Marka motocykla: Yamaha
Model: FJR
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Janikowo

Re: Renowacja szyby przedniej

#22 Post autor: ropa2 »

Spróbuję to zastosować na aucie....na początek..dzięki za filmik
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”