stroboskopy

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
Wiadomość
Autor
JAQB W - brat JAQBa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 452
Rejestracja: czw paź 16, 2008 12:15 pm
Lokalizacja: xyz

#16 Post autor: JAQB W - brat JAQBa »

kam1l_slij pisze: Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie można taką kupić?POZDRAWIAM
http://www.allegro.pl/item948613665_kam ... licja.html

marrud
Rekrut
Posty: 35
Rejestracja: śr sie 13, 2008 8:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

#17 Post autor: marrud »

Mam takie coś u siebie i mogę potwierdzić, że wielu kierowców mocno się stresuje i to nie tylko w korku :D , ale jak wtedy ładnie zjeżdżają.

Awatar użytkownika
lord wiader
Uczy się jeździć
Posty: 76
Rejestracja: sob cze 21, 2008 11:42 am
Lokalizacja: Józefosław

#18 Post autor: lord wiader »

a ja sobie tak myślę, przy całym szacunku dla kolegów i samego siebie (też myślałem o stroboskopach) - żyjemy w kraju w którym - tu posłużę się cytatem z piosenki - "w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch.."
a nikt tego nie lubi - kierowcy samochodów też.
tak jak napisał marrud - wielu kierowców się strsuje w korkach, niektórzy nawet zbyt bardzo, a stres prowadzi do frustracji, ta z kolei do niebezpiecznych zachowań na drodze. Po co prowokować?
używanie stroboskopów i udawanie policji (kamizelki z napisem Polska), to tak naprawdę udawanie kogoś innego niż się jest naprawdę. Z jednej strony udajemy policję, bo wtedy zjeżdżają nam z drogi (niektórzy), z drugiej uciekamy przed tąże samą policją, gdy chcą nam wlepić mandat za niezasadne używanie świateł strobo, tak naprawdę przyporządkowanym tej właśnie organizacji. Jeżeli ktoś tak bardzo pragnie być policjantem to niech wstąpi w szeregi tej służby i pozna jej prawdziwe oblicze z drugiej strony lustra. Jeżeli nie to niech przestanie udawać żołnieżyka, bo przypomina to trochę zabawę w wojnę (popularne ASG, paintball), która tak naprawdę polega na strzelaniu do ludzi, a większość z tych tzw. żołnieży nigdy w wojsku nie była.
więc proponuję wzorem postu Adaśka - zacząć od siebie:
http://www.hondavaradero.pl/phpBB2/view ... c&start=15
nie wymuszać, dziękować, dawać dobre świadectwo i oznakować się odblaskami ile wlezie. Dobre uczynki wracają prędzej czy później do ludzi. Cwaniactwo i hamstwo na drodze ma niestety krótkie nogi a poza tym nie przystoi prawdziwemu motocykliście, którymi jesteśmy.
to takie moje refleksje na temat błyskających światełek, agrotuningu, czy jak to tam inaczej zwał. pozdro
niech mocz będzie z tobą...
Varadero XL 1000V

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#19 Post autor: JAQB »

Lordzie :D ,
pewnie jest dużo racji w tym co piszesz, ale z drugiej strony jeżeli ktoś Tobie będzie "sikał na głowę" chyba nie przyznasz, że pada letni deszcz, tylko dasz delikwentowi w ryja. Każda kulura osobista bądź na drodze, ma swoje granice. Pzdr.

Adaśko
Udaje motocyklistę
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 11:33 pm
Lokalizacja: RP

#20 Post autor: Adaśko »

JAQB pisze: Każda kulura osobista bądź na drodze, ma swoje granice. Pzdr.
zgoda...ale dyplomacja / choć ciężko czasem zapanować nad emocjami / zawsze znacznie szybciej łagodzi konflikt ...
Wyjście z klasą z takiej sytuacji -BEZCENNE ;-)

Jak pisze lord wiader
"Dobre uczynki wracają prędzej czy później do ludzi"
Ostatnio zmieniony sob mar 13, 2010 10:46 am przez Adaśko, łącznie zmieniany 1 raz.
Królowa jest tylko jedna - XRV-750

Awatar użytkownika
Gebels
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 479
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 11:59 pm
Lokalizacja: Chotomów
Kontakt:

#21 Post autor: Gebels »

tak jak pisze lord wiader

też chciałem montować stroboskopy ale uznałem że nie ma sensu. Naprawdę coraz więcej ludzi zjeżdża i robi miejsce. W czwartek jechałem do Warszawy (wątpliwa przyjemność) samochodem i nawet lekko byłem zdziwiony że ludziska robią miejsce między środkowym a lewym pasem, pomimo że motocyklistów jak na lekarstwo, ale widać mają już takie przyzwyczajenie :)

uważam że z roku na rok jest coraz lepiej, a montowanie i używanie stroboskopów może tylko wnerwiać. Ja jadąc samochodem chyba wręcz specjalnie bym takiemu nie ustąpił.
Nie dyskutuj z idiotą - bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem.

Mandol
Rekrut
Posty: 28
Rejestracja: czw mar 04, 2010 8:17 pm
Lokalizacja: Cibórz

Cześć

#22 Post autor: Mandol »

A jaki jest zbliżony koszt. Kalkulował ktoś już

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

Re: Cześć

#23 Post autor: JAQB »

Mandol pisze:A jaki jest zbliżony koszt. Kalkulował ktoś już
Tak: konfiskata dowodu + 200PLN+2pkt :lol: :lol: :lol:

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cześć

#24 Post autor: kolim »

JAQB pisze:
Tak: konfiskata dowodu + 200PLN+2pkt :lol: :lol: :lol:
A czemu konfiskata dowodu :?: :?: :shock: :shock:

jadac na halogenach, bez swiatel czy na swiatlach drogowych nie zabieraja dowodu tylko wystawiaja mandat... wkoncu to tez jest uzywanie swiatel(stroboskopow) niezgodnie z przeznaczeniem... stroboskopy na pojezdzie wystawowym lub stojacym poza droga sa dozwolone... W gruncie rzeczy mozesz je miec zamontowane, a nie mozesz ich uzywac... :!: :!:
Obrazek

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#25 Post autor: kolim »

Wiekszy problem jest gdy wezma to pod uzywanie swiatel niezgodnych z przepisami... czyli stroboskopow niebieskich i czerwonych polaczonych z sygnalem dzwiekowym o roznej barwie... wtedy jest to SUROWO zabronione!! i za to jest o wiele powazniejsza kara i konsekwencje!!

Wszystko zalezy od koloru itd itd itd... Za biale stroboskopy nie moga nic zrobic oprocz mandatu :) co do kolorow trzeba sprawdzic dokladniej jak to jest z niebieskimi i czerwonymi, bo z pamieci to nie wiem :) na zoltych mozesz jezdzic caly czas :lol: :lol: :lol:

Zawsze mozna twierdzic ze te biale byy kiedys zolte :oops: :oops: :lol: :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
KrzesieK
Udaje motocyklistę
Posty: 124
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 9:45 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Marki

#26 Post autor: KrzesieK »

Definicja pojazdu uprzywilejowanego zamieszczona w art. 2 pkt 38 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, a mianowicie pod pojęciem pojazd uprzywilejowany - rozumie się pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi; określenie to obejmuje również pojazdy jadące w kolumnie, na której początku i na końcu znajdują się pojazdy uprzywilejowane wysyłające dodatkowo sygnały świetlne w postaci czerwonego światła błyskowego.

Awatar użytkownika
roslaw
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 231
Rejestracja: pn gru 08, 2008 8:46 am
Lokalizacja: Mysłowice

#27 Post autor: roslaw »

Czyli jak zamontuję tylko stroboskopy bez sygnału dźwiękowego to nie będę prowadził pojazdu uprzywilejowanego??
Dyskutując z idiotą lepiej mieć pewność, że on nie robi tego samego.

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#28 Post autor: kolim »

KrzesieK pisze:Definicja pojazdu uprzywilejowanego zamieszczona w art. 2 pkt 38 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, a mianowicie pod pojęciem pojazd uprzywilejowany - rozumie się pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi; określenie to obejmuje również pojazdy jadące w kolumnie, na której początku i na końcu znajdują się pojazdy uprzywilejowane wysyłające dodatkowo sygnały świetlne w postaci czerwonego światła błyskowego.
Dziekuje :wink:
Obrazek

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#29 Post autor: kolim »

roslaw pisze:Czyli jak zamontuję tylko stroboskopy bez sygnału dźwiękowego to nie będę prowadził pojazdu uprzywilejowanego??
No wychodzi z tego ze tak ;)
Obrazek

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#30 Post autor: Przemek »

kolim pisze:
roslaw pisze:Czyli jak zamontuję tylko stroboskopy bez sygnału dźwiękowego to nie będę prowadził pojazdu uprzywilejowanego??
No wychodzi z tego ze tak ;)
muszę wydrukować ten art i wozić ze soba :D
nieaktualne

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”