wymiana klocków hamulcowych

Poradniki krok po kroku...
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
YACCO1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 230
Rejestracja: wt lut 01, 2011 5:57 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: XL1000V
Rocznik: 2000
Lokalizacja: wrocław

wymiana klocków hamulcowych

#1 Post autor: YACCO1 »

wymiana klocków hamulcowych - tył
.... do motoru trzeba czuć respekt .....
... nie zawsze wybacza błędy ....
Obrazek

Obrazek
Obrazek

jura
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 26, 2013 9:26 pm

Re: wymiana klocków hamulcowych

#2 Post autor: jura »

witam, czynność jest dość prosta, ale ja nie mogę cofnąć tłoczków przy tylnym zacisku, dlatego muszę rozebrać i przesmarować. Mam pytanie, jak demontować tylny zacisk? Odkręcam śrubę i zacisk przesuwa się na takiej jak by gumowej tulejce. Pod tą gumą jest jeszcze jakaś śruba? Nie chcę urwać tej gumy i stąd moje pytanie. Dzięki za info!

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: wymiana klocków hamulcowych

#3 Post autor: płock1964 »

jura pisze:witam, czynność jest dość prosta, ale ja nie mogę cofnąć tłoczków przy tylnym zacisku, dlatego muszę rozebrać i przesmarować. Mam pytanie, jak demontować tylny zacisk? Odkręcam śrubę i zacisk przesuwa się na takiej jak by gumowej tulejce. Pod tą gumą jest jeszcze jakaś śruba? Nie chcę urwać tej gumy i stąd moje pytanie. Dzięki za info!
Żeby zdjąć zacisk, trzeba wyjąć koło. ;(
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Awatar użytkownika
bankier
Rekrut
Posty: 34
Rejestracja: pt gru 13, 2013 9:18 am
Marka motocykla: Varadero
Model: 1000
Rocznik: 2008

Re: wymiana klocków hamulcowych

#4 Post autor: bankier »

Czy trzeba wyjąć koło czy wystarczy wysunąć oś koła i wtedy wyjąć ten aluminiowy element wraz z zaciskiem? Też będę wymieniał w tyle niebawem

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: wymiana klocków hamulcowych

#5 Post autor: płock1964 »

bankier pisze:Czy trzeba wyjąć koło czy wystarczy wysunąć oś koła i wtedy wyjąć ten aluminiowy element wraz z zaciskiem? Też będę wymieniał w tyle niebawem
Osobiście zawsze wyjmowałem koło, więc nie znam odpowiedzi.

Jak wyjmiesz koło , to możesz ocenić stan prawego łożyska w piaście i w zabieraku z lewej , a jak zdejmiesz zabierak , możesz ocenić stan lewego łożyska w piaście.

Dodatkowej roboty niewiele , a można sporo się dowiedzieć. :whatup:

A klocki z tyłu wymienia się rzadko, więc jest okazja do zweryfikowania stanu. Choć może czasem lepiej nie wiedzieć, lepiej się śpi ?
jura pisze:witam, czynność jest dość prosta, ale ja nie mogę cofnąć tłoczków przy tylnym zacisku, dlatego muszę rozebrać i przesmarować. Mam pytanie, jak demontować tylny zacisk? Odkręcam śrubę i zacisk przesuwa się na takiej jak by gumowej tulejce. Pod tą gumą jest jeszcze jakaś śruba? Nie chcę urwać tej gumy i stąd moje pytanie. Dzięki za info!
Pamiętaj , dwa zewnętrzne tłoczki są wysuwane przez pompkę nożną, środkowy przez pompkę przednią przy lewej tarczy ( tę, na której wisi zacisk ).
Ostatnio zmieniony śr kwie 09, 2014 5:45 am przez płock1964, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

messix
Udaje motocyklistę
Posty: 137
Rejestracja: śr mar 30, 2016 5:40 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Husaberg-Honda
Model: FE 450-Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Łódź

Re: wymiana klocków hamulcowych

#6 Post autor: messix »

Koledzy wiem ze temat stary jak swiat, ale do wyjecia zacisku nie trzeba zdejmowac kola, nawet dotykac. bez sensu robienie sobie roboty, wkladania ustawiania itp

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”