Hamulec przód blokuje , tył ok

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
JulianK
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: wt lis 03, 2015 9:41 pm
Imię: Julian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999

Hamulec przód blokuje , tył ok

#1 Post autor: JulianK »

Witam kolegów,
Mam problem z hamulcem przód. Kolo nie kręci się luźno , blokuje hamulec. Historia jest taka. Po wymianie płynu w układzie miałem problem z odpowietrzeniem układu , po wielu zabiegach się to udało. Z przodu było delikatnie było słychać,że klocki "trą" ale koło z lekkim oporem/tarciem w miarę luźno się obracało. Tył ok. Po czasie ,czyli po około 3k przebiegu coraz bardziej blokuje się koło przód. Na zimno faktycznie z oporem koło się obraca. Sprawdziłem tłoczki, są ok luźno chodzą. Czy może to być efekt zapowietrzenia ? Jeśli tak jak odpowietrzyć sam przód ? Ktoś sugerował , że mogą to być przewody które pęcznieją , hmmmm , czy ktoś się z tym spotkał w swoim viaderku ? Moje przemyślenia......ewentualnie zatkany przewód.... Jeśli tak to czy są się udrożnić ...
Chodzi o Sd01 czyli dual. Proszę o poradę.
Pozdrawiam Julian :)

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Hamulec przód blokuje , tył ok

#2 Post autor: james »

Zacznij od sprawdzenia poziomu płynu hamulcowego - powinno być go tyle, że jeżeli postawisz motocykl na centralce, odkręcisz pokrywę zbiorniczka i przekręcisz kierownicę w skrajne położenia to nic się nie wyleje (ale będzie na granicy "przelania"). Sprawdź też, czy w zbiorniczku jest czysto. Znajduje się tam kanalik zwrotny i być może jest delikatnie przytkany (w co osobiście wątpię).

JulianK
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: wt lis 03, 2015 9:41 pm
Imię: Julian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999

Re: Hamulec przód blokuje , tył ok

#3 Post autor: JulianK »

Witaj . Było dokładnie ile pisałeś że powinno być. Podejrzewam że pompa może być przytkana... Zdemontowałem ale zatrzymałem się na zegerze... Nie mam szczypeczek do ściągnięcia. Jutro dalej. Przy okazji , jak ściąga się ten plastik w środku zbiorniczka wyrównawczego ?
Załączniki
PhotoPictureResizer_170821_205858092-592x1052.jpg
PhotoPictureResizer_170821_205858092-592x1052.jpg (109.1 KiB) Przejrzano 3882 razy
Pozdrawiam Julian :)

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Hamulec przód blokuje , tył ok

#4 Post autor: james »

Nie wiem, czy da się go ściągnąć. Całość da się natomiast wyczyścić po wyciągnięciu tłoczka.
Po złożeniu układu możesz mieć problemy z odpowietrzeniem - polecam kupić strzykawkę 50 ml i wytworzyć podciśnienie na odpowietrzniku lewego zacisku.

JulianK
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: wt lis 03, 2015 9:41 pm
Imię: Julian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999

Re: Hamulec przód blokuje , tył ok

#5 Post autor: JulianK »

Ok. Dziękuję. Chcę spróbować ściągnąć ten plastik i sprawdzić drożność otworu. Po tym będę chciał napełnić układ od dołu. Przetestuję ten sposób.
Pozdrawiam Julian :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”