Problem pompa paliwa, czy ktos z okolic Dąbrowy Górniczej?

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
marmar
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 20, 2019 11:46 pm
Imię: Mark
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2000

Problem pompa paliwa, czy ktos z okolic Dąbrowy Górniczej?

#1 Post autor: marmar »

Witam wszystkich forumowiczów :)

Przepraszam z gory za brak polskich znaków, pisze z telefonu, który nie zawsze to ogarnia, proszę o zrozumienie :)

Mam prawdopodobnie problem z układem zasilania (przerywanie przy 6500 rpm, białe świece). Pompa paliwa po zwarciu styków na wtyczce przekaźnika działa od razu i bez zarzutu, zmierzony przepływ paliwa w normie wg serwisowki, ale pompa nie uruchamia sie po wlaczeniu zaplonu. Napięcie na wtyczce pompy po włączeniu zapłonu skacze do 12v I od razu spada do zera. Przy kreceniu silnikiem z rozrusznika pompa cyka w takt zapłonu z pierwszego cylindra. Wymieniłem przekaznik pompy paliwa - to samo.
Zastanawiam się czy zatem pompa nie jest jednak wadliwa, że po otrzymaniu sygnału nie uruchamia się od razu.

Pomyslalem czy nie byłby ktoś chętny na spotkanie i wykonanie próby podmiany pompy paliwa w celu sprawdzenia :) flaszka z mojej strony oczywiście :)

Proszę o kontakt lub ew. podpowiedz w diagnozie problemu :) mieszkam w Dabrowie Górniczej, jestem w niedzielę w domu :) tel. 784604658

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 992
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Problem pompa paliwa, czy ktos z okolic Dąbrowy Górnicze

#2 Post autor: PEPE64 »

Pompa paliwa nie pracuje cały czas tylko cyklicznie. Jeśli przy wysokich obrotach przerywa, gdzie jest większe zapotrzebowanie na paliwo, to może masz filtr zapchany. Albo niedrożny lub załamany przewód odpowietrzający bak. Sprawdź też styki przerywacza w pompie.
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem pompa paliwa, czy ktos z okolic Dąbrowy Górnicze

#3 Post autor: james »

PEPE64 pisze:Pompa paliwa nie pracuje cały czas tylko cyklicznie. Jeśli przy wysokich obrotach przerywa, gdzie jest większe zapotrzebowanie na paliwo, to może masz filtr zapchany. Albo niedrożny lub załamany przewód odpowietrzający bak. Sprawdź też styki przerywacza w pompie.
... lub też pompa paliwa umiera. W serwisówce masz opisaną procedurę jej sprawdzenia (w tym przepływność).

igrek1
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: wt kwie 16, 2019 11:57 am
Imię: Irek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999

Re: Problem pompa paliwa, czy ktos z okolic Dąbrowy Górnicze

#4 Post autor: igrek1 »

u mnie tez problem z pompa, narazie ogarnolem to opadowo, ale wiadomo że trzeba ogarnąć temat...
U mnie jest taki numer że na zaciskach pompy nie jest 12V ale cos w granicy 4,5-6V
chyba coś jednak nie bardzo prawda ?

ps.
Ciałem założyć pompe uniwersjalną do gaźników ale ona jest 12V i zaczeła jakoś bucze i to dało mi do myślenia...

matek0207
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 26, 2020 8:57 pm
Imię: Mateusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2002

Re: Problem pompa paliwa, czy ktos z okolic Dąbrowy Górnicze

#5 Post autor: matek0207 »

Jak sie dostac do stykow pompy? Trzeba ja demontowac? Czy jest ryzyko, ze po jej rozebraniu bedzie wyciek?

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Problem pompa paliwa, czy ktos z okolic Dąbrowy Górnicze

#6 Post autor: melon1968 »

Oba kraniki zamykasz i wyciągasz pompę co by dostać się do styków.Trzeba będzie lutować jak mnie pamięć nie myli.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”