Osłona amortyzatora tylniego

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
buba6
Uczy się jeździć
Posty: 69
Rejestracja: śr sie 26, 2009 12:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#31 Post autor: buba6 »

Dzisiaj od firmy plastbike na bazarze w katowicach kupilem blotnik na tylne kolo, jest lepszy niz zestaw prezentowany na poczatku tego tematu, bo jest zrobiony w oparciu o oryginalna oslone lancucha, do tego dochodzi blotnik i oslona na druga strone, uwzgledniajaca mocowania przewodow itd. cena 130. z czystym sumieniem polecam!

Awatar użytkownika
Damian_K
Uczy się jeździć
Posty: 58
Rejestracja: śr cze 03, 2009 7:11 pm
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

#32 Post autor: Damian_K »

buba6 pisze:Dzisiaj od firmy plastbike na bazarze w katowicach kupilem blotnik na tylne kolo, jest lepszy niz zestaw prezentowany na poczatku tego tematu, bo jest zrobiony w oparciu o oryginalna oslone lancucha, do tego dochodzi blotnik i oslona na druga strone, uwzgledniajaca mocowania przewodow itd. cena 130. z czystym sumieniem polecam!
Jak założysz błotnik podrzuć krótkie info czy wszystko pasuje i nie ociera o oponę czy łańcuch. Zdjęcia mile widziane. Ja zmieniłem tylny amor na Wilbersa, który nie jest tak osłonięty jak oryginał dlatego taki kawał plastiku by mi się przydał.

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#33 Post autor: Zimny »

buba6 pisze:Dzisiaj od firmy plastbike na bazarze w katowicach kupilem blotnik na tylne kolo, jest lepszy niz zestaw prezentowany na poczatku tego tematu, bo jest zrobiony w oparciu o oryginalna oslone lancucha, do tego dochodzi blotnik i oslona na druga strone, uwzgledniajaca mocowania przewodow itd. cena 130. z czystym sumieniem polecam!





Daj jakieś foty i namiar na gościa jak masz :lol:

Awatar użytkownika
buba6
Uczy się jeździć
Posty: 69
Rejestracja: śr sie 26, 2009 12:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#34 Post autor: buba6 »

wczoraj polakierowałem go i dzisiaj rano poszła druga warstwa, jeżeli będzie ok jak wrócę z firmy to bede go zakłądał, wtedy też zrobie jakieś foty. Mam tez od nich zakupiony "fartuch" do przedniego błotnika, dzisiaj bede sciagal go, laczyl w calosc i robil lakier.

Awatar użytkownika
buba6
Uczy się jeździć
Posty: 69
Rejestracja: śr sie 26, 2009 12:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#35 Post autor: buba6 »


Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#36 Post autor: Zimny »

buba6 pisze:wczoraj polakierowałem go i dzisiaj rano poszła druga warstwa, jeżeli będzie ok jak wrócę z firmy to bede go zakłądał, wtedy też zrobie jakieś foty. Mam tez od nich zakupiony "fartuch" do przedniego błotnika, dzisiaj bede sciagal go, laczyl w calosc i robil lakier.





Czekamy :?:

Awatar użytkownika
Damian_K
Uczy się jeździć
Posty: 58
Rejestracja: śr cze 03, 2009 7:11 pm
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

#37 Post autor: Damian_K »

Te zdjęcia dostałem dzisiaj z Plastbike. Wygląda to solidnie.
Buba6 jestem ciekaw Twojej opinii z testów po założeniu tej osłony.


Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
cheniek
Rekrut
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 10, 2008 6:02 pm
Lokalizacja: Pszczyna

#38 Post autor: cheniek »

Ile sobie za to życzą ?
Obrazek

Awatar użytkownika
buba6
Uczy się jeździć
Posty: 69
Rejestracja: śr sie 26, 2009 12:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#39 Post autor: buba6 »

Dokładnie tak to wyglada. Aby to założyć trzeba najpierw polakierować :) Potem ściągamy koło, odkręcamy osłonę na łańcuch i mocowania przewodów hamulcowych. Zakładamy i skręcamy. Pasuje do sd01 bez rzadnego problemu, wykonane solidnie, gruby i sztywny plastik. Jest nad oponą jakieś centymetr, może więcej, ale pasuje idealnie, jak dla mnie to jest to czego szukałem, podpowiem że udało mi sie to kupic nie za 130 jak oficjalna cena ale za 100. Bardzo polecam!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Damian_K
Uczy się jeździć
Posty: 58
Rejestracja: śr cze 03, 2009 7:11 pm
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

#40 Post autor: Damian_K »

buba6 pisze:Dokładnie tak to wyglada. Aby to założyć trzeba najpierw polakierować :) Potem ściągamy koło, odkręcamy osłonę na łańcuch i mocowania przewodów hamulcowych. Zakładamy i skręcamy. Pasuje do sd01 bez rzadnego problemu, wykonane solidnie, gruby i sztywny plastik. Jest nad oponą jakieś centymetr, może więcej, ale pasuje idealnie, jak dla mnie to jest to czego szukałem, podpowiem że udało mi sie to kupic nie za 130 jak oficjalna cena ale za 100. Bardzo polecam!
Czy może on pasować do SD02 ? Niestety nie znam różnic (jeśli jakieś są) w konstrukcji wahacza w SD01 i 02 :oops: i stąd moje pytanie.

Awatar użytkownika
buba6
Uczy się jeździć
Posty: 69
Rejestracja: śr sie 26, 2009 12:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#41 Post autor: buba6 »

niestety ja na to nie odpowiem.

Awatar użytkownika
Damian_K
Uczy się jeździć
Posty: 58
Rejestracja: śr cze 03, 2009 7:11 pm
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

#42 Post autor: Damian_K »

To moje pytanie kieruję do kolegów z forum:
"Czy osłona amortyzatora tylnego pasująca do SD01 będzie pasowała do SD02 :?:"

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#43 Post autor: smutek »

Pasowała będzie bo ja swoją przełożyłem ze starego wiadra ale to co sprzedaje plast bike to lipa ponieważ :
1. Błotnik jest za krótki
2. Od strony amortyzatora powinien nachodzić na wachacz ponieważ inaczej będzie chlapać na amortyzator
To co pokazujecie na zdjęciach zakupił Czarny i niespełnia zadania .
Postaram się jutro zrobić zdjęcia mojej osłony która niestety nie jest dostępna w Polsce ale może plastbike wyciągnie wnioski
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

marrud
Rekrut
Posty: 35
Rejestracja: śr sie 13, 2008 8:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

#44 Post autor: marrud »

smutek pisze:Pasowała będzie bo ja swoją przełożyłem ze starego wiadra ale to co sprzedaje plast bike to lipa ponieważ :
1. Błotnik jest za krótki
2. Od strony amortyzatora powinien nachodzić na wachacz ponieważ inaczej będzie chlapać na amortyzator
To co pokazujecie na zdjęciach zakupił Czarny i niespełnia zadania .
Postaram się jutro zrobić zdjęcia mojej osłony która niestety nie jest dostępna w Polsce ale może plastbike wyciągnie wnioski
podpisuje się pod tym co napisał smutek ta osłona jest do poprawy, ja mam u siebie scottoiler i chlapie mi na osłonę oraz koło, amora centralnego praktycznie nie chroni, brudzi się jak wcześniej

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#45 Post autor: Czarny »

Dokładnie to jest to co ja kupiłem i miałem przerabiać!
Poza tym co opisał Smutek i Marrud jest jeszcze jeden drobiazg-jest ciasno przy bokach opony i jak poderwie kamień to jest niemiłe pieprznięcie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”