Przestawiany rozrząd?

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Nwo
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: sob sty 26, 2019 7:56 am
Imię: Andrzej
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2002

Przestawiany rozrząd?

#1 Post autor: Nwo »

Heja,
Pacjent sd01.

Otóż, parę tygodni temu, ustawiając na znaki rozrząd, w celu wykrecenia i sprawdzenia napinaczy, zauwazylem że:.
Przedni cylinder ma przesunięcie na walkach jakby o pół zęba. Wał na znak, a walki się lekko mijają. Myślałem przestawić go, ale jeden ząb na walkach, przedstawi je z kolei za bardo, o tą samą wartość. Czy przestawienie o ząb na wale pozwoli uzyskać to "pół zęba"na każdy z wałków? Dobrze myślę? Tylni cylinder jest ok. Dodam że moto, pali mało, wstaje na koło jak sarenka, czasem kichnie przy dodaniu gazu, lekko ponad jałowym obrotami.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Przestawiany rozrząd?

#2 Post autor: melon1968 »

Nwo pisze:Heja,
Pacjent sd01.

Otóż, parę tygodni temu, ustawiając na znaki rozrząd, w celu wykrecenia i sprawdzenia napinaczy, zauwazylem że:.
Przedni cylinder ma przesunięcie na walkach jakby o pół zęba. Wał na znak, a walki się lekko mijają. Myślałem przestawić go, ale jeden ząb na walkach, przedstawi je z kolei za bardo, o tą samą wartość. Czy przestawienie o ząb na wale pozwoli uzyskać to "pół zęba"na każdy z wałków? Dobrze myślę? Tylni cylinder jest ok. Dodam że moto, pali mało, wstaje na koło jak sarenka, czasem kichnie przy dodaniu gazu, lekko ponad jałowym obrotami.
W zimie będziesz musiał łańcuch rozrządu wymienić,możesz tylko ten co jest wyciągnięty.

Nwo
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: sob sty 26, 2019 7:56 am
Imię: Andrzej
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2002

Re: Przestawiany rozrząd?

#3 Post autor: Nwo »

melon1968 pisze: W zimie będziesz musiał łańcuch rozrządu wymienić,możesz tylko ten co jest wyciągnięty.
ale że jeden, się wyciągnął.... Bez sensu... :) A ja dalej żyje łańcuchami który były nie do zdarcia. :why:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”