rama kompozytowa

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
Wiadomość
Autor
O'Ren
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 142
Rejestracja: wt cze 10, 2008 1:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

#16 Post autor: O'Ren »

Bardzo ciekawy temat. Moim marzeniem jest rama z włókien weglowych ale nietety cena wykonania takiego elementu bedzie w okolicach nowego Viadra... Bo mnie najbardziej przeszkadza masa 260-270 kg. Nie jest prawdą, ze element nie jest wykonalny bo producent by o tym pomyslał. Może i myślał ale mało jest chętnych by wydac ko. 100 tys za Viadro. W Polsce polecam firmę Carbon Design. Rozmawiałem z nimi w zeszłym roku by sie dowiedzieć czy podjeliby się wykonania. Jak ktoś chce to zrobią... Nie polecam domowych produkcji bo może sie to skończyć tragedią. Ja sam bardzo dobrze znam technologie produkcji ale nie mam warunków. Nawet dzis jedną z największych zmór producentów elementów z włókien weglowych jest problem przesuwania się kolejnych warstw mat węglowych względem siebie podczas nasączania żywicą. Potem godziny wypiekania w piecach w precyzyjnie dobranej temp. i ciśnieniu. A i tak elementy typu główka ramy trzeba wykonać z metalu. Styk metalu z kompozytem należy zabezpieczyć przed korozją (z powodu różnicy potencjałów materiałó). Oprócz redukcji masy, kompozyt weglowy najlepiej redukuje wibracje (następny jest tytan ale ma wiekszą masę). Temat rzeka... Tylko ta cena... :(
Baqeńczak!

O'Ren
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 142
Rejestracja: wt cze 10, 2008 1:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

#17 Post autor: O'Ren »

A tak naprawde to czekam z utęsknieniem na Varadero 2010 lub 2011. Rama będzie z estopów alu, dodadza pewnie pare koników i będe szczęśliwy :lol:
Baqeńczak!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”